Krewetki

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
lafirynda
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 19, 2012 9:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetki

#1

Post autor: lafirynda »

Moje krewetki dziś zachowują się dziwnie, spod lustra wody opadają do połowy akwarium a potem łapią rytm, na dnie leżą do góry brzuchami, generalnie się poruszają jednak odnoszę wrażenie że są sparaliżowane. Dziś dokupiłam rybki i rośliny, ryby zachowują się normalnie.
Awatar użytkownika

ramirezka1
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany.
Na imię mam: Barbara
Płeć:

Krewetki

#2

Post autor: ramirezka1 »

Coś napewno jest nie tak :/ dawno masz już te kreweteki czy to świeży nabytek?
450l. - towarzyskie + akwa z paletkami + akwa z pyszczakami, 2 fretki, gadająca Aleksandretta i pies.... a jeszcze pajączek Skakun :D
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Krewetki

#3

Post autor: rudy1986 »

Zrob duza podmiane wody

Autor
lafirynda
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 19, 2012 9:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetki

#4

Post autor: lafirynda »

Zrobiłam dużą wymianę wody, wywaliłam nowe rośliny, doczytałam się że rośliny powinnam poddać kwarantannie i że nie powinnam kupować cacomby. Krewetki mam od początku akwarium czyli około dwa miesiące. Akwarium założyłam biorąc wodę, pierwsze rośliny i krewetki dostałam od osoby mającej swoje akwarium. Pierwsze rybki kupiłam po około tygodniu od założenia, ładnie podrosły i wszystko było stabilne aż do dziś gdy kupiłam nowe rośliny i ryby. ryby dokupiłam takie jak miałam wcześniej i z nimi nic się nie dzieje ( microrasbory galaxy) Teraz już nie robię nic , mam nadzieję że im pomogłam tą podmianą wody

Dziękuję za odpowiedzi i czekam na nowe
Awatar użytkownika

ramirezka1
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany.
Na imię mam: Barbara
Płeć:

Krewetki

#5

Post autor: ramirezka1 »

A czemu nie powinnaś kupować cacomby? Gdzie kupowałaś microrasbory , też mam kilka ładne są ale i drogie :/
450l. - towarzyskie + akwa z paletkami + akwa z pyszczakami, 2 fretki, gadająca Aleksandretta i pies.... a jeszcze pajączek Skakun :D

Autor
lafirynda
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 19, 2012 9:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetki

#6

Post autor: lafirynda »

Cabomba podobno uwalnia do wody szczawiany :) podobno więc nie jest to potwierdzona wiadomość, kupiłam w kakadu w promenadzie

-- N sie 19, 2012 10:56 pm --
lafirynda pisze:Cabomba podobno uwalnia do wody szczawiany :) podobno więc nie jest to potwierdzona wiadomość, rybki kupiłam w kakadu w promenadzie
Awatar użytkownika

ramirezka1
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany.
Na imię mam: Barbara
Płeć:

Krewetki

#7

Post autor: ramirezka1 »

Jak w Kakadu to napewno drogo .... bez urazy Rudy... ;D
450l. - towarzyskie + akwa z paletkami + akwa z pyszczakami, 2 fretki, gadająca Aleksandretta i pies.... a jeszcze pajączek Skakun :D
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Krewetki

#8

Post autor: rudy1986 »

ramirezka1 pisze:Jak w Kakadu to napewno drogo .... bez urazy Rudy... ;D
to znajdz hejkna tanszego:P cabomba faktycznie uwalnia szczawiany tak samo jak anubias........... pozatym znajdz mi sklep ktory ma rosliny z wlasnej hodowli?? Kakadu skupuje od takich samych dostawcow co inni
Awatar użytkownika

ramirezka1
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany.
Na imię mam: Barbara
Płeć:

Krewetki

#9

Post autor: ramirezka1 »

Znalazłam i kupiłam :p , choć sklep nie cieszy się dobra sławą, ale ja zakup tam uważam za udany , drugie raz kupiłam okazyjnie :p

