Zestawy Diversa na początek?

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Arti
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 10, 2013 10:20 pm
Lokalizacja: mokotów/centrum
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#1

Post autor: Arti »

Planuję rozpocząć przygodę akwarystyczną i jestem właśnie na etapie czytania, odkrywania i dowiadywania się ciekawych rzeczy :D

Upatrzyłem sobie na razie dwie opcje na pierwsze akwarium:

- Diversa zestaw Startup 40 prosty [czarny] - 40x25x25cm (25l)
- Diversa zestaw Startup 50 prosty [czarny] - 50x25x30cm (37,5l)

Czy takie zestawy są warte uwagi na pierwsze akwarium? Czy macie jakieś doświadczenia z nimi?

Szukam też sklepu w Warszawie gdzie mógłbym od ręki zakupić jeden z tych modeli. Jak na razie zwiedziłem trzy sklepy (sieciówki) i nie znalazłem :-(
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#2

Post autor: zorbek »

Lepiej samodzielnie złożyc zestaw.
Mi z zestawu ehaima zostało tylko szkło i pokrywa która została zmodyfikowana.
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz

kracak
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: pt mar 15, 2013 8:43 pm
Telefon: 519580283
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#3

Post autor: kracak »

Nie kupuj zestawów nie opłaca się ja kupiłem start Nudny ten mój wątek... 60 profil w kakadu i kosztowało mnie to majątek za cenę takiego zestawu zapłacisz 2 razy drożej niż jak byś sam składał. W zestawie trzeba wymienić filtr po pół roku bo nie wyrabia i światło standardowe jest za słabe dla większości roślin. Jest wiele fajnych i dużo tańszych sklepów w warszawie niż sieciówki. poczytaj na forum to się wszystkiego dowiesz jeśli chcesz możemy się spotkać i pogadać podam Ci parę sklepów gdzie można kupić.
Pozdrawiam
zaczynamy od zeraaa :(
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#4

Post autor: jgoluch »

Poszukaj może coś na allegro z odbiorem osobistym.
Jeżeli planujesz mieć ryby, to pokuś się o szkło, co najmniej 45litry.
Twoje powyższe propozycje nadają się raczej pod krewetki, choć do Startup'a 50 mógłbyś jakieś mniejsze rybki upchnąć.
Dlaczego większy litraż?
- ryby mają więcej przestrzeni,
- dla przykładu akwarium z podstawą 60x30 nie zajmuje dużo więcej miejsca, a wysokością można nieźle podciągnąć litraż
60x30x30 -> 54l, 60x30x40->72l - moim zdaniem są to najlepsze opcje na start.
- większe akwarium, to większa stabilizacja parametrów
Jeżeli zarazisz się akwarystyką, będziesz chciał jak najszybciej zmienić zbiornik na większy :)

Tutaj masz listę ofert z alledrogo, z odbiorem osobistym w Warszawie.

Popatrz też w jakichś sklepach (niekoniecznie sieciówkach).
Jak już będziesz miał szkło, to chętnie doradzimy Ci jak zacząć :)
Awatar użytkownika

mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#5

Post autor: mazior »

Witaj kolego. Z własnego doświadczenia wiem że na początku jest strach się porywać na wieksze akwaria ale moim zdaniem większe akwa jest łątwiejsze do utrzymania. Sam zaczynałem od 15l:P później 30, później 54l, a teraz zatrzymałem się na 112l akwa ogólnego i 45l krewetkrium. Powiem ci że dla mnie osobiście szkoda byłoby łądować kaske w nowe akwa o tym litrażu gdzie za dwa czy trzy miesiące apetyt ci wzrośnie i będziesz szukał wiekszego akwa. Chyba że zrobisz jak ja i zostawisz takie akwa do zabawy z krewetkami. A w odpowiedzi na twoje pytanie najlepiej moim zdaniem byłoby podzwonić po tych mniejszych sklepach a nie sieciówkach. Mogę ci polecić sklep "akwarysta" na ursynowie, nawet jeśli nie maja tego na sklepie to nie robią problemu żeby to sciągnąć i cen nie mają z kosmosu. Drugim takim sklepem jest sklep na grochowie Clarias albo na bielanach iquitos. Myśle że w tych sklepach ceny będą niższe niż w tych sklepikach sieciowych. pozdro
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#6

Post autor: mimag »

