Zalozenie akwarium w scianie

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
zalezy123
Gość
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 07, 2016 4:23 pm
Lokalizacja: wawa

Zalozenie akwarium w scianie

#1

Post autor: zalezy123 »

Na początku chciałbym się z wszystkimi przywitac



Chce przeniesc akwarium do "sciany" jak widać na zdjęciu



jego dlugosc będzie 85, szer. ok 25, wys. ok 40-45cm



Czy myślicie iż wymiarowo będzie ok? Jak widać mam akwarium Hexa set 60 a nowe będzie miało ok 100l



Scianka która widać na zdjęciu jest to witrynka z plyt G-k i stelaże. Będę robil oczywiście nowa. Jak powinien wygladac stelaż pod takie akwarium i z czego najlepiej zrobić?





Druga sprawa do jaki orientacyjny koszt takiego akwarium u szklarza?

I osprzęt do niego. powiem tak nie jestem jakiś zapalonym akwarysta aby kupic wszystko super i w ogole.

Potrzebuje filtr i grzalke która to ogarnie no i jakies oświetlenie

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Zalozenie akwarium w scianie

#2

Post autor: cinek1916 »

Zdjęcia nie działają niestety.

Zacznę od tego, że 25cm to trochę mało. Nie uzyskasz głębi i ciężko bedzie Ci zaaranżować zbiornik. Koszt samego szkła zaczyna sie od mniej więcej 150-200zł za zwykle szkło float z czarnym silikonem do 10 razy tyle za optiwhite z przeźroczystym silikonem, szlifem trapezowym i polerowanymi krawędziami. Skoro akwarium idzie do zabudowy ja bym brał opcję najtańszą. Zastanowił bym się czy nie zrobić głębszego akwarium na 40cm lub kupić standardowe 112 albo nawet 160 l. Ustawić je tak żeby wystawało z jednej strony.

Staż stalowy spawany. Najzwyklejszy, 4 nogi, na górze i dole rama, profil zamknięty 40x30x3mm. Bokiem 40mm w pionie. Jeżeli masz krzywą wylewkę mozesz dać regulowane nóżki. Koszt w zależności od tego czy bedziesz go spawał sam czy ktos Ci zrobi zamknie się od 100 do 300zł.

Pomyśl nad wilgocią i zastosuj wywietrzniki oraz plyty gipsowe do łazienek.

Reszta sprzętu zależy od tego co chcesz w tym akwarium trzymać. Chociaz ze względu na planowaną przez Ciebie głębokość 25cm ja bym wybrał filtr kubełkowy żeby nie zagrać zbiornika.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
ODPOWIEDZ