Złożenie zestawu co2

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#1

Post autor: lila »

Witam Wszystkich. Mam problem z umieszczeniem elektrozaworu - nie wiem gdzie mam go podłączyć :( wszystko po kolei wiem co i jak: zaworek przeciw zwrotny- licznik bąbelków- dyfuzor ale gdzie ten elektrozawór ma być nie mam pojęcia :shock: Oto zdjęcia butli i elektrozaworu niech ktoś podpowie :)
http://zapodaj.net/244ce2fb1e431.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/75f7cf59eb31a.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#2

Post autor: mimag »

Zazwyczaj daje sie jako ostatni element na wylocie zestawu. Czasem idzie elektrozawór i po nim zaworek prezcyzyjny jeszcze jako ostatni.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

manek888
Zapaleniec
Posty: 272
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 12:56 pm
Lokalizacja: Okolice Warszawy(Ojrzanów
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#3

Post autor: manek888 »

Wystarczy kawałek wężyka od reduktora później elektrozawór zaworek precyzyjny dalej może być zaworek przeciw zwrotny licznik bąbelków i dyfuzor to tak na szybko .

Obrazek

To wszystko masz na szybko złączki wiec wciskasz i trzyma :-)
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2013 7:21 pm przez manek888, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------
25l<65l<30l<96l<240l
_______________________
Paweł
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#4

Post autor: mimag »

100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#5

Post autor: lila »

Kurcze chyba mi dali zaworka precyzyjnego :| kupię go LM ?

-- N sty 27, 2013 7:14 pm --

Manek888 a czy mógłbyś zrobić zdjęcie nie zaworu tylko elektrozaworu to by mi ułatwiło troche sprawe jakbym zobaczyła jak to jest połączone :)
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#6

Post autor: mimag »

LILA jestes mistrzynią. Robisz takie zakupy ze po kazdym rodza sie problemy.
Poczytaj na google nt swojego zestawu. Zaworek precyzyjny z tego co ja wyczytalem jest juz w reduktorze. Do czego CI sluzy pokretło na koncu krócca wychodzacego z reduktora? Czy to nie jest przypadkiem pokretło od zaworka precyzyjnego?

tak napisali przy opisie reduktora:
Reduktor posiada dwa manometry z których dowiemy się jakie dokładnie ciśnienie panuje w butli oraz ciśnienie robocze panujące wewnątrz reduktora. Na wyjściu został zamontowany wysokiej jakości zaworek precyzyjny dzięki któremu każdy akwarysta będzie w stanie ustawić żądaną ilość podawanego gazu. Sam zaworek posiada wyjście zakończone złączką zaciskową która współpracuje zarówno z wężykami ciśnieniowymi PU jak również ze zwykłymi silikonowymi.
100x40x50 JUWEL RIO 180

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Złożenie zestawu co2

#7

Post autor: shadowrider »

mimag pisze:Zazwyczaj daje sie jako ostatni element na wylocie zestawu. Czasem idzie elektrozawór i po nim zaworek prezcyzyjny jeszcze jako ostatni.
No za zaworkiem przeciwzwrotnym to bym go nie ustawiał - woda potrafi podejść wysoko :)
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#8

Post autor: Grzesiek88 »

Prawidlowa kolejnosc to:
1. Butla z reduktorem
2. Elektrozawor
3. Zaworek precyzyjny
4. Zaworek przeciwzwrotny
5. Jesli potrzebny to licznik bombelkow
6. Dyfuzor

W przypadku gdy elektrozawor znajduje sie za zaworem precyzyjnym przy zamknietym elektrozaworze w instalacji przed nim cisnienie wzrasta do cisnienia roboczego reduktora. Po otwarci zaworu gaz gwaltownie rozpreza sie i z impetem leci w dyfuzor. Jesli ilosc gazu przed elektrozaworem jest niewielka to nie jest to wielki problem. Gorzej gdy mamy tam metr weza.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Złożenie zestawu co2