Arti na początek wpisz w profil z jakiego rejonu jesteś wtedy otrzymasz bardziej trafne propozycje.
Ja uważam ze na początek jest super zbiornik 54L czyli 60x30x30. Prawda jest taka ze im większy zbiornik tym łatwiej utrzymasz go w stabilnych warunkach wiec kostka typu 25L wcale nie jest dobra na start. Do proponowanego zbiornika jest szereg dodatków łatwo dostępnych i w dogodnych cenach. Bez problemu dobierzesz pokrywę, oświetlenie, filtr, grzałkę, podłożę itp. Ja proponuje pomyśleć nad belką zamiast pokrywy, czyli akwarium odkryte. Ale wtedy nie każdy gatunek ryb można trzymać. Sprzęt możesz skompletować w sklepie Clarias http://www.clarias.pl/ po rejestracji otrzymasz 4% rabatu na wszystko.
W zależności jakie chcesz trzymać ryby i inne stworzenia oraz jaki typ zbiornika chcesz mieć, jaka roślinność adekwatnie do tego dobierasz sprzęt, wyposażenie.
Kwestia finansów nie jest bez znaczenia. Jeśli określisz jaki budżet masz na pewno wiele osób pomoże w wyborze czegoś fajnego.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
Arti
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 10, 2013 10:20 pm
Lokalizacja: mokotów/centrum
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#7

Post autor: Arti »

Dziękuję za szybką reakcję i dobre rady - jestem pod wrażeniem :) Na pewno wszystko dokładnie przeanalizuję.

Diversa 50 to max na jaki mogę sobie pozwolić ze względu na dostępność miejsca. Oczywiście rozumiem, że większe akwaria są fajniejsze i łatwiejsze do utrzymania warunków wodnych. Szanuję takie opinie, ale miejsca nie powiększę :)

Chętnie sprawdzę nowe dla mnie lokalizacje sklepowe. Jeśli chodzi o allegro to niestety nie jestem jego zwolennikiem.

Czy macie jakieś doświadczenia ze sklepem roslinyakwariowe.pl ? oferta wygląda ciekawie, a całość dość profesjonalnie - przynajmniej jak dla laika :wink:
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#8

Post autor: mimag »

Arti pisze:Czy macie jakieś doświadczenia ze sklepem roslinyakwariowe.pl ? oferta wygląda ciekawie, a całość dość profesjonalnie - przynajmniej jak dla laika :wink:
zgadza sie to co napisałeś, ale ceny mają tez z górnej półki.
100x40x50 JUWEL RIO 180

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#9

Post autor: don_Vall »

Ja mam Diwersę 25 do sprzedania.
Mam również akwarium 52,5 litra (50x30x35) z pokrywą (2 świetlówki)
Oba maja to co niezbędne
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

Autor
Arti
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 10, 2013 10:20 pm
Lokalizacja: mokotów/centrum
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#10

Post autor: Arti »

kracak pisze:Nie kupuj zestawów nie opłaca się ja kupiłem start Nudny ten mój wątek... 60 profil w kakadu i kosztowało mnie to majątek za cenę takiego zestawu zapłacisz 2 razy drożej niż jak byś sam składał.
Rzeczywiście może w "kakadu" się nie opłaca. Byłem w kilku sklepach "sieciówkach" i za zestawy chcą np.:
- dłuższe,a niskie 25-30l ok. 300zł,
- w formie kostki 30l za 190zł.
mimag pisze:zgadza sie to co napisałeś, ale ceny mają tez z górnej półki.
No właśnie tutaj ceny nie są takie złe w porównaniu do "sieciówek".

Zamówiłem zestaw Diversa 50 za 150zł

Czy za 150zł da się złożyć coś na początek samemu? Szczerze wątpię, bo np.:

- akwa 50x30x30 - 60zł
- gotowa pokrywa ze światłem - 70-90zł
- filtr 300l/h - 25-30zł
- grzałka z termostatem - 30zł
- siatka na rybki, mata pod akwa - 10zł
--------------------------------------------------
wychodzi ok. 200zł

Może za jakiś czas będę przeklinał decyzję, ale teraz uważam, że jeśli ktoś chce spróbować czy akwarystyka go interesuje to gotowy zestaw na początek jest najlepszym rozwiązaniem :-D
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Zestawy Diversa na początek?

#11

Post autor: Akwamaniak.pl »

Zestawy są dla leniwych i z reguły wychodzi się na nich gorzej ;) a akwarystyka zdecydowanie nie jest dla leniwych.
Bez bicia się przyznam, że jak do mnie klienci przychodzą w celu zakupienia zestawu Diversy start Nudny ten mój wątek... to w 99% wychodzą ze sklepu z zestawem zrobionym na poczekaniu pod konkretne potrzeby i preferencje klienta. Nie mówię, że ten zestaw jest zły. Po prostu w tych samych pieniądzach można zrobić coś lepszego :).
Obrazek
Obrazek

Autor
Arti
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 10, 2013 10:20 pm
Lokalizacja: mokotów/centrum
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#12

Post autor: Arti »

Jak widać wyżej próbowałem sam złożyć, ale po pierwsze nie znam się aż tak bardzo by wiedzieć, że dobiorę sam komponenty, które przynajmniej będą pasowały do akwarium/pokrywy, a po drugie jak bym nie liczył wychodziło mi drożej.

