Bocianie gniazdo suma

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#31

Post autor: sum »

Ostatni post z poprzedniej strony:

krasnal pisze: Fryzura wymyślona już :P
Wymyślona,maszynka do strzyżenia poszła w ruch :wink:

Obrazek

Obrazek
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#32

Post autor: saintpaulia »

Bardzo ładne, choć brakuje mi tych korzonków pistii z poprzedniej foty. Pozytywnie zazdroszczę cryptocorynek i microsorium, na które choruję od niedawna. Świetna kompozycja. Skalary cudne! Inni mieszkańcy też niczego sobie.
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#33

Post autor: sum »

saintpaulia pisze:Bardzo ładne, choć brakuje mi tych korzonków pistii z poprzedniej foty.
Zostawiłem cztery pistie,to zielsko rozmnaża się szybciej od królików :evil:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#34

Post autor: JPK »

Cude micro :)
Podobnie jak santpaulia, od niedawna choruję na microsoria, wcześniej ot tak siedziały sobie w ciemnościach i gąbkę zasłaniały, a teraz jak wystawiłem je na "słoneczko" to dopiero dostrzegłem jakie są piękne :) Zwłaszcza windelov lubię :)
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#35

Post autor: sum »

Małe Nudny ten mój wątek...
Żeby nie było,dla przypomnienia,baniak dalej istnieje i ma się całkiem dobrze :roll:
Jednak są i problemy,największym z nich jest Alternanthera reineckii.Za cholerę nie potrafię poradzić sobie z tą rośliną.Młode listki są ok,natomiast stare rozpuszczają się.Kombinacje z makro i mikro nic nie pomagają.Nie mogę znaleźć tego złotego środka.Macie może jakieś sugestie.
Tak wygląda akwarium po przycince.

Obrazek
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#36

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Z tego co poczytałam wynika, że dolne liście althernathery mogą mieć za mało światła. Wiem, że w tym baniaczku masz dobre oświetlenie, ale po prostu górne partie rośliny zacieniają dolne. I nie wiem, czy można coś na to poradzić; chyba tylko przycinać, żeby nie rosła za wysoka.

A baniaczek bardzo ładny, choć trochę mi brakuje tej dzikości z poprzedniej aranżacji :)
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#37

Post autor: Bożena »

mnie się teraz bardziej podoba :grin: dopiero teraz widac dobrze to nowe tło :)
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#38

Post autor: Krzysiek »

Podoba mi się i sprawia, że mam ochotę wkroczyć z nożyczkami do mojego 160 hehe!
100l morskie
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#39

Post autor: sum »

No właśnie,górne liście zaciemniają dolne.Tylko,że jak patrzę na fotki baniaków w których ta roślinka na całej długości jest pikna to się zastanawiam co jest nie tak.Niby światła podobna ilość a alternanthera zupełnie inna.Może są jakieś odmiany które lepiej znoszą ciągłe zanurzenie?
Z tą ilością światła w moim baniaku to bym nie przesadzał,raptem 0,6W/L.Znam ludzi którzy mają 1W/L i więcej :mrgreen: Kusi mnie jeszcze dołożyć jedną świetlówkę ale jak przychodzi rachunek za prąd to szybko zapominam o mojej pokusie :mrgreen:
Bożena pisze:mnie się teraz bardziej podoba
dziękuję.Skalary na kilka dni mają więcej miejsca do pływania :mrgreen:
Krzysiek pisze:Podoba mi się i sprawia, że mam ochotę wkroczyć z nożyczkami do mojego 160 hehe!
Śmiało,nie żałuj sobie :evil: Po kilku dniach i tak wróci do poprzedniego stanu.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#40

Post autor: Krzysiek »

sum pisze:Krzysiek napisał/a:
Podoba mi się i sprawia, że mam ochotę wkroczyć z nożyczkami do mojego 160 hehe!
Śmiało,nie żałuj sobie :evil: Po kilku dniach i tak wróci do poprzedniego stanu.
Takem zrobił też hehe. A co do światła, to dodam, że te folie odblaskowe itp rzeczywiście wydają się działać (a np pewien hodowca w okolicy ma w swoim roślinniaku obudowę diy z luster - to dopiero waliło światłem!)
100l morskie

kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#41

Post autor: kris82 »

