Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –

Autor
Rrrrogaty

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#1

Post autor: Rrrrogaty »

Poszukuje informacji jaki środek najlepiej się sprawdzi jako preparat ogólnego rażenia podczas sprowadzania nowych ryb. Zależy mi na kąpielach krótkotrwałych, które uniemożliwią albo ograniczą zawleczenie chorób/pasożytów/mikroorganizmów do już istniejących baniaków. Mowa o realiach sklepowych i sprowadzaniu ryb z hurtowni giełdy czyli pochodzenia bardzo różnego i czasem wątpliwego. Sprawa dotyczy różnych gatunków, ale chwilowo skupmy się może na klasyce - guraminy i żyworódki.

I pytanie drugie, ile taka kąpiel dekontaminacyjna powinna trwać? Na opakowaniu trypaflawiny (jak rozumiem jakaś pochodna akryflawiny) jest wyszczególniona kąpiel krótkotrwała tylko, że nikt nie napisał ile powinna ona trwać. Mówimy tu o 15 minutach czy raczej o 2h?

Proszę o rady i sugestie.
Awatar użytkownika

silver007
Zapaleniec
Posty: 491
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 9:52 pm
Lokalizacja: Michałów - Reginów

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#2

Post autor: silver007 »

Nie istnieje nic odpowiedniego do wspomnianych celów. Choroby bakteryjne i pasożyty leczy się w inny sposób i są to kuracje często niebezpieczne, wiec nie ma sensu ryzykować z rybami potencjalnie zdrowymi. To tak jakby zdrowego człowieka karmić sterydami na wszelki wypadek... Jedynym skutecznym i polecanym sposobem jest kwarantanna. 2 tygodnie i wszystko jasne.

Autor
Dein

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#3

Post autor: Dein »

Puknij w ramię Rudego. Konserwuje ryby w sklepie nałogowo.

Autor
Rrrrogaty

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#4

Post autor: Rrrrogaty »

@Silver007 - Ok rozumiem. Tylko, że ja nie chce wszystkich ryb kąpać w chemii jak leci tylko te z którymi wiem, ze mogą być problemy. Niestety np. mieczyki od azjatyckich importerów wyglądają pięknie, ale potrafią polecieć hurtowo na przestrzeni kilku dni bez wyraźnej przyczyny. Sklepik mam mały więc czasem muszę wpuścić jakąś nowo przybyłą odmianę do takiej, która już u mnie się zaklimatyzowała i jest ryzyko, że padną wtedy obie.

@Dein: Dzięki, rozpoczynam rytuał przywołania Rudego. ;)

Autor
Dein

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#5

Post autor: Dein »

Http://fawa.pl/viewtopic.php?f=11&t=24641" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fawa.pl/viewtopic.php?f=11&t=24536#p190976" onclick="window.open(this.href);return false;

Troszkę w tych tematach dręczyliśmy Rudego w tej kwestii.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#6

Post autor: rhino »

ROGATEK,

może Easy Life Multicura - lek na choroby skórne i pasożytnicze?
Używałem kilka razy, zarówno w celach leczniczych jak i profilaktycznie. Wadą (w przypadku sklepu) jest lekkie zabarwienie wody, no i nie jest to kąpiel krótkotrwała.
Z tym że kąpiel krótkotrwała, w przypadku niektórych chorób (np. popularna ospa) nie da kompletnie nic...


Pokaż Uwagi moderatora
Easy Life Multicura 100ml - lek na choroby skórne i pasożytnicze
obrazek
Opis:
Easy Life Multicura to wszechstronny środek, który w szybki i bezpieczny sposób pozwala na wyleczenie najpopularniejszych chorób występujących u ryb biotopu tropikalnego.
Dzięki unikalnemu składowi preparat ten w niezwykle skuteczny sposób radzi sobie z infekcjami grzybicznymi oraz pasożytniczymi, zakażeniami ran, skóry i skrzeli.
Multicura skutecznie zwalcza ponad 20 objawów , w tym grzybicze wypustki, grzyby na pysku,strupki-rany na skórze, robaki skórne,zmętnienie skóry, wzdęcia - Bloat, obrzęk żołądka , choroby neonowe, gnicie ogona i płetw , wszelkiego rodzaju infekcje skóry , skrzeli
Easy Life Multicura wspomaga proces gojenia się ran oraz przyśpiesza powrót do pełnej kondycji.może być stosowany także prewencyjnie. Pozwoli to na zapobiegać chorobom oraz infekcjom przenoszonym z zewnątrz (np. podczas wprowadzania nowych roślin lub ryb), a w zbiornikach hodowlanych zapobiega dodatkowo powstawaniu pleśni na ikrze.

