Jaki jest sens kupowania "parki" w jednym sklepie???

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21849
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jaki jest sens kupowania "parki" w jednym sklepie???

#1

Post autor: Lech-u »

No właśnie.
Przychodzimy do sklepu akwarystycznego i mówimy poproszę parkę tych rybek. Albo jakiś harem. To nie ma znaczenia.

Tylko, że w danym sklepie dane rybki pochodzą od tego samego hodowcy.
Istnieje więc wielkie prawdopodobieństwo, że kupujemy brata i siostrę (lub braci i siostry).

Jaki jest więc sens kupowania rybek "do pary" w tym samym sklepie???

A jeśli kupować w różnych sklepach, to czy warto to robić w ramach jednej sieci (np. Kaczkadu)? To też prawdopodobnie bracia i siostry.

Jak radzicie? Jakie przyjąć kryteria zakupu ryb, jeśli chcemy mieć "parkę (lub harem) a niekoniecznie zależy nam na kazirodztwie?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1459
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Jaki jest sens kupowania "parki" w jednym sklepie???

#2

Post autor: Winter »

Bo ja wiem.... Raczej bym uznała, że ryby pochodzą z jednej hurtowni. Może być rodzeństwo, ale równie dobrze nie. A że dużo sklepów zaopatruje się w tych samych pewnie hurtowniach, to w sumie wszystko jedno.
Nie mówiąc już o tym, że najczęściej chodzi o parkę, bo zgodniej żyją a z odchowania narybku i tak nic nie wyjdzie, więc nie ma to znaczenia.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4943
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Jaki jest sens kupowania "parki" w jednym sklepie???

#3

Post autor: Miro »

Ma sens i nie. Mam jeden zbiornik który jest tzw dekoracyjny gdzie nie rozmnażam więc jest mi obojętne czy są spokrewnione czy nie ale mam też drugi zbiornik gdzie postarałem się {tak mi się wydaje} dobrać ryby nie spokrewnione !
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1459
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Jaki jest sens kupowania "parki" w jednym sklepie???

#4

Post autor: Winter »

Właśnie o to mi chodzi. Jeśli zamierzamy rozmnażać, to ma to znaczenie. Jeśli to zbiornik towarzyski, to kompletnie nie.
A przy rybach z hurtowni, a nie od hodowcy, to po prostu zupełnie nie wiadomo, co w tych sklepach pływa...
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Re: Jaki jest sens kupowania "parki" w jednym sklepie???

#5

Post autor: fivb77 »

Też się nad tym kiedyś zastanawiałem. Wnioski tylko na podstawie doświadczeń własnych. Jeśli coś miało pływać i jedynie ładnie wyglądać to parka z jednego sklepu mi nie przeszkadzała. A parki złożone z ryb obu płci zawsze wolałem, jakiś taki jestem.
Gdy zależy mi na jak najładniejszych rybach bo np. liczę na młode, a takowe ryby są łatwo dostępne to raczej się fatyguje do kilku sklepów, ale jeśli znajde najładniejsze w jednym sklepie to wezme.
Nie miałem raczej problemów w związku z kojarzeniem par ryb z tego samego sklepu. A jesli sie zdarzy to można kogoś z parki podmienić. Mysle ze i rybom zmiana partnera powinna sie podobac. W koncu i tak robia taaakie rzeczy na naszych oczach..
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Jaki jest sens kupowania "parki" w jednym sklepie???

#6

Post autor: saintpaulia »

W obrębie jednej sieci zmiana sklepu nie ma sensu - ten sam dostawca.

TeeS
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2015 2:04 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Tomasz

Re: Jaki jest sens kupowania "parki" w jednym sklepie???

#7

Post autor: TeeS »

W Kakadu jest 2 dostawców ryb każdy z nich ma swoje hodowle nie których gatunków reszta jak w większości sklepów przychodzi z giełdy w Łodzi :]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1459
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Jaki jest sens kupowania "parki" w jednym sklepie???

#8

Post autor: Winter »

A czasem w sklepie sprzedają tylko w parach. Wczoraj byłam Amusteli. Mają śliczne prętniki karłowate. Sprzedaż - tylko w parach.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
ODPOWIEDZ