Glonojady

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
slawka6
Gość
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 03, 2015 4:24 pm
Lokalizacja: Milanówek
Na imię mam: Slawka

Glonojady

#1

Post autor: slawka6 »

Mam prawie 150 litrowe akwarium i w nim 3 duże ok 20 cm glonojady.Niszczą wszystkie rośliny . W sklepie akwarystycznym powiedzieli mi ,że są za duże do mojego akwarium. Oczywiście kiedyś były małe. Może ktoś chciałby je wziąć? Bardzo chętnie oddam za darmo.

Psyho

Glonojady

#2

Post autor: Psyho »

Zrób jakieś zdjęcia rybom i wstaw. Poza tym temat do działu giełda.
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Glonojady

#3

Post autor: kiql »

Gibiceps albo plecostomus. Durni sprzedawcy wciskają ludziom małe osobniki. Robi sie juz z tego taka plaga jak welony w kuli....
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Glonojady

#4

Post autor: rudy1986 »

kiql pisze:Gibiceps albo plecostomus. Durni sprzedawcy wciskają ludziom małe osobniki. Robi sie juz z tego taka plaga jak welony w kuli....
No nie zawsze bo nie raz klient chce i tyle bo jest ladny, i sam twierdzi ze w takim malym akwarium nie urosnie a jak urosnie to go odda albo spusci do kibla......
Nie uwazam sie za durnego sprzedawce i znajdz mi akwaryste ktory poleci taka rybe do 20 litrowego akwarium.
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Glonojady

#5

Post autor: kiql »

Nazwisk sprzedawców Ci nie podam :-D ale przejdź się w weekend do supermarketowych sklepów zoologicznych i posłuchaj rozmów sprzedawców z nieznającymi się klientami.
Zresztą, sam kiedyś pracowałem w takim sklepie i dostawałem opieprz od szefowej, że nie chcę ludziom ryb sprzedawać.
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Glonojady

#6

Post autor: Zoe »

Ja też byłam świadkiem jak pani w sklepie sprzedawała rodzicom z dzieckiem kulę, a skoro nie miała samców bojownika to polecała welona. Uparcie twierdziła przy tym, że welony nie potrzebują ani filtra ani napowietrzania bo przecież nie oddychają w wodzie. .. Wrr
240l w stronę BW
ODPOWIEDZ