Akary błekitne i bielejąca ikra

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
yohost
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 21, 2012 6:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Akary błekitne i bielejąca ikra

#1

Post autor: yohost »

Witam,
Mam problem ze swoimi akarami. Mianowicie już 3 raz w przeciągu miesiąca podeszły do tarła, i jak do tej pory za każdym razem ikra bielała. Za zwyczaj dzieje się to na 3 dzień.
Obecna ikra ma już 2 dni, więc część jest już biała a do jutra zbieleje za pewne reszta. Nie ma żadnej pleśni w akwarium. Dodatkowo do filtra zewnętrznego podłączona jest lampa UV.
Parka razem kopała dołek i oczyszczała kamienie. Nie wiem czy to normalne, czy może nie są jeszcze w tym doświadczone...
Może ktoś miał podobnie ze swoimi rybami, może za ktorymś razem się uda... ??

Obrazek
Administrator serwisu Darmowe ogłoszenia
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Akary błekitne i bielejąca ikra

#2

Post autor: saintpaulia »

A czy obie ryby uczestniczyły w tarle? U mnie skalarzyca kładła ikrę i razem z samcem pilnowali, tyle, że chłopak nie pamiętał o zapłodnieniu ikry. :roll: Jesteś pewny, że to nie dwie damy? (nie znam się na tym gatunku :x )

Autor
yohost
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 21, 2012 6:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akary błekitne i bielejąca ikra

#3

Post autor: yohost »

To akurat parka, w akwa byly 2 samce i 2 samice. Sami sie dobrali, a drugą parkę niestety musialem sprzedać, gdyż rybki długo by nie przeżyły z nimi. Tutaj jest problem, bo nie widziałem samego aktu. Ale możliwe też, że samica składa a samiec w tym czasie robi co innego (pływa gdzieś po akwa), no chyba że samica składa ikre tylko podczas obecności samca. Z tego co udało mi się zaobserwować, to on dość często robi się ciemna, a on czasami....

-- Śr kwi 11, 2012 2:10 pm --

Samica
Obrazek

Samiec
Obrazek

-- Śr kwi 11, 2012 2:11 pm --

P.S.

Znacie może sposób czym najlepiej przykleić fototapetę?? bo drażnią mnie już te pęcherzyki powietrza z tyłu.

-- Śr kwi 11, 2012 2:48 pm --

Parametry wody:
PH - 6,4
KH - 3
GH >13
NO2 -0
NO3 - 50
W akwa wogole nie ma roślin.
Czy polecili byście jakąś roślinke która nie jest zbyt delikatna i wchłaniała by NO3 aby odrobine je zbić?
Administrator serwisu Darmowe ogłoszenia

Dawos
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 11:02 pm
Lokalizacja:

Re: Akary błekitne i bielejąca ikra

#4

Post autor: Dawos »

Musze cię zmartwić to nie akary tylko Pielęgnice niebieskołuskie.
A co do bielejącej ikry to pewnie nie była zapłodniona.

Autor
yohost
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 21, 2012 6:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Akary błekitne i bielejąca ikra

#5

Post autor: yohost »

Eh, dzisiaj się trochę zawiodłem na swoim samcu.
Miałem okazję się przyjżeć procesowi składania ikry. Samica składa na kamieniach, a samiec pływa sobie obok, nawet nie zapładnia ikry ;-(
Administrator serwisu Darmowe ogłoszenia
ODPOWIEDZ