Dawkowanie podczas kuracji:
dzień 1: 40 kropli na 50l zbiornika (2ml/50l zbiornika)
dzień 2,3: 20 kropli na 50l zbiornika (1ml/50l zbiornika)
Dawkowanie prewencyjne:
40 kropli na 50l zbiornika (2ml/50l zbiornika) - podczas wprowadzania nowych roślin lub ryb
Dawkowanie dla hodowli i wzrostu:
Dodać 20 kropli na 50 l wody. Zapobiega to pleśni ikry.
Wprzypadku infekcji: Ichthyophthirius (ospa rybia), Oodinum (choroba aksamitna), Hexamita(dziurawica można połączyć dla lepszego efektu z preparatem Anti-Spot.

Przed podaniem preparatu zaleca się wyłączyć lampę UV oraz włączyć napowietrzacz, a także usunąć węgiel aktywowany oraz wszelkie absorbenty z układu filtracyjnego.
Ratel

Autor
Rrrrogaty

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#7

Post autor: Rrrrogaty »

rhino pisze:ROGATEK,

może http://www.clarias.pl/easy-life-multicu" onclick="window.open(this.href);return false; ... -1988.html ?
Używałem kilka razy, zarówno w celach leczniczych jak i profilaktycznie. Wadą (w przypadku sklepu) jest lekkie zabarwienie wody, no i nie jest to kąpiel krótkotrwała.
Z tym że kąpiel krótkotrwała, w przypadku niektórych chorób (np. popularna ospa) nie da kompletnie nic...

Nono brzmi ciekawie. Możesz napisać na jaki kolor barwi? Bo jeśli na taki żarówiasto zielony to możliwe, że to znowu jakaś akryflawina. Barwienie wody mnie nie martwi, jak coś się dzieje to ryby i tak nie są sprzedawane. Ospy się nie boję, na szczęście rzadko się z nią spotykam, a nawet jeśli to zielenią leczę bardzo skutecznie.

Swego czasu próbowałem stosować preparaty Kordona, ale jak dla mnie to odpowiednik ziółek w leczeniu ludzi. Połowa z nich jedzie mietą, meliską albo czosnkiem, a w ulotce napisane jest, że zazwyczaj trzeba stosować przez kilkanaście dni albo i kilka tygodni...
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#8

Post autor: rudy1986 »

Przychodze przywolany:P

Zaczne od tego co napisal Rhino. Powiem szczerze nie stosowalem preparatu ale od roznych zrodel slysze ze jest to preparat rewelacyjny, leczy choroby pasozytnicze tak jak i ospe wiec cos w tym jest. Skladu nie znam i pewnie nigdy nie poznamy.

Co do rybek. Zyworodki solimy i jezeli sa na kwarantannie podaje np bactocaps c ktory zabija bakterie z rodzaju Aeromonas i to skutecznie a objaw zarazenia nie widac golym okiem. u Mieczykow bardzo czesto wystepuje flexibacterioza ktora leczymy bactoforte direct ktory zawiera nifurpirinol a z kolei velifery sa czesto nosicielami pasozyta i przez to strasznie chudna. Kwarantanna i jeszcze raz kwaranatanna i obserwacja.
Pewnym ale nie 100% zrodlem sa Polskie zyworodki albo od przyjaciela.

Co do Guramin sa z importu i to roznie bywa. 2 tygodnie nic, 3 tygodnie nic. a czwarty tydzien nie wiadomo co sie dzieje i leczymy na oslep antybiotykiem.

Rzadko kiedy uzywa sie FMC/CMF i akryflawiny lecz oczywiscie dobrze miec je w swojej domowej aptece.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#9

Post autor: rhino »

Kordon i Microbe-Lift (Herbtana i Artemiss) to tak jak piszesz, ziółka... Lepsze wkładanie czosnku lub/i chrzanu.
Barwi na żółto-żarówiasty, nie zabija bakterii filtracyjnych a przedawkowanie nie szkodzi. W instrukcji składu niestety nie podają...
W linku który podałem jest błąd, piszą żeby wyłączyć napowietrzacz, w oryginale chodzi o oksydator, napowietrzacz wskazany ! ;)
ROGATEK pisze: a nawet jeśli to zielenią leczę bardzo skutecznie.
polecam Professional Protazol
szybko i elegancko, niby w PL już nie do kupienia, ale dla chcącego...


