Moje 54 L zamieniam na 160 L

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Kinggbh
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 22, 2015 9:20 am
Lokalizacja: Ozarow Mazowiecki
Na imię mam: Artur
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#1

Post autor: Kinggbh »

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 03, 2015 10:39 pm przez Kinggbh, łącznie zmieniany 1 raz.

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#2

Post autor: Witek »

Było cukierkowo i będzie cukierkowo!
Widzę jeszcze wentylatorek w środku... zasysa czy wyciąga powietrze?
Opis luzacki ale "budowla" profi.
Już masz chyba ponad 1W na litr... bez ledów, więc bez CO2 się nie obejdzie.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#3

Post autor: marcinzabki29 »

Kinggbh pisze:aranżacja też nie powala. Mam nadzieje że mnie nie zbijecie
Dlaczego - nie jest źle.
Rzeczywiście światełka masz sporo,
Pochwalisz się jak już zawita fauna i flora ;]
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#4

Post autor: ziabak »

Taka drobna sugestia - jeśli jest wentylatorek, to powinny być jakieś otworki w obudowie, umożliwiające dostęp powietrza z zewnątrz. Ja wiem, że pokrywa nie jest super szczelna i tak się powietrze tam dostanie, ale gdy nie będzie otworków to bez względu na to czy zasysa czy wdmuchuje wentylator będzie mielił głównie powietrze spod pokrywy nagrzane od świetlówek...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
Kinggbh
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 22, 2015 9:20 am
Lokalizacja: Ozarow Mazowiecki
Na imię mam: Artur
Płeć:

Re: Moje 54 L zamieniam na 160 L

#5

Post autor: Kinggbh »

Witek pisze: Widzę jeszcze wentylatorek w środku... zasysa czy wyciąga powietrze?
Wyciąga , musze tylko dołożyć jakiś regulator obrotów zeby mozna było nim sterować.
Witek pisze: Już masz chyba ponad 1W na litr... bez ledów, więc bez CO2 się nie obejdzie.
Coś pomyliłeś :). 90W / 160 =0,56 pewnie policzyłeś 160 / 90 =1,77 :D. Butla CO2 jest zastanawiam sie tylko czy dawać dyfuzor czy podlaczyć sie pod filtr.
marcinzabki29 pisze:Pochwalisz się jak już zawita fauna i flora ;]
Oczywiscie . Nie wiem jakie rosliny wybrać tyle tego jest że zaczyna mi glowa pękać :(
ziabak pisze:Taka drobna sugestia - jeśli jest wentylatorek, to powinny być jakieś otworki w obudowie, umożliwiające dostęp powietrza z zewnątrz. Ja wiem, że pokrywa nie jest super szczelna i tak się powietrze tam dostanie, ale gdy nie będzie otworków to bez względu na to czy zasysa czy wdmuchuje wentylator będzie mielił głównie powietrze spod pokrywy nagrzane od świetlówek...
Zgadzam się :) , tylko nie wiem jak zrobić zeby przez ten otwór nie uciekało swiatło . Akwarium stoi blisko sciany i dziwnie wyglada jak na scianie wyswietlają sie jakieś swietliste kólka.
Ostatnio zmieniony czw sie 06, 2015 3:34 pm przez Kinggbh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#6

Post autor: marcinzabki29 »

Kinggbh pisze:zastanawiam sie tylko czy dawać dyfuzor czy podlaczyć sie pod filtr
proponuje pod filtr :D
Kinggbh pisze:Wyciąga , musze tylko dołożyć jakiś regulator obrotów zeby mozna było nim sterować.
Lepiej jak wyciąga :?:
Pozdrawiam Marcin

Autor
Kinggbh
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 22, 2015 9:20 am
Lokalizacja: Ozarow Mazowiecki
Na imię mam: Artur
Płeć:

Re: Moje 54 L zamieniam na 160 L

#7

Post autor: Kinggbh »

marcinzabki29 pisze: proponuje pod filtr :D
Lepiej miesza ? Widziałem że sam coś takiego używasz ile kosztuje taki dyfuzor ?
marcinzabki29 pisze:
Lepiej jak wyciąga :?:
Chyba nie ma roznicy czy wciaga czy wyciaga przecież chodzi o wymianę powietrza pod pokrywą .
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Moje 54 L zamieniam na 160 L

#8

Post autor: ziabak »

Kinggbh pisze: , tylko nie wiem jak zrobić zeby przez ten otwór nie uciekało swiatło . Akwarium stoi blisko sciany i dziwnie wyglada jak na scianie wyswietlają sie jakieś swietliste kólka.
Fakt, ja tak mam i są kółka na ścianie, a raczej promienie, mało tego - światło wydostaje się też otworem samego wentylatora... może udałoby się tego uniknąć wklejając pionową listwę wysokości pokrywy wzdłuż tylnej ścianki (jeśli tam byłyby otworki), która oddzielałaby świetlówki od wentylatora - taka ciemna komora wentylacyjna by powstała. Ale nie mam pewności czy światło odbite od tafli wody i tak się tamtędy nie wydostanie...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
Kinggbh
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 22, 2015 9:20 am
Lokalizacja: Ozarow Mazowiecki
Na imię mam: Artur
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#9