#9

Post autor: mimag »

shadowrider pisze:
mimag pisze:Zazwyczaj daje sie jako ostatni element na wylocie zestawu. Czasem idzie elektrozawór i po nim zaworek prezcyzyjny jeszcze jako ostatni.
No za zaworkiem przeciwzwrotnym to bym go nie ustawiał - woda potrafi podejść wysoko :)
tego logika zakazuje, mysle ze takiego pomysłu chyba by nikt nie miał. Piszac post mialem na mysli głowne i podstawowe elementy zestawu co2.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#10

Post autor: lila »

Po prostu nie wiem jak podłączyć ten elektrozawór :( rzeczywiście zaworek precyzyjny jest przy reduktorze więc do niego mam podłączyć elektrozawór ? ale jak - wężyk mam w niego wcisnąć? potem za elektrozaworem daje zaworek przeciwzwrotny i na końcu dyfuzor. Potrzebuje jeszcze szklane kolanko żeby zawiesić wężyk na akwarium może wiecie gdzie takowe kupię ?

GSA
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 5:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#11

Post autor: GSA »

Też mam taki reduktor i zaworek. Z tego co pamiętam poluzować nakrętkę, wcisnąć rurkę i dokręcić nakrętkę.

GSA
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 5:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#12

Post autor: GSA »

Na YT filmów ze składania zestawów CO2 jest sporo ;-)

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#13

Post autor: lila »

Z tą śrubką to wiem że trzeba zdjąć włożyć wężyk i zakręcić ale jak jak zamontować elektrozawór wkłada się w niego wężyk ? Filmy na YT widziałam nie ma pokazanego jak się podłącza elektrozawór , jak ktoś znajdzie taki film gdzie jest pokazane to bardzo proszę o linka
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#14

Post autor: mimag »

W elektrozaworze masz tylko dwa otwory i oznaczony kierunek przelotu gazu. Nie da sie go zle podlaczyc. Nie bardzo rozumiem w czym masz problem.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#15

Post autor: lila »

Czy w ten otwór mam włożyć wężyk ? http://zapodaj.net/fdb370966bd2a.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
do czego służy to pokrętło ? http://zapodaj.net/287edccfd98e6.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

-- Pn sty 28, 2013 7:40 pm --

Mimag to mam odkręcić te dwa zawory i tam umieścić wężyk i zakręcić ?
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#16

Post autor: Grzesiek88 »

Wszystkie polaczenia masz samozaciskowe. Igielitowy wezyk wciskasz mocno (musi wejsc okolo 1 cm). W celu rozebrania wciskasz ten piercien, ktory lata bezwladnie i w tym samym momencie wyciagasz wezyk. Polaczenia seme sie uszczelniaja i nie ma z tym problemu. Zrob tylko krotki fragment pomiedzy reduktorem a elektrozaworem. To "pokretlo" to nakretka mocujaca cewke na trzpieniu zaworu. Gdy cewka sie zfajczy nie trzeba rozbierac instalacji tylko wystarczy wymienic cewke. W niektorych mozna tez obroci cewke w bardziej dogodnym kierunku np. np by przewod byl w prawo. Bardzo wazny jest kierunek podlaczenia elektrozaworu, bo nie bedzie uszczelnial w przeciwnym. Na korpusie jest stosowna strzalka. Pamietaj by zaworek przeciwzwrotny byl ustawiony wertykalnie zeszlifowanym pierscieniem do dolu (wewnatrz widac taki matowy pierscien).
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#17

Post autor: mimag »

Tu masz odpowiedz na swoje pytanie.
http://www.aquariumsklep.pl/elektrozawo ... 5677.html#

Ja bym na Twoim miejscu zadzwonił lub wyslal maila do sklepu w ktorym kupiłas zestaw aby udzielili pełnej informacji co jak polaczyc.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#18

Post autor: lila »

Czy może mi ktoś podpowiedzieć czy tak powinien być przymocowany elektrozawór?
http://zapodaj.net/0c3854e8b5402.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
próbowałam puścić gaz i mi nie leciał coś podłączyłam nie tak albo źle puszczam gaz. Pomocyyyyy obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#19

Post autor: zorbek »

Zmniejsz rozdzielczość zdjęć a jakość ich na pewno się poprawi.

