Jakie roslinki dostalam?

ODPOWIEDZ

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakie roslinki dostalam?

#1

Post autor: Balbinka »

W czasie pobytu w Warszawie dostalam od Was mnostwo roslinek i mam problem - nie potrafie ich zidentyfikowac :cry: , a chcialabym wiedziec co mam i jak je traktowac. Czy moglibyscie mi napisac czym sie ze mna podzieliliscie? Jak bede miala ich nazwy, to bedzie mi latwiej czegos sie o nich dowiedziec. Z gory dziekuje.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakie roslinki dostalam?

#2

Post autor: mat25 »

Balbinka, jak wrzucisz foty to będzie łatwiej, podejrzewam że tak z pamięci to będzie trudno wszystkim :) tym bardziej że chyba powinnaś wiedzieć jak nazywa się konkretna roślina, a nie tylko "jakie masz w w baniaku" :)
Mateusz

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakie roslinki dostalam?

#3

Post autor: Balbinka »

Mat25, fakt powinnam, ale ja mam dobra pamiec, ale krotka do nazw. Poza tym to ja sie dopiero ucze. Wiem jak wyglada i rozpoznaje:
pogestemon helferi, zabienica zielona i czerwona (oceloty), lotosy zielone i czerwone i bananowy, valisneria, cabomba, to co ma w nazwie zelferii (zieolne, wysokie sliczne), kryptokoryne (duza wysoka), krynia, glossostigma, henki, moss ball (chyba wglebka), rzesa wodna, saggitaria, plywacz.
Czy to bardzo zle jak na poczatek? Staram sie jak moge, ale moje doswiadczenie to mniej wiecej pierwsza grupa w zlobku...

A z fotami to troche trudniej, bo aparat to typu Druh czyli nic nie widac, z bliska nie wychodzi jakakolwiek jakosc zdjec zdatnych do obrobki...

Bede wdzieczna za kazda przypomniana sobie nazwe i w ten sposob posune moja wiedze do przodu.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: Jakie roslinki dostalam?

#4

Post autor: Hornet »

Chyba mat25 ma rację bez fotek będzie ciężko... :neutral:
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Jakie roslinki dostalam?

#5

Post autor: saintpaulia »

Balbinko matowi chodziło raczej o to, że bez zdjęć nie dopasujesz nazw do roślin. :wink:
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakie roslinki dostalam?

#6

Post autor: grazdar1 »

odemnie dostałaś napewno pełzacza bagiennego i małą szczepkę mikrozorium thin leaf -to na bank -
więcej roślin nie pamiętam i proszę o rozgrzeszenie
grazdar1

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakie roslinki dostalam?

#7

Post autor: Balbinka »

Dzieki - juz teraz wiem co posadzilam przy KingKongu (tak nazwalam jeden z korzonkow) - sliczne!

Zdjecia niestety nie wychodza....
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”