Post autor: Kinggbh »

ziabak pisze:może udałoby się tego uniknąć wklejając pionową listwę wysokości pokrywy wzdłuż tylnej ścianki (jeśli tam byłyby otworki), która oddzielałaby świetlówki od wentylatora - taka ciemna komora wentylacyjna by powstała.
Masz na mysli wnetrze obudowy ? Jesli tak to wydaje mi sie ze niepotrzenie zabiera się przestrzen w obudowie. Ja mysle o hmm czymś takim Obrazek Taki szybki szkic w paincie. A jak rozwiązałeś problem z wodą ktorą wentylator wydmuchuje ? Nie ma śladow na scianie ?
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#10

Post autor: ziabak »

No, o takim kloszu na zewnątrz nie myślałam, ale może da radę. Możesz zrobić teścik robiąc klosz z kartonu na próbę - wydaje mi się jednak że światło pójdzie dołem... nie będzie na ścianie kółek, ale za to będzie poświata.

U mnie jest nieco inna sytuacja, bo ja mam na akwarium szybę dodatkowo, więc wentylator wody nie wychlapie. Wydaje mi się, że nie wychlapie również i bez szyby - owszem, będzie to wilgotne powietrze, ale nie na tyle mokre żeby dawać plamy na ścianie. To będzie ciepłe powietrze, momentalnie wilgoć odparuje w kontakcie z powietrzem zewnętrznym.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
Kinggbh
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 22, 2015 9:20 am
Lokalizacja: Ozarow Mazowiecki
Na imię mam: Artur
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#11

Post autor: Kinggbh »

Mam kawałek plexi dotnę i skleje na dniach to przetestuje czy zdaje egzamin. Hmm taka poświata raczej nie bedzie draznić oka :) .
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#12

Post autor: marcinzabki29 »

Kinggbh pisze:Lepiej miesza ? Widziałem że sam coś takiego używasz ile kosztuje taki dyfuzor ?
ponad stówkę, ale było warto.

Jeżeli drażni Cię światło rzucane przez wentylatory to może - z rysunku - proponowaną osłonę umieść
odwrotnie (obróć o 180 stopni) i dorób "daszek "nad" prawie do ściany.
Myślę że wtedy światła nie będzie widać na ścianie.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Kinggbh
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 22, 2015 9:20 am
Lokalizacja: Ozarow Mazowiecki
Na imię mam: Artur
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#13

Post autor: Kinggbh »

Stowka to troche wiecej niz za szklany dyfuzor ale za to nie "szpeci " akwarium bo jest niewidoczny. No a z tą oslonka to pokombinuje jak cos skleje.

Edit: czy ten dyfuzor spowalnia jakos filtr ? I czy jest jakas roznica jesli zamontuje do na mechaniku lub biologu ( tutaj troche w przyszlosc wybiegam bo poki co mam jeden filtr )
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#14

Post autor: marcinzabki29 »

Nie widzę różnicy w wydajności filtra.
Przechodzi jeszcze przez lampę UV :D
Pozdrawiam Marcin

Autor
Kinggbh
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 22, 2015 9:20 am
Lokalizacja: Ozarow Mazowiecki
Na imię mam: Artur
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#15

Post autor: Kinggbh »

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 03, 2015 10:40 pm przez Kinggbh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#16

Post autor: bory »

Podoba mi się ten korzeń z lewej. Jest taki "masywny". Masz czarne tło? Jak tak to duży plus masz u mnie ;)
Mam obawy, że ta roślinka z przodu korzenia (sorry, nie pamiętam nazwy - te takie długie zielone, lekko karbowane liście) urośnie i powinna raczej znaleźć się pod tylną ścianą. Kabomba widzę dryfuje :D
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Autor
Kinggbh
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 22, 2015 9:20 am
Lokalizacja: Ozarow Mazowiecki
Na imię mam: Artur
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#17

Post autor: Kinggbh »

Kawał drewna faktycznie a najwazniejsze ze udało mi sie tanio kupic 40 pln :) . Tło czarne a jak ! Co do roslin to napewno bede musiał poprzesadzac bo nie wiem czy nie pomliłem którys z 2 planu na 3.

Autor
Kinggbh
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 22, 2015 9:20 am
Lokalizacja: Ozarow Mazowiecki
Na imię mam: Artur
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#18

Post autor: Kinggbh »

Witam , czy taka obsada bedzie sie nadawała do moich 160 l ....
P. Ramireza 1+1
Neon inesta x 12
Szczupieńczyk Karłowaty x 6
Proporczykowiec z Kap Lopez x 4
Zbrojnik złoty x 1
Zbrojnik niebieski x 1
Kirysek lamparci x 5

Autor
Kinggbh
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 22, 2015 9:20 am
Lokalizacja: Ozarow Mazowiecki
Na imię mam: Artur
Płeć:

Re: Moje 54 L zamieniam na 160 L

#19

Post autor: Kinggbh »

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 03, 2015 10:40 pm przez Kinggbh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Moje 54 L zamieniam na 160 L

#20

Post autor: bory »

Super zdjęcia! :) Oj korcą mnie Ramirezy, korcą... Szkoda, że nijak nie pasują do mojej obecnej obsady.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
ODPOWIEDZ