A elektrozawór włączyłaś??
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#20

Post autor: lila »

Tak włączyłam elektrozawór tylko nie wiem czemu nie leciał gaz słychać go było jak leci ale nic nie leciało. Co robię nie tak? Jeden manometr wskazywał 1000 a drugi nawet nie drgnął.
http://zapodaj.net/b7a48b780459d.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false; jak puściłam gaz to z przodu to czarne pokrętło mi wywaliło, może padł mi manometr?

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#21

Post autor: shadowrider »

Jeśli słychać że leci to znaczy że leci. Czasem bokiem 8)
Sprawdź połączenia.
Jeśli na końcu jest ceramika to potrzeba paru minut żeby gaż wypchnął z niej wodę.
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#22

Post autor: Przemo_K »

A tak na marginesie - ten szklany zaworek przeciw zwrotny w takiej pozycji nic Ci nie pomoże. Leżący zaworek nie zamyka dopływu wody. Woda swobodnie się przez niego przedostanie (w razie czego). Musi być w pionie.
182l, 27l

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#23

Post autor: shadowrider »

To chyba licznik bąbelków ale i tak musi być w pionie :>
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#24

Post autor: Przemo_K »

To na 100% zaworek przeciw zwrotny. A co do braku gazu to ze zdjęć wywnioskować można że reduktor jest zakręcony. Skoro jeden manometr pokazuje (ciśnienie butli) drugi pokazuje 0 (ciśnienie na komorze reduktora). Przekręć pokrętło na reduktorze w prawo zgodnie z naniesioną strzałką wtedy gaz powinien zacząć lecieć a drugi manometr zacząć pokazywać odpowiednie wartości.
182l, 27l

GSA
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 5:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złożenie zestawu co2

#25

Post autor: GSA »

lila pisze:Tak włączyłam elektrozawór tylko nie wiem czemu nie leciał gaz słychać go było jak leci ale nic nie leciało. Co robię nie tak? Jeden manometr wskazywał 1000 a drugi nawet nie drgnął.
http://zapodaj.net/b7a48b780459d.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false; jak puściłam gaz to z przodu to czarne pokrętło mi wywaliło, może padł mi manometr?
W/g wskazań to masz nie odkręcony zawór niskiego ciśnienia. Ten czarny właśnie. Odkręć go o pół obrotu, potem zaworkiem precyzyjnym ustal odpowiedni przepływ (oczywiście przy włączonym elektrozaworze)

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#26

Post autor: krasnal »

W/g foty zawór zwrotny jest założony odwrotnie
http://zapodaj.net/244ce2fb1e431.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu jest prawidłowo - nie kręć przy montażu :x
Po prawidłowym złożeniu nie zapomnij
odkręcić obu pokręteł
butli i reduktora :-P
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#27

Post autor: Przemo_K »

Krasnal według mnie na obydwu fotkach podłączone są tak samo czyli poprawnie.
182l, 27l

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#28

Post autor: lila »

Dzięki wszystkim za rady jutro będę walczyć dziś już nie mam sił 1 manometr mi pokazuje poniżej 0 drugi prawie 1000 ;(

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#29

Post autor: krasnal »

Przemo_K pisze:na obydwu fotkach podłączone są tak samo
http://zapodaj.net/0c3854e8b5402.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
to jest niewyraźne ale w/g kolorowego dzyndzla ?

Elektrozawór odzywa się -puka ?( po podłączeniu do prądu)

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złożenie zestawu co2

#30

Post autor: lila »

Może ktoś mógłby podjechać do mnie i mi pomóc?
ODPOWIEDZ