Iwagumi od Podstaw

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
maczek
Gość
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 27, 2012 1:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Iwagumi od Podstaw

#1

Post autor: maczek »

Witam , zacznijmy od mojego przywitania z użytkownikami , ponieważ jestm tu nowy.

Umieściłem mój temat tutaj żeby nie zaśmiecać innych działów a może z rozmowy przyda sie coś nie tylko mi ale i innym.
Z akwarystyką jestem związany od kilku lat ale czysto tylko od strony wypelnienia czasu , za mną dużo lektury a pochwalić się nie mam czym , poniewaz dotąd moja przygoda ze zbiornikami była raz lepsza raz gorsza .Od długiego czasu dokształcam się i planuje zabrać się za moje hobby na poważnie.

Wybór padł na Iwagumi lecz możliwość dodania korzeni.
Mam co do tego kilka pytań:

Najpierw dane co zamierzam:
- zbiornik od 200l do 250 l
- filtr kubełkowy Eheim Classic 2215
- podłoże na ziemi , bazalt 2-4
- oświetlenie samemu robione
- roślinki
- co2 w przyszłości
- nawozy -roztwory soli

I teraz moje pytania ;)
1.Wybór filtra czy odpowiedni do takiego akwarium ?
2.Co polecicie do oświetlenia , dokładnie jaki statecznik bo chciał aby była odpowiednia ilośc światła a z tego co obliczałem to wypadalo by kupić 2 stateczniki 1 t8 3x36 i coś do tego tylko co ?
3.Nie znam sie dobrze na roślinkach , chciałbym napewno heńka bo podoba mi się na trawnik a co możecie polecić na daszy plan bądz pomiedzy skałkami.
4.Po Jakim czasie nawozić roztworami soli wyliczonymi przez kalkulator oczywiście wiadomo po testach i przy kontroli.
5 I ostatnie czy bez Co2 moze to się powieść? W pierwszej fazie nie będzie mnie na to stać bo wiadomo święta a Zbiornik chce postawić po nowym roku w nowym mieszkaniu.
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Iwagumi od Podstaw

#2

Post autor: tomekm »

Troszke malo konkretnie piszesz. Napisz dokladniej jaki to bedzie zbiornik(wymiary) i jaka moc światla.
Czy potrzebne bedzie co2 mozemy ocenic dopiero po podaniu tych danych. Filtr jak dla mnie za maly, minimum to 2217.
heniek moze Ci sie nie utrzymac przy zbyt malej ilosci swiatla, ale jak uzyjesz wiecej swiatla to akwarium Ci sie nie utrzyma bez co2 tak wiec sie robi mala spirala. Wklej zdjecie z akwarium na ktorym sie wzorujesz.
Co do ziemi pod żwirem to sie nie wypowiem o nie uzywam.
Pozdrawiam
TomekM

Autor
maczek
Gość
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 27, 2012 1:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Iwagumi od Podstaw

#3

Post autor: maczek »

Światełko to własnie moje pytanie , jaki statecznik kupić czy 3 czy 4 świetlówki i jakiej mocy . Zdjęć niestety nie podam bo wzór padł na coś stworzonego przez Peha:68 Iwagumi Norberta Sabata , mogę prędzej podać link bo fotki to prawa autorskie ;)

http://peha68.pl/iwagumi-by-norbert-sabat-dzien-41/" onclick="window.open(this.href);return false;

To ma być własna kompozycja a nie ściagnięte od kogoś ale coś na wzór Iwagumi Sabata bo skałki poukładane pomiędzy nimi male roslinki ewentualnie coś większego na dalszym planie coś takiego jak zdjęcie w załączniku tylko może inaczej poukładane kamienie ale to juz nie o to chodzi.
I własnie na trawnik heniek a co dalej , ile tego światła ma być a co do filtra rozważę to co podałeś a czy wgl Classic to dobry wybór ? Wiele osób chwali sobie te modele.
Światło to nie będzie pokrywa lecz wiszące na łańcuszkach nad akwarium i tu jest ból bo ile W/l ma być .
Wymiary zbiornika : 120x40x50 standardowa 240

Cały czas się kształcę w tym kierunku dlatego Start Zbiornika przewiduje może marzec lub kwiecień a narazie informacje , jak najwięcej wiedzy na ten temat mi potrzeba ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”