dziwne odchody na przemian z normalnymi

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
Sebsn122
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 12, 2021 9:09 pm
Telefon: 695831786
Lokalizacja: Wrocław

dziwne odchody na przemian z normalnymi

#1

Post autor: Sebsn122 »

Cześć mam problem u jednego z moich prątników dziś zauważyłem dochód który długością kolorem i kształtem przypominał 3 wąs. jak po 5 minutach wrzuciłem do akwa ryba robiła już normalną brązową kupę.

asap 300
temperatura 24,5-25,5
NO3 15
NO2 0
GH 10
KH 6
pH 7
CL <0,8
CO2 indykator zielony 20mg/l co2 bimbrownia z dyfuzorem komorowym (jak idzie za dużo gazu automatycznie odprowadza go na powierzchnie)

72l mocno zarośnięte
kilka rc
2 prętniki
8 razbor kinowych
6 otosków
1 zbrojnik albinos(złoty)
2 helmety

obecne karmy tropical
ichtio-vit
tropical 3-algae
tropical green algae
tropical betta granulat
+granulat z zoologa z którego kupiłem bojownika sypany chyba z opakowania tropicala, ponoć to tam jadł poza świeżym nie pamiętam co to).
próbki
tetra min (podana wczoraj)
tetra micro sticks
tetra cory
raz na tydzień gotowana marchewka (miała być dla zbrojnika jedzą głównie prętniki, kawalątek sałaty.


Do tej pory nie miałem akwarium kwarantannowego te mam od tygodnia, czeka tam bojownik młodziutki w sklepie był w osobnym boksie ponoć 2 tyg. miałem go asymilować w ogólnym jak ostniego członka obsady(jak bedzie agro wróci do 25l)
2 tygodnie temu odnotowano zgon samiczki petnika były 2 bez objawów, była u mnie niecałe 2 tyg. zgon odnotowano w dniu po podaniu dafni suszonej (wywaliłem cholerstwo). Druga samica była w stosunku do niej bardzo agresywna.(jedyny zgon w tym akwarium)


białej nie mam fotki ale z brązowej wystaje jakaś nitka

Obrazek
Dodano do tego postu po 1 dniu 18 godzinach 27 minutach 24 sekundach
Dziś uświadomiłem sobie że kiedyś widziałem jak ptrtniki wciągają glony nitkowe, a trochę ich mam jak spagetti. Czy one mogą być powodem takich odchodów ?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

dziwne odchody na przemian z normalnymi

#2

Post autor: Lech-u »

Sebsn122 pisze: pn kwie 19, 2021 5:44 pm Czy one mogą być powodem takich odchodów ?
Raczej to nie to.
To bardziej wygląda na jakieś pasożyty przewodu pokarmowego.
Sebsn122 pisze: pn kwie 19, 2021 5:44 pm Druga samica była w stosunku do niej bardzo agresywna.
A może to ona spowodowała zgon konkurentki?

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

dziwne odchody na przemian z normalnymi

#3

Post autor: DanielP »

Przydałoby się lepsze zdjęcie. Jeżeli ryba jest krótki okres w nowym miejscu takie odchody mogą być również skutkiem zmiany diety itp.

Autor
Sebsn122
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 12, 2021 9:09 pm
Telefon: 695831786
Lokalizacja: Wrocław

dziwne odchody na przemian z normalnymi

#4

Post autor: Sebsn122 »

zamówione ZOOLEK PROTOCAPS M LEK NA WICIOWCE 12SZT, rybki bardziej spuchnięte niż wychudzone wiec zacznę od ewentualnego leczenia wiceieni,

Szczególnie że preparaty na nicienie to w moim zbiorniku większe zło mam nadzieje, że nie będą konieczne, zastanawiam sie jeszcze nad dawkowaniem i przeprowadzaniem kuracji w prawidłowy sposób. Dezynfekcja zbiornika raczej nie wchodzi w grę wiec będę leczył w ogólnym.
2. Nie wiem czy do leczenia nie włączyć bojownika z kwarantanny zbiornik startował na wodzie z ogólnego i roślinkach.
ODPOWIEDZ