Gdybym trafił do sklepu, w którym ktoś by się mną bardziej zainteresował i wyszedłby z inicjatywą złożenia to pewnie nawet byłbym w stanie zapłacić troszkę więcej w zamian za to, że zostałem obsłużony profesjonalnie. Niestety byłem w czterech sklepach i generalnie nikt nie wyszedł z żadną inicjatywą pomocy.

Aż strach pomyśleć co będzie, gdy dojdę do etapu kupowania rybek :-(
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Zestawy Diversa na początek?

#13

Post autor: Akwamaniak.pl »

Się troszkę rozpędziłem bo nie doczytałem, że chodzi o start Nudny ten mój wątek... 50 czyli ten najmniejszy. Z nim jest problem bo podstawa ma wymiary 50x25 czyli niestandardowe więc pod taki wymiar zdecydowanie nie wybierze się nic żeby wyszło w podobnej cenie.

Arti pozostają Ci działy kupię/sprzedam :) myślę, że koledzy z forum pomogą w tej kwestii.
Gdybym trafił do sklepu, w którym ktoś by się mną bardziej zainteresował i wyszedłby z inicjatywą złożenia to pewnie nawet byłbym w stanie zapłacić troszkę więcej w zamian za to, że zostałem obsłużony profesjonalnie. Niestety byłem w czterech sklepach i generalnie nikt nie wyszedł z żadną inicjatywą pomocy.
W Częstochowie większość sprzedawców w sklepach zoo dostaje białej gorączki na mój widok bo jeszcze zanim zacząłem pracować w Akwamaniaku to nigdy nie szczędziłem słów jak próbowali w mojej obecności wciskać klientom kit. Teraz mam ten plus, że po prostu nie mam potrzeby aby odwiedzać tych "specjalistów" od siedmiu boleści.
Obrazek
Obrazek

isabell1980
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 12, 2013 10:23 am
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Płeć:

Re: Zestawy Diversa na początek?

#14

Post autor: isabell1980 »

Witam,
trafiłam na ten wątek, ponieważ wyszukiwałam informacje o zestawie Diversa50. Po przeczytaniu dowiedziałam się ciekawych rzeczy, ale...
jestem zupełnym laikiem, nie znam żadnego sensownego sklepu akwarystycznego o niewygórowanych cenach, córka poprosiła o akwarium pod choinkę, marudzi dwa lata więc w końcu chcę spełnić jej prośbę.

Drastycznie potrzebuję, bardzo konkretnej pomocy, do tej pory nikt mi takiej nie umiał udzielić, a pisałam pytałam już do wielu.

Zestaw Diversa 50 kosztuje ok. 150 zł. i tyle mogę na razie mniej więcej wydać na akwarium (+/- 50zł.)
Jedyne miejsce w jakim może stanąć akwarium ma wymiary: 50 szer. x 40 gł.x37 wysokość wraz z pokrywą.
W akwarium mają być jedynie neonki i jeśli potrzebny i się zmieści jakiś gatunek glonojada. Powiedzmy 10-15 neonków.
Pokój dziecka jest długi i wąski, do miejsca, w którym będzie stało akwarium dociera mało światła. Panuje lekki półmrok.

Potrzebuję listę konkretnych elementów, które muszę kupić, może to być sklep internetowy.
Szkło, pokrywa, filtr, grzałka, termometr.

Już poza budżetem bardzo potrzebne mi są konkretne propozycje:
żwirku, ozdób, roślin (gatunki, ilość), dodatków do wody (uzdatniacze, garbniki?), jedzenie podstawowe, jedzenie uzupełniające, etc.

Wszyscy mi na razie radzą: "wybierz coś z tego" i wrzucają link do całej listy pokarmów. Uprzejmie poproszę o potraktowanie mnie jak totalnej blondynki i o konkretną pomoc w złożeniu akwarium. Jak akwarium będzie się stabilizowało, chętnie poczytam o hodowli rybek jako takich, tu chętnie przyjmę rady co do sensownej literatury.

Z góry wielce dziękuję za wszelką pomoc i powstrzymanie się od krytyki.

