Duze Iwagumi 350l zakladanie od nowa

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Endriu293
Gość
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 28, 2012 11:56 am
Lokalizacja:

Duze Iwagumi 350l zakladanie od nowa

#1

Post autor: Endriu293 »

Czesc, robie restart swojego akwa ,wywale z niego wszystko bo jestem nie zadowolony z jego aranzacji,podloza itd .... poza tym nie mialem czasu by o nie dbac. Teraz zamierzam sie zabrac za to jak nalezy i chce by osoby ktore maja pojecia pomogly mi w tym :) nie chce potem zalowac swoich wyborow .
Akwarium :
Pojemność ok. 350 l
Wymiary zestawu 121 x 51 x 66 cm
Wymiary szafki 121 x 51 x 81 cm
Oświetlenie Pokrywa Multilux High-Lite® ze świetlówkami 4x54 W (1047 mm)
3 x Świetlówka High-Lite Day daje chłodne i jasne światło, z temperaturą barwy światła 9000K + odblaski
1 x wietlówka High-Lite Nature daje ciepłe i naturalne światło z temperaturą barwy światła 4100K + odblaski
FILTR HW-303B UV ZEW. KUBEŁKOWY 1400l/h - posiada 3 x szufladki na wklady (chce dac nowe )
grzałka juwela 300w
butla cisnieniowa co2 + mixer rozpylajacy podlaczony do wylotu filtra
wszystko jest sterowane komputerem ELEMAC z sonda PH itd
Woda:
tu mam jakis problem ... mieszkam poza miastem i mam wlasna wode ze studni głebinowej ,woda w moim domu jest bardzo czysta ale dziwna ... po umyciu zawsze z wlosow robi sie siano skora robi sie sucha... ph wody potrafi byc w granicach 8 a nawet wiecej ... reszta byla przeze mnie badana teczka JBL-a i bylo ok . Posiadam filtr do wody osmotycznej ktorego nie uzywalem ale zamierzam zaczac .

A teraz do rzeczy :)
Ja chce dac jako podloże albo PRO SOIL albo ADA AMAZONIE II lub zmieszac oba PRO SOIL na przod a ADA na tyl.
jako kamienie mysle o DRAGON STONE
Flora :
ogolnie dam trawniki roznego typu i cos latwego na tyl akwa ale nie wiem jeszcz co ... moze propozycje jakies ?
zastanawiam sie jeszcze nad korzeniami ktore mogl bym obsadzic mchem ale raczej to nie bedzie pasowac do IWAGUMI .
Dobrze teraz z waszej strony chce pomocy w wybraniu podloza (moze inna opcja niz podalem)
moze cos dodac do tego ?
potem moze ktos mi napisze jak zaczac ?
bo slyszalem ze ADA trzeba zalac woda i podmieniac przez 2 tygodnie codziennie i wymieniac zanim sie zasadzi rosliny
ogolnie prosze o napisanie jak zalac zbiornik jaka chemie dawac od poczatku i potem w trakcie ,czy lac osmoze ? jak tak to z czym ?
potem jako faune chce dac krewetki Amano i ryby stadne jak neony czy gupiki.
Prosze o pomoc a najlepiej instrukcje krok po kroku jak zalozyc takiego kolsa :)
Nie jest to moje pierwsze akwa ale zawsze mialem nieład i problemy z uchowaniem roslin ... gniły mi od podloza .
Mysle ze z wasza pomoca dam rade i bede zamieszczal zdjecia krok po kroku jak zakladam zbiornik :)
Ewentualnie moze komus latwiej bedzie ze mna pisac przez komunikator gg : 6112858
Pozdrawiam i czekam na pomoc :)
ODPOWIEDZ