Moje 240 Litrów z Paletkami

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#31

Post autor: Dami »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Update : Po długim czasie postanowiłem coś wstawić, niestety moje akwarium w tym czasie przechodziło wiele zmian, chwilowo było to nawet BW, lecz szybko z tego zrezygnowałem. Jednak jeszcze nie jest to szczyt, moich marzeń właściwie nie jestem nawet w 50% zadowolony z tego jak to wygląda w tym momencie. Uporałem się z inwazją glonów, dołożyłem tyle biologi do filtrów ile tylko zdołałem pomieścić, zmniejszyłem też przepływy filtrów biologicznych co za skutkowało i przełożyło się na wytwarzanie dużej ilości bakterii nitryfikacyjnych. A więc teraz powoli będę dokupywał jakieś łatwe w hodowli rośliny gdyż hodowla roślin bardziej wymagających przy paletkach które jeszcze rosną i karmie je obficie mięsem to jednak cel nie do osiągnięcia. W tej chwili pływa u mnie 10 paletek, 4 paletki mają około 13-14cm i mają rok, 6 paletek to młodziaki mające po około 6-7 miesięcy które pewnie podam selekcji.

Zmieniłem filtracje, w tym momencie w moim zbiorniku chodzą 3 filtry [ 2 zewnętrzne i 1 wewnętrzny ]

1) Eheim Professionel III 2075 [zew]
2) JBL e900 [zew]
3) Aquael 1100/h z grubą gąbką [ wew ]

Ad 1)

Obrazek

Ad 2)

Obrazek

Jak widać w obu filtrach prefiltry z grubej gąbki i fizeliny. Także w obydwu kubełkach zastosowałem zeolit.

Wymieniłem także żwir doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem dla dyskowców jest najzwyklejszy jasny żwir kwarcowy o granulacji 2-5. I taki też użyłem w swoim zbiorniku.

Tło strukturalne także poszło na śmieci, a jego miejsce zajęła zwykła niebieska folia.

Błędy i próby coraz to nowych aranżacji, chęci uczenia się na własnych doświadczeniach pochłonęły dużo sił, czasu i niestety pieniędzy no ale cóż się nie robi dla akwarystyki :)

Trochę fotek zbiornika, a właściwie ryb bo zbiornikiem niema na razie co się chwalić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 20, 2011 2:14 pm przez Dami, łącznie zmieniany 2 razy.

kolpo
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: śr lut 23, 2011 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#32

Post autor: kolpo »

Gdzie kupowałeś paletki.
Czy te roczne jeszcze nie próbowały składać ikry :?:
Bo ja mam samca który ma 11 miesięcy i 15cm i opiekuje się dwunasto dniowymi młodymi.
Ostatnio zmieniony wt wrz 20, 2011 8:05 pm przez kolpo, łącznie zmieniany 2 razy.
Hura rozmnożyłem paletki.

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#33

Post autor: Dami »

W DiscusZoo RedTurkusy. Red Melon i Albino Tiger od hodowcy. Teraz od niedawna zaczęła składać ikrę mi para Red Turkusów.
Ostatnio zmieniony wt lis 22, 2011 10:22 am przez Dami, łącznie zmieniany 6 razy.

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#34

Post autor: Dami »

Jakiś tam update :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia są z 12 Października, a więc starsze troszkę przez remont nie mogłem ich wstawić teraz rośliny się rozrosły, ryby jeszcze podrosły. Więc dam jeszcze 1 update za jakieś kilka dni i będzie to pewnie ostatni, z racji na zakup nowego baniaczka i nowej obsady palet :)

kolpo
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: śr lut 23, 2011 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#35

Post autor: kolpo »

Jakiej wielkości zamierzasz kupić akwarium :?: :smile:
Jak się sprawują albinosy bo zamierzam kupić sobie?
Ostatnio zmieniony wt lis 22, 2011 3:27 pm przez kolpo, łącznie zmieniany 1 raz.
Hura rozmnożyłem paletki.

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#36

Post autor: Dami »

150x50x60[450L] lub 160x50x60[480L]

Albinosy sprawują się dobrze, mam kilka w dwóch akwariach czystych albino których szuka polowa kraju =P cały biały bez przebarwień wraz z płetwami ale one rosną wolniej niż każda inna paletka... Natomiast Albino Tiger bardzo dobrze 6-7 miesięczne 10-11cm. Jak od początku są dobrze karmione to rosną jak dziki, no ale to też od ryby zależy.

Ale ja zmieniam obsadę na pigeony blood red ,mam parę z 4-5 Tigerów do sprzedania teraz wielkości 9-10cm. i ja bd trzymał 1 paletke na 40-45l wody... po 3 miechach selekcja i docelowo 8 paletek w 450l.
ODPOWIEDZ