25l.i 60l i obsada.....??

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
100-krotka
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 09, 2012 10:12 pm
Lokalizacja:

25l.i 60l i obsada.....??

#1

Post autor: 100-krotka »

Witam posiadam 25l. akwarium w nim 13 Neonków Czerwonych 4 Kirysy 2 Glonojady 3 Gupiki 1 Mieczyk 2 Platki. Już szukam większego zbiornika dla Kirysków jak się dowiedziałam to za mały zbiornik jak dla nich a co z resztą ?? W tym większym 60l. mam 4 Kiryski ,4 Glonki ,7 Danio Czerwonych, 3 Danio Pręgowane,4 Danio Lamparcie , 4 Danio Tęczowe, 4 Otoski ,5 Krewetki Amano a poza tym co będzie lepsze sam filtr który daje bąbelki czy deszczownica ??

havran
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 22, 2012 9:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

25l.i 60l i obsada.....??

#2

Post autor: havran »

Najpierw co do końca Twojego posta - nie ma większego znaczenia (jeżeli 'filtr który daje bąbelki' porusza tafle wody). Choć wydaję mi się że deszczownica była by lepszym pomysłem.

Teraz dalej. No niestety będziesz musiała trochę zmienić swoją obsadę...oczywiście jak nie chcesz męczyć i stresować swoich ryb i by 'własności' wody były na odpowiednim poziomie. Wszystkie rybki nie pasują do takiego akwarium (może prócz gupików).

Do 25l zbiornika masz niewielkie wybór. Napisze Ci przykładowe obsady:

1możliwość:
-1 Samiec bojownika
-1/2 Raczki Cambarellus 'orange' (2 raczki tylko jeżeli masz naprawdę dużo schronien - grot/lupin/roślin)

2możliwość:
-3/4 gupiki (najlepiej samce, gdyż bardzo łatwo się mnożą)
-X krewetek (np. red cherry lub Crystal Red)

Napisz jakie kiryski masz. Bo jest różnica czy to pigmeje czy np. spiżowy.
pozdrawiam
...czekając na dzień w którym spełnią się marzenia...

Autor
100-krotka
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 09, 2012 10:12 pm
Lokalizacja:

25l.i 60l i obsada.....??

#3

Post autor: 100-krotka »

Kiryski mam 2 albinosy i 2 pstre
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

25l.i 60l i obsada.....??

#4

Post autor: saintpaulia »

Witaj na Forum!
Skoro zadajesz to pytanie, to widać leży Ci na sercu dobro Twoich ryb.
Koniecznie musisz zmienić obsadę, lub akwarium. Zbrojniki nie nadają się do żadnego z tych, które posiadasz. Osobiście polecałabym je do akariów od 150 litrów w zwyż.

Kiryski to ryby stadne, lepiej się czują w grupce własnego gatunku. Najlepiej byłoby oddać te, a wybrać jeden gatunek dorastający do mniejszych rozmiarów. (np. kirysek pigmej) To ruchliwe rybki, ale stadko 6-7 sztuk powinno dobrze się czuć w 60l.

Mieczyki i platka też do oddania/wymiany. Są zdecydowanie za duże i szybko mogą się stać plagą w akwarium. Gupiki w 60 l mogą zostać, tylko trzeba kontrolować ich populację.

Postaraj się ograniczyć w 60 l do trzech niewielkich gatunków. To i tak już będzie dużo. :-)

Do 25 litrów ciekawe propozycje polecił Ci havran, chociaż z krewetek karłowatych, nie decydowałabym się jeszcze na Twoim miejscu na crystale. Inną propozycją do takiego szkiełka mogą być drobniczki - 3 samiczki + dwa samce. Nie są to kolorowe rybki, ale bardzo ciekawe do obserwowania.

Autor
100-krotka
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 09, 2012 10:12 pm
Lokalizacja:

25l.i 60l i obsada.....??

#5

Post autor: 100-krotka »

Bardzo dziękuje za podpowiedz :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”