sum, też mam alternanthera, ciut mniej światła i dokładnie te same problemy. Nie rośnie, liście wyglądają kiepsko a akwarium na ziemi i w dodatku mocno nawożone. Wsadziłem tydzień temu kulki nawozowe (chyba ze 3) bezpośrednio pod korzenie. Ciekawe czy pomoże.... zwiększyłem też dawki żelaza do ok 0,6mg/l. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się, że kiedyś trochę lepiej się miewała. Zobaczymy. u mnie pH ok 6,7, kH 8 GH 11, CO2 z butli idzie na maxa. Próbowałem utrzymywać wysokie PO4 i niskie NO3 (wyczytałem gdzieś, że to dobrze wybarwia tę roślinkę), ale niestety odbiło się to na innych roślinach, nawet kryptokorynach gdzie bardzo mocno widać niedobory azotu. NO3 było w okolicach 1-2mg/l a PO4 2mg/l. Jakby udało się Tobie ją choć trochę ruszyć, będę wdzięczny za info.
Ostatnio zmieniony pt wrz 10, 2010 8:14 pm przez kris82, łącznie zmieniany 3 razy.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#42

Post autor: Jola75 »

Mi się bardzo podoba, ma swój urok i styl a skalary coraz ładniejsze :D
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#43

Post autor: sum »

Krzysiek pisze:folie odblaskowe itp rzeczywiście wydają się działać
niewątpliwie zwiększają ilość światła.
kris82 pisze: Wsadziłem tydzień temu kulki nawozowe (chyba ze 3) bezpośrednio pod korzenie. Ciekawe czy pomoże....
ja próbowałem z ferką.Efekt był taki,że przyrost był stosunkowo duży ale kondycja dolnych liści dalej słaba :twisted:
kris82 pisze:zwiększyłem też dawki żelaza do ok 0,6mg/l
To odważnie.Po moich ostatnich próbach z zwiększeniem mikro nabawiłem się nitek.Teraz jestem ostrożniejszy.
kris82 pisze: Próbowałem utrzymywać wysokie PO4 i niskie NO3 (wyczytałem gdzieś, że to dobrze wybarwia tę roślinkę), ale niestety odbiło się to na innych roślinach, nawet kryptokorynach gdzie bardzo mocno widać niedobory azotu. NO3 było w okolicach 1-2mg/l a PO4 2mg/l.
Widzę,że nie tylko ja lubię eksperymentować :mrgreen:
kris82 pisze:Jakby udało się Tobie ją choć trochę ruszyć, będę wdzięczny za info.
zaraz tu postaram sie pociągnąć za język koleżankę Jolę,widzę na jej fotach alternantherę w dobrej kondycji.
Jola75 pisze:Mi się bardzo podoba, ma swój urok i styl a skalary coraz ładniejsze
Jolka Ty nie kadź o uroku i stylu tylko szybko pisz co robisz,że Twoja alternanthera wygląda tak dobrze :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#44

Post autor: Jola75 »

sum mam dużo światła 1,3 wata na litr dla mnie to zabawa ale dla innych może być samobójstwo :D hehe i restart a tak poważnie myślę ze to kwestia nawozów ponieważ co do podłoża mam baniak na żwirku gran.1-3 mm jedyne co zrobiłam to naszpikowałam trochę stickami i kulkami gliniano-torfowymi, co do nawozów używam całej linii easy live czyli mikro (profito) samo fe jako dodatek jak widzę niedobory (ponieważ w profito jest go za mało dla mojego baniaka i macro każde w osobnej butli podobnie jak twoje sole (fosfor, potas i no3) nawozy leje w dawkach dziennych codzien przed zapaleniem swiatła, co2 nie limituję nawozów również światło również nielimitowane więc sobie rośnie :D nic specjalnego nie robię tylko tnę :D Wiem że nawozy nie są tanie ale uważam że są jednymi z lepszych na rynku, warta uwagi moim zdaniem jest również tropica (to te w rozsądnej cenie) nie będę tu pisać o adzie bo nie używałam, jestem wygodna i już soli mieszać nie będę, teraz startuję na ASII jako podłoże więc zobaczymy jak będzie, mam nadzieje że podobnie jak w 112 tyle że w nowym baniaky będzie gdzieś 0,7 światła więc znów trzeba będzie opracować schemiacik :D
Ostatnio zmieniony pt wrz 10, 2010 11:48 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#45

Post autor: sum »