Pokaż Uwagi moderatora

sera med Professional Protazol

Sera Protazol 100 ml
Sera Protazol 25 ml Sera Protazol 100 ml
Szybka, bezpieczna i niezawodna kuracja do zastosowania w akwariach słodkowodnych przeciw patogenom powodującym ospę rybią (Ichthyophthirius multifiliis) i przeciw wielu innym jednokomórkowym pasożytom skóry (np. Ichthyobodo, Apiosoma, Trichodina, Chilodonella), jak też przeciw zakażeniom grzybiczym.

Preparat nie zabarwia wody i dlatego szczególnie nadaje się do użycia w akwariach pokazowych i miejscach handlowych. sera med Professional Protazol jest bardzo dobrze tolerowany przez rośliny i bezkręgowce (np. ślimaki i krewetki).
obrazek
Ratel
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#10

Post autor: rudy1986 »

Ziola sa jak najbardziej wskazane chociazby ketapang i jego wyciagi jak TRopical Ketapang extract i Easy Life Voogle. Czosnek mozna przedawkowac, zdarza sie ze po tabletkach Dalio Tropicala padaly glonojady. A produkty Sery z serii Profesional sa niesttety do uzytkowania przez naprawde doswiadczone osoby bo latwo przedakowac

Autor
Rrrrogaty

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#11

Post autor: Rrrrogaty »

rhino pisze:polecam http://www.sera.pl/pl/produkty/in_categ" onclick="window.open(this.href);return false; ... tazol.html
szybko i elegancko, niby w PL już nie do kupienia, ale dla chcącego...
A wiesz, że właśnie mi zwróciłeś uwagę na coś ciekawego? Pamiętam, że jak zaczynałem swoją przygodę z akwarystyką (nie tak dawno swoją drogą) to jak użyłem w swoim akwarium zieleni to miałem zielono chyba przez kilka dni. Obecnie jak stosuje zieleń nawet w zbiorniku sklepowym to na drugi dzień nie ma już śladu po kolorze. Chyba musieli coś zmienić w składzie.
rudy1986 pisze:Ziola sa jak najbardziej wskazane chociazby
Akurat mieliśmy na myśli konkretne produkty Kordona. Ja sprawdzałem Ich Attack oraz jakiś preparat do kąpieli przed wpuszczeniem nowych ryb i poza mocnym miętowym zapachem z butelki nie zauważyłem jakiejś specjalnej różnicy w zachowaniu ryb. A Ich Attackiem nie udało mi się wyleczyć ospy i postawiłem na sprawdzone rozwiązania.

@rudy1986: Czyli jak rozumiem nie ma preparatu w miarę uniwersalnego, którym mógłbym potraktować importowane mieczyki? Piękne są skubańce, ale 2-3dni po dostawie zaczyna się dramat z nimi cholera. Brzuszki pełne, kolory zachowane, a padają jak muchy.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#12

Post autor: rhino »

rudy1986 pisze:Ziola sa jak najbardziej wskazane chociazby ketapang i jego wyciagi jak TRopical Ketapang extract i Easy Life Voogle.
oczywiście, natomiast ich działanie w kąpielach quasi-leczniczych (sprowadzone ryby) jest chyba dyskusyjne.
rudy1986 pisze:Czosnek mozna przedawkowac, zdarza sie ze po tabletkach Dalio Tropicala padaly glonojady.
raz na 2-3 tygodnie, wrzucam pół ząbka czosnku do skimmera, raz w tygodniu podaję liofilizowany pokarm nasączony http://www.akwarystyczny24.pl/microbe-l ... -819.htmli" onclick="window.open(this.href);return false; , zbrojników mam dość dużo, różnych gatunków i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych.
Co oczywiście nie oznacza, że przy przedawkowaniu tak nie będzie, nie wiem...

Co do Sera Professional masz rację, trzeba to robić z głową ale ROGATEK amatorem nie jest.