-- N sie 19, 2012 11:29 pm --

A przy okazji ....w największej kostce Aquaela.... 30l? z rasborami i neonkami mam 3 małe anubiasy... nie za dużo?
450l. - towarzyskie + akwa z paletkami + akwa z pyszczakami, 2 fretki, gadająca Aleksandretta i pies.... a jeszcze pajączek Skakun :D
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Krewetki

#10

Post autor: rudy1986 »

ramirezka1 pisze:Znalazłam i kupiłam :p , choć sklep nie cieszy się dobra sławą, ale ja zakup tam uważam za udany , drugie raz kupiłam okazyjnie :p

-- N sie 19, 2012 11:29 pm --

A przy okazji ....w największej kostce Aquaela.... 30l? z rasborami i neonkami mam 3 małe anubiasy... nie za dużo?
zalezy jakie neony i razbory
Awatar użytkownika

locdog
Zapaleniec
Posty: 254
Rejestracja: pt maja 18, 2012 9:57 pm
Lokalizacja: Warszawa-Praga
Płeć:

Re: Krewetki

#11

Post autor: locdog »

lafirynda pisze:Akwarium założyłam biorąc wodę, pierwsze rośliny i krewetki dostałam od osoby mającej swoje akwarium.
W ten sposób wcale nie przyspieszyłaś dojrzewanie akwarium gdyż najwięcej bakterii nitrifikacyjnych znajduje się w dojrzałym podłożu i filtrze.
Radzę poczytać o cyklu azotowym i przy okazji podać parametry wody bo bez tego to można tylko wróżyć a nie stawiać diagnozy.

Autor
lafirynda
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 19, 2012 9:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetki

#12

Post autor: lafirynda »

Dziś już wszystko dobrze w moim akwarium :) i oby tak zostało ... parametry miałam badane właśnie w niedziele, niestety nie umiem ich podać ale orzekli że są dobre. Jestem laikiem i posiłkuję się na wiedzy tej osoby, ale właśnie wczoraj kiedy miałam awarię kontakt był utrudniony (jak to zwykle bywa) bardzo dziękuję Za pomoc.
To forum też mi poleciła ta osoba i dlatego poprosiłam o pomoc

-- Pn sie 20, 2012 10:21 pm --

I nie obwiniam sklepu :) żadnego . po prostu ja się zgapiłam
Awatar użytkownika

ramirezka1
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany.
Na imię mam: Barbara
Płeć:

Krewetki

#13

Post autor: ramirezka1 »

No to fajnie że tak tylko się to zakończyło... i nawiązałaś przy okazji nowe pomocne czasem znajomości ;)
450l. - towarzyskie + akwa z paletkami + akwa z pyszczakami, 2 fretki, gadająca Aleksandretta i pies.... a jeszcze pajączek Skakun :D

mcbocian
Gość
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 14, 2012 12:29 am
Lokalizacja:

Re: Krewetki

#14

Post autor: mcbocian »

Po przeczytaniu powyższych postów mam pytanie czy z cacomba można trzymać krewetki.
Miałem taki sam problem jak Lafirynda, lecz niestety nie udało mi się uratować krewetek po zasadzeniu roślin, musiałem wyjść z domu po powrocie wszystkie krewetki były martwe.
Roślinie nie przeprowadzałem kwarantanny.
Czy to był powód śmierci krewetek czy to że cacomba uwalnia podobno wody szczawiane?

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetki

#15

Post autor: Kaledon »

Powodem na 90% jest przyniesienie na roślinach olbrzymiej dawki nawozów. Kiedyś jak prowadziłem selekcje redek najsłabsze oddawałem do roślinniaka w sklepie zoo. Wystarczyła jedna paczka takich nafaszerowanych nawozami roślin, żeby wykończyć wszystkie krewetki w chyba 200 litrowym baniaku.
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

mcbocian
Gość
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 14, 2012 12:29 am
Lokalizacja:

Re: Krewetki

#16

Post autor: mcbocian »

Dzięki za odpowiedź. Jest jakiś test który wykaże kiedy woda się unormuje i będzie można znów wpuścić krewetki?
ODPOWIEDZ