Jola75 pisze:mam dużo światła 1,3 wata na litr
i tu chyba jest pies pogrzebany.
Piszesz o nawozach,ja też dosyć mocno zakrapiam a jednak efektu na alternantherze nie widać.CO2 też nie mało choć ostrożniej od czasu zagazowania obsady :x
W tej chwili jako mikro stosuję JBL24 w dawkach zdecydowanie większych od zalecanych.Chyba muszę pomyśleć nad zmianą i przetestowaniem innego mikro.
Mierzysz poziomy NO3 i PO4 czy na maxa EI bez pomiarów?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#46

Post autor: kris82 »

Myślę, że Jola miała o wiele wygodniejszą sytuację ze światłem. Wbrew pozorom przy dawce żelaza 0,6mg/l nie zaobserwowałem wysypu nitek. Eksperymentować trzeba, bo jednak każda kałuża jest trochę inna

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#47

Post autor: Jola75 »

Spróbuj profito ewentualnie dokup żelazo, ponieważ przy sporym świetle w profito jest go zdecydowanie za mało, lej codziennie a nie dawki tygodniowe, uzupełniaj solami co do światła nie do końca jestem pewna, ponieważ z jednej stony ją okrywa blyxa a z drugiej inne zielska, mimo to nie traci liści, liście są wybarwione do samego podłoża praktycznie. Co do no3 i po4 mierzyłam na początku, teraz już nie no3 ze względu na pilęgniczi utrzymywałam max na 20mg/l a po4 nawet czasem do 3 przeważnie 2 mg/l potas zawsze wysoko żelaza nie mierzę obserwuję rośliny, nic złego się nie działo co2 na maxa czyli przy kh4 ph 6,6 i ta staram się trzymać. Od ostatniego tygodnia nie wkładałam i żyje własnym życiem, normalnie cięłam nawet 2 razy w tygodniu
Ostatnio zmieniony sob wrz 11, 2010 12:10 am przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#48

Post autor: sum »

kris82 pisze:Wbrew pozorom przy dawce żelaza 0,6mg/l nie zaobserwowałem wysypu nitek.
kris82 pisze:bo jednak każda kałuża jest trochę inna
każdy baniak reaguje inaczej.Niestety nie da sie ustalić sztywnego schematu.
Więc :arrow:
kris82 pisze:Eksperymentować trzeba
:mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#49

Post autor: Jola75 »

Dokładnie takk jak pisałam wyżej dla mnie to zabawa :mrgreen: zobaczymy jak będzie rosła przy 0,7 wata/l niedługo się wyjaśni, jeśli ta samo stawiałabym na nawozy :D
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#50

Post autor: sum »

Chyba przeprowadzę próbę z tym profito
Jola75 pisze:lej codziennie a nie dawki tygodniowe,
tak to ja już od dawna robię.
Jola75 pisze:potas zawsze wysoko
a tak dokładniej?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#51

Post autor: Jola75 »

powiem ci że nie mierzyłam (nie wiem czy jest nawet taki test) mogę to tylko stwierdzić po dawkach które lałam, przeliczałam nielimitowane średnie zużycie tygodniowe dla tej ilości światła wg ie jest to około 30ppm i tak starałam się trzymać :D zaczynałam od połowy powoli zwiększałam
Ostatnio zmieniony sob wrz 11, 2010 12:21 am przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#52

Post autor: sum »

Jola75 pisze: mogę to tylko stwierdzić po dawkach które lałam
a czy nawóz potasowy którego używasz ma określone jakieś stężenie.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#53

Post autor: Jola75 »

Tak oczywiście że ma 10ml na 100 litrów podnosi potas o 4 ppm, dodam tylko że właściwie to nie jest sam potas ale calium-potasum więc uzupełnia te dwa składniki, zalecana dawka przy normalnej obsadzie roślinnej to 10ml/100l tygodniowo ja te dawki przekraczałam 3 krotnie (obecnie 2 krotnie) dodatkowo butelka nitro (no3) również zawiera potas więc trzeba to uwzględnić (jakbyś chciał spróbować tych macro) 5ml nitro podnosi no3 o 5 ppm natomiast potas o 0,75ppm :D normalnie wyższa matematyka :D hehe obecnie się tym ta nie stresuję i leję ile mi się wleje (tylko bez przesady).
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#54

Post autor: sum »

