Tło strukturalne do malawi

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Tło strukturalne do malawi

#1

Post autor: Coatl1987 »

Witam ponownie.

Trochę mnie nie było, trochę się odgrażałem że znów będę... I viola jestem :D Na poważnie to nie było z czym się chwalić ale teraz po skończeniu pracy mogę w końcu pokazać Jej efekty:

We wrześniu zacząłem pracę nad tłem strukturalnym do akwarium biotopu malawi:
Obrazek
Obrazek

Jak tylko pianka przeschła rozpoczęło się pokrywanie jej Ceresitem CX5
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Może nie wygląda to zbyt imponująco ale... Po tygodniu czy dwóch zaczęła się kolejna walka... Mianowicie pokrywanie wszystkiego farbą. Wybór padł na farby Luxsens (czy jakoś tak :P ) ze względu na cenę i posiadany certyfikat pozwalający malować nimi zabawki (nietoksyczne). Po kilku próbach stanęło na kolorze beżowym i czekoladowym (beż jako baza). Malowałem brąz tzw. suchym pędzlem (chyba tak to się nazywa) tzn. maczałem końcówkę pędzla w farbie a potem wycierałem go o puszkę aż przestał cieknąć a potem delikatnymi pociągnięciami malowałem tło.

następnie było wklejenie i... pierwszy problem. Tło było za duże :-D ale po redukcji jego powierzchni o styropian z tyłu i delikatnym liftingu weszło ładnie.

Podczas zalewania nadal nie wygląda zbyt pokaźnie...
Obrazek
Obrazek
Ale po zalaniu nabrało kolorytu...
Obrazek
Obrazek

A tak wygląda moja duma i chluba po 3 miesiącach :D
Obrazek
Obrazek

Także po kilku miesiącach walki chwalę się i czekam na wasze opinie. Mnie się podoba! I wiem że to najważniejsze ale pochwały mile łechcą próżność więc... :cool: Nie krępujcie się :mrgreen:
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Tło strukturalne do malawi

#2

Post autor: Limak86 »

No i pięknie :) Tło złapało już troszkę glonów i wygląda bardzo naturalnie. W swojej tandze chętnie bym coś takiego zamontował ale szkoda mi miejsca, nie mam umiejętności i jestem za leniwy :P Tym bardziej gratuluję Ci udanego projektu - jest klimat :)
Jak dla mnie tylko szkoda, że skałki w akwa nie są w tym samym kolorze co to tło, chyba wyszłoby bardziej spójnie - ale to kwestia gustu :)
Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Tło strukturalne do malawi

#3

Post autor: Coatl1987 »

Szczerze to skałki wyglądają dobrze.... Miałem je malować ale zlewałyby się z piaskiem i tłem właśnie... Myslałem nawet czy nie zamienić ich na serpentynit...
ODPOWIEDZ