Pokaż Uwagi moderatora - dodałem opis specyfiku.
Ratel

Autor
Rrrrogaty

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#13

Post autor: Rrrrogaty »

rhino pisze:Co do Sera Professional masz rację, trzeba to robić z głową ale ROGATEK amatorem nie jest.
Do profeśionala też mi daleko jeszcze. Zwłaszcza, że z chorobami nie mam wiele do czynienia nie licząc tych importów, a z nimi to krótki temat niestety.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#14

Post autor: rhino »

Ok, pójdźmy na kompromis. Ta seria leków, jest dla ludzi którzy wiedzą co robią :)
Ratel

Autor
Rrrrogaty

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#15

Post autor: Rrrrogaty »

Rhino zdradź ile tego czosnku na ile wody? Wyciągasz po jakimś czasie czy zostawiasz, aż ulegnie biodegradacji?
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#16

Post autor: rudy1986 »

A wiesz, że właśnie mi zwróciłeś uwagę na coś ciekawego? Pamiętam, że jak zaczynałem swoją przygodę z akwarystyką (nie tak dawno swoją drogą) to jak użyłem w swoim akwarium zieleni to miałem zielono chyba przez kilka dni. Obecnie jak stosuje zieleń nawet w zbiorniku sklepowym to na drugi dzień nie ma już śladu po kolorze. Chyba musieli coś zmienić w składzie.
Zalezy od tego jakie masz pH wody. Zielen jak i blekit sa odczynnikami chemicznymi ktore maja swoj zakres działania. Blekit lubi zasadowa wode od pH 7,6 do 8,9 bodajrze i tym leczy sie ospe u pyszczakach. Zielen z kolei lubi 6,2-6,8 (takze nie pamietam dokladnie) i w tym srodowisku czuje sie najlepiej
@rudy1986: Czyli jak rozumiem nie ma preparatu w miarę uniwersalnego, którym mógłbym potraktować importowane mieczyki? Piękne są skubańce, ale 2-3dni po dostawie zaczyna się dramat z nimi cholera. Brzuszki pełne, kolory zachowane, a padają jak muchy.
zaopatrz sie w siarczan miedzi lub np srodek na glony (tropical algin), leki sery, sera toxivec, pare produktow Zoolek-u i enrofloksacyne ktora kupisz za pol darmo u wetka dla golebi.

Prowadzisz sklep?? Mozliwe ze ominela mnie ta informacja.

Co do stosowania lekow Sera Profesjonal nie mialem zamiaru nikogo urazic:)
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#17

Post autor: rhino »

Ja daję ząbek (po dwóch stronach ścięty żeby lepiej "oddawał") na 240l i wyciągam po ok. tygodniu, leży w skimerze więc momentalnie całość akwarium jest "czosnkowa". Uwaga, woda nieco śmierdzi ;)
Jak myślisz o profilaktyce to kup trochę lasek chrzanu, mogą długo leżeć w akwarium, a to w przypadku sklepu ważne (wiem z doświadczenia).
Ratel
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#18

Post autor: rudy1986 »

Bardziej bym sie zastanowil nad naparami z tych rzeczy i zeby karme kropic zeby nasiakla. Klient widzac cos plywajacego w akwarium pyta sie co to, probuje przeniesc to domu i moze sie to slonczyc opłakanym skutkiem w postaci przedawkowania
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#19

Post autor: rudy1986 »

A co do lekow ktore prawdopodobnie beda Ci potrzbne i jak beda potrzebne pisz na priv:)

Bylem w trakcie pisania pewnego poradnika na temat leczniczego zastosowania produktow ogolnie dostepnych wedle wlasnego zdania ale no niestety nie ma sie kto zajac zajac dzieckiem zebym mogl spokojnie popisac. Moge Ci przeslac czesc tego co udalo mi sie stworzyc, moje przemyslenia i opinie produktow

Autor
Rrrrogaty

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#20

Post autor: Rrrrogaty »

rudy1986 pisze:zaopatrz sie w siarczan miedzi lub np srodek na glony (tropical algin), leki sery, sera toxivec, pare produktow Zoolek-u i enrofloksacyne ktora kupisz za pol darmo u wetka dla golebi.