Jola75 pisze:Tak oczywiście że ma 10ml na 100 litrów podnosi potas o 4 ppm, dodam tylko że właściwie to nie jest sam potas ale calium-potasum więc uzupełnia te dwa składniki, zalecana dawka przy normalnej obsadzie roślinnej to 10ml/100l tygodniowo
no tak już sobie znalazłem.
Jola75 pisze:nitro (no3) również zawiera potas więc trzeba to uwzględnić 5ml nitro podnosi no3 o 5 ppm natomiast potas o 0,75ppm
azot-ok,natomiast z potasem zupełnie inaczej to wyliczyłem :arrow: 5ml/100l=3,25ppm.Skąd ta rozbieżność? :mrgreen:
Jola75 pisze:(jakbyś chciał spróbować tych macro)
zostaję przy solach,zastanawiam się tylko nad zmianą mikro.Niestety nie mogę w żadnym opisie znaleźć zawartości potasu w profito a ja lubię wiedzieć ile czego wlewam.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#55

Post autor: Jola75 »

Nie bardzo mam czas teraz ale mam jakąś rozpiskę, idę na 10 do pracy jak wrócę to poszukam :D co do składu profito widziałam na pewno udostępniony w sieci (chyba na holenderskie.pl) ale pewności nie mam ale też spróbuje znaleźć wieczorem, teraz lecę :D

[ Dodano: Sob Wrz 11, 2010 10:58 pm ]
Sum ledwo dziś żyję więc nie popiszemy, robiłam zamianę baniaków na 240l i niedawno skończyłam ten szybki restart więc nie popiszemy :( ale jak sprawdzę te moje notatki dam ci znać :D
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#56

Post autor: sum »

Małe Nudny ten mój wątek...
Baniaczek istnieje 16 miesięcy bez żadnego restartu i niestety już na jałowym żwirze :(
Co jakiś czas jakieś kulki gliniane,jakąś ferkę :wink: i w zasadzie to wszystko jeżeli chodzi o podłoże.Całe nawożenie opiera się na nawożeniu kolumny wody.Jednak nie wszystkie ziele tylko to lubi więc z niektórymi są problemy.
Przez nieodpartą chęć posiadania różnorodności gatunków jest taki miszmasz :mrgreen:
Aktualnie posiadam takie gatunki roślin:
Alternanthera reineckii/Anubias barteri var. barteri/Blyxa japonica/Cryptocoryne wendtii/Limnophila aquatica/.Limnophila aromatica/Ludwigia repens/Microsorum pteropus"Windelov"/Pogostemon helferi/Staurogyne sp./Microserium Narrow/Willov Moss/Cryptocoryne wendtii brown/Eusteralis stellata/Rotala macrandra/Sagittaria subulata/Vallisneria americana/Hedyotis salzmannii/Bolbitis heudelotii/Bakopa karolina/Pełzacz bagienny/Microsorium mini :mrgreen: chyba juz wszystkie.Zapomniałem dodać,że mam jeszcze śliczne zielenice :evil:
No to czas na foto(jakość gwarantowana :evil: :evil: :-P )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#57

Post autor: grazdar1 »

szczerze mówiąc -wkońcu pozbyłes sie tego wielkiego mikrozorium lub go zminimalizowałeś -wydłużyło to baniaczek troche -myśle ze na korzyść -piękna aromatica...urokliwie i soczyscie
grazdar1
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#58

Post autor: sum »

Mikrozorium zostało kawałeczek :mrgreen: Teraz anubias nie ma cienia i cały w zielenicach :( Aromatica to moja ulubiona roślina,rośnie jak na drożdżach i nie grymasi.
Kurde jak patrzę na jakość tych zdjęć to mnie krew zalewa.No cóż :oops:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

megajozek
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: wt sty 18, 2011 9:33 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#59

Post autor: megajozek »

Zdjecia nie sa zle jak nie na zawodowego fotografa bardzo dobre wiec nie narzekaj :)
Baniak ładny tylko te skalary :( ale zależy kto co lubi
Awatar użytkownika

Autor
sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#60

Post autor: sum »

megajozek pisze:Baniak ładny tylko te skalary :( ale zależy kto co lubi
Skalary to podstawa tego baniaka :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

megajozek
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: wt sty 18, 2011 9:33 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bocianie gniazdo suma

#61

Post autor: megajozek »

Wracając do baniaka to myślę ze palety by pięknie w nim wyglądały :)
ODPOWIEDZ