Alix
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 3:55 pm
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#15

Post autor: Alix »

isabell1980 pisze:Zestaw Diversa 50 kosztuje ok. 150 zł. i tyle mogę na razie mniej więcej wydać na akwarium (+/- 50zł.)
Jedyne miejsce w jakim może stanąć akwarium ma wymiary: 50 szer. x 40 gł.x37 wysokość wraz z pokrywą.
W akwarium mają być jedynie neonki i jeśli potrzebny i się zmieści jakiś gatunek glonojada. Powiedzmy 10-15 neonków.
Pokój dziecka jest długi i wąski, do miejsca, w którym będzie stało akwarium dociera mało światła. Panuje lekki półmrok.
neonki i glonojad za małe akwarium
do 50l polecam małe razbory galaxy lub rabory klinowe lub gupiki lub prętnika karłowatego (para lub harem 2+1), bojownik (samiec) ślimaki
najtańsze podłoże to żwir lub piasek rzeczny, a do tego kulki nawozowe pod rośliny
jako ozdoby - korzeń lub kamienie
z tyłu ma szybę folia lub tło z brystolu
przy oświetleniu 11 W w pokrywie to jedynie rośliny takie jak rogatek, moczarka, zwartki równej maści, mchy
Dobry sklep internetowy to http://www.clarias.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; możliwy odbiór osobisty na Pradze Południe w okolicy Placu Szembeka.
64 litrowy zakamarek
20 litrowy słoik z bojownikiem
105 litrowe czarne wody
10 litrowe ślimakarium
30 litrowe krewetkarium

Autor
Arti
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 10, 2013 10:20 pm
Lokalizacja: mokotów/centrum
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#16

Post autor: Arti »

Mam zestaw Diversa Startup 50 już ok. 5 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony.

Co do niby słabego oświetlenia: Mogę potwierdzić, że rogatek przy tym oświetleniu rośnie jak na drożdżach :-D Są też inne roślinki, które wymagają mniej światła, więc na początek tak bardzo bym się tym nie przejmował.

Według mnie warto zainwestować w podłoże, czyli substrat i coś na to. Dzięki temu mamy na długi czas spokój.

Jeśli chodzi o dodatki do wody to tylko przy zalewaniu użyłem AquaSafe, a tak to leję odstaną kranówkę. Przy mniej wymagających gatunkach to spokojnie wystarcza.

Temat pokarmów dla rybek zostaw sobie na później, przed kupnem rybek. Zajmij się wyborem roślin i podłoża. Zalej wszystko i czekaj cierpliwie na pojawienie się pierwszych glonów, lub wcześniej ślimaków jeśli przyniesiesz je na roślinkach. Zamiast glonojada polecam krewetki RC, proste w obsłudze, a czyszczą teren z glonów na wysoki połysk :cool: Gorzej sobie radzą z szybami i czasem tylko trzeba przejechać jakimś czyścikiem.

Dla leniwych polecam kupić timer do gniazdka - ustawiasz sobie cykl świecenia i obsługę dzień-noc w akwarium masz zapewnioną automatycznie.

isabell1980
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 12, 2013 10:23 am
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#17

Post autor: isabell1980 »

Uprzejmie dziękuję za podpowiedź. Zaraz poszperam na stronie sklepu Claris.

Alix
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 3:55 pm
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Płeć:

Zestawy Diversa na początek?

#18

Post autor: Alix »

Każdy przy pierwszym baniaku popełnia błędy, których stara się nie popełniać przy zakładaniu kolejnych baniaków :mrgreen:
64 litrowy zakamarek
20 litrowy słoik z bojownikiem
105 litrowe czarne wody
10 litrowe ślimakarium
30 litrowe krewetkarium

Autor
Arti
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 10, 2013 10:20 pm
Lokalizacja: mokotów/centrum
Płeć:

Re: Zestawy Diversa na początek?

#19

Post autor: Arti »

grapecrash pisze:A ja niestety odradzam w/w zestawy. Pod wpływem chwili kupiłem zestaw Diversa Startup 40.
Filtr okazał się mało wydajny, oświetlenie słabe (brak odbłyśnika, pokrywa odkształciła się po 3-4 dniach świecenia od gorąca żarówki). Jak to mówią polak mądry po szkodzie - na dzień dzisiejszy wiem, że za tą kasę, ewentualnie troszeczkę większą, mógłbym mieć dużo fajniejszy/lepszy sprzęt.
1. Wszystko zależy gdzie kupujesz i czy przepłaciłeś czy nie. Uważam, że za takie pieniądze nie da się złożyć podobnego zestawu z nowych elementów.

2. Z tego co wiem to na wszystko jest gwarancja i takie rzeczy jak odkształcenie pokrywy należałoby reklamować.

3. W moim startup 50 jest taki sam filtr jak w 40 i on spokojnie wystarcza (300l/h dla 37l) - przepływ mam nawet ustawiony na najmniejszy. Prawdopodobnie nie czyściłeś gąbki filtra i być może też innych elementów.

Według mnie dla początkującego akwarysty taki zestaw jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”