A w jakim celu? Bo chyba nie ma to być bateria preparatów do obtaczania w panierce importowanych mieczyków? :D
rudy1986 pisze:Prowadzisz sklep?? Mozliwe ze ominela mnie ta informacja.
Prowadzę. Choć czasem mam wrażenie, że sklep prowadzi mnie.
rhino pisze:Jak myślisz o profilaktyce to kup trochę lasek chrzanu, mogą długo leżeć w akwarium, a to w przypadku sklepu ważne (wiem z doświadczenia).
No właśnie tak myślę, ze babcine metody może będą najlepsze, a przynajmniej w miarę bezpieczne. Chrzanik do baniaków sklepowych, a dla rybek jakaś umiarkowana kąpiel odkażająca przed wpuszczeniem. Na chwilę obecną rozważam błękit albo nadmanganian potasu, a dla żyworódek słona kąpiel.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#21

Post autor: rhino »

rudy1986 pisze:Klient widzac cos plywajacego w akwarium pyta sie co to, probuje przeniesc to domu i moze sie to slonczyc opłakanym skutkiem w postaci przedawkowania
rudy, wkładam to do skimmera (Eheim Skim 350), tak jak pisałem (sklepu już dawno nie mam,ale nadal nie lubię jak coś lata po akwarium ;)
rudy1986 pisze:Bardziej bym sie zastanowil nad naparami z tych rzeczy i zeby karme kropic zeby nasiakla
karmę, tak jak pisałem nasączam http://www.akwarystyczny24.pl/microbe-l ... -1819.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ratel
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#22

Post autor: rudy1986 »

Juz lekkie zmęczenie ze mnie wychodze hehe i nie doczytuje niektórych info:P

Siarczan stosujemy przeciwko glonom i na pozbycie sie pasozyta zewn i flexibakterioze miedzy innymi.

Autor
Rrrrogaty

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#23

Post autor: Rrrrogaty »

rudy1986 pisze:Klient widzac cos plywajacego w akwarium pyta sie co to, probuje przeniesc to domu i moze sie to slonczyc opłakanym skutkiem w postaci przedawkowania
Myślę nad zamaskowaniem dodatków jakoś w filterkach wewnętrznych. Akurat mam takie pojemniki na wkłady w swoich aquaszutach, ze mogę tam zmieścić jakiś kawałek chrzaniku.

rudy1986 pisze:Bylem w trakcie pisania pewnego poradnika na temat leczniczego zastosowania produktow ogolnie dostepnych wedle wlasnego zdania ale no niestety nie ma sie kto zajac zajac dzieckiem zebym mogl spokojnie popisac. Moge Ci przeslac czesc tego co udalo mi sie stworzyc, moje przemyslenia i opinie produktow
Ty się nie tłumacz, Ty się bierz za robotę! Takie rzeczy są potrzebne i to nie tylko mi. Jedna opinia kogoś ogarniętego kto ma własne doświadczenia i przemyślenia jest warta więcej niż wszystkie marketingowe bełkoty z ulotek i opakowań razem wzięte. Moge kibicować ;).
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#24

Post autor: rudy1986 »

A jaki masz asortyment w sklepie? Jakid firmy?

Autor
Rrrrogaty

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#25

Post autor: Rrrrogaty »

Asortyment żywy 'niebrandowany'. Głównie zielsko, potem rybole i krewety oraz korzenie, kamienie i takie tam. Niedługo wprowadzę pokarmy suche i mrożone. Sprzętu i chemii raczej nie przewiduje, bo nie mam warunków.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#26

Post autor: rudy1986 »

Tropicala napewno wprowadz:) to sie samo sprzedaje, pomysl nad Sera, w/g mnie jest lepsza od Tetry. Zalezy jakiego masz klienta?
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#27

Post autor: rhino »

ROGATEK pisze:Sprzętu i chemii raczej nie przewiduje
podstawowe musisz mieć
rudy1986 pisze:pomysl nad Sera
zdecydowanie !
rudy1986 pisze:Tropicala napewno wprowadz:)
niestety racja, CCC :(
Ratel

Autor
Rrrrogaty

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#28

Post autor: Rrrrogaty »

Sklep mam bardzo nietypowy, dużo serca, a mało miejsca ;). Wolałem postawić dodatkowe zbiorniki niż stojaki z towarem. Niestety nie mam jak wprowadzić takiego asortymentu. Za jakiś czas może pomyślę o tym w kontekście sprzedaży wysyłkowej.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#29

Post autor: rudy1986 »

Rhino Tropical ma wiele bardzo dobrych produktow jezeli chodzi o pokarmy. Co do chemi to sol Sanital czy Ketapang w/g mnie nie ma lepszych
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kąpiel profilaktyczna - jaki preparat najlepiej stosować?

#30

Post autor: rhino »

rudy1986 pisze:Co do chemi to sol Sanital czy Ketapang
a ja myślałem że Ketapang to czysta natura ;)

Co do Tropicala nie będę się sprzeczał, nie używam od lat i... nie będę.
Ratel
ODPOWIEDZ