Paletki, dyskowce

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#31

Post autor: Przemek82 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Cholera...zaczyna mi sie to wszystko składać do kupy. Mam od jakiegoś czasu dwa nowe korzenie zakupione jakoś w maju. Dwa pozostałe są stare mają ponad trzy lata. Wode podmieniałem regularnie co sobotę około 30%. Na wakacje nie podmieniałem wody przez dwa tygodnie a ryby padły pod koniec drugiego tygodnia mojego urlopu...

Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Paletki, dyskowce

#32

Post autor: Mauree »

To jest możliwe, że one wydzielają tzw kwasy humusowe. Tylko teraz rzecz w tym, że pH nie można zmieniać szybko, tylko bardzo powoli. Łatwiej paletkom żyć w stabilnym 4,5 niż przeżyć skok odczynu. Mogło być tak jak mówisz, wtedy te korzenie były jeszcze świeższe i mogły na prawdę , bez podmiana, zrobić tam kwaśna wodę.

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#33

Post autor: Przemek82 »

To co robić ?

Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Paletki, dyskowce

#34

Post autor: Mauree »

Może wyjać jeden z nich? To nie powinno gwałtownie zmienić odczynu, tylko właśnie powoli, z każdą cotygodniowa podmiana, ale może ktoś doświadczony doradzi?
Awatar użytkownika

Thorg
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 08, 2023 7:55 am
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Paletki, dyskowce

#35

Post autor: Thorg »

Chętnie kupię takie korzenie, w moim malutkim zbiorniku korzenie zbijają PH ledwie o 0,3 - 0,4

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#36

Post autor: Przemek82 »

Podmieniłem dziś jak co sobotę 30% wody i pH skoczyło do ok. 6,0-6,5. Zobaczę co będzie jutro. Jeśli dalej będzie spadać to zacznę od wyrzucenia jednego korzenia z akwarium.

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#37

Post autor: Krolic »

Jaka masz twardość wody? Przy niskiej twardosci i karmieniu pokarmem typu serca, miesko itd ph potrafi skakać. Chodzi o rozkaladajace sie żarcie paletek. Dlatego czesto paletkarze trzymaja ryby na gołym szkle, żeby żarcie nie zalegało. Możesz tez czesciej podmieniać wode.

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#38

Post autor: Przemek82 »

Tak wygląda akwarium po podmianie wody którą zrobiłem w sobotę. Akwarium 400 litrów - podmieniłem około 100 i tak co sobota + odmulanie dna z nieczystości. Karmie tak aby nie zalegało żarcie na dnie zbiornika a i tak kup jest tyle co widać a to zaledwie 2 doby !!! No i ten cholerny biały pył który krąży w wodzie nie wiem co to jest i jak się tego cholerstwa pozbyć. W filtrze biologicznym mam dwie gąbki, zeolit i watę a tak jak by coś pyliło. Nie poddam się - będę walczył dalej :)ObrazekObrazekObrazek

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#39

Post autor: Krolic »

Ja u siebie mam dwa filtry. Jeden duzy biologiczny ktorego nie ruszam i drugi z wkladami mechanicznymi i chemicznymi. Mam tez tam wate jbl.. i nie mam klopotu z pylem. Ale chemika czyszcze raz na dwa tygodnie. Wata jest do wywalenia za kazdym razem.

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#40

Post autor: Przemek82 »

Ehhh jeszcze dużo przede mną :) Czytam twojego bloga ale teraz wszyscy jakoś są mniej aktywni. Prośba o info co masz wrzucone do poszczególnych filtrów. Ja od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie dołożyć właśnie drugiego, a jeśli tak to jakiego. Na dzień dzisiejszy posiadam Aquaela Ultramax 1500. Warstwy od spodu to gąbka, gąbka, lawa, i wata. I jeszcze jedno pytanie ( sorry za dużo pytań :) ) ale nie mam skąd czerpać wiedzy, dlaczego napisałeś że nic z firmy Aquael nie włożysz do zbiornika i czemu akurat Eheim. Cena mega różnica nawet razy 4 a wielokrotnie już się przekonałem że metka nie gra roli i nawet w Twoim blogu ktoś napisał że nic lepszego jak Ultramax 1500 nie powstało :)

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#41

Post autor: Krolic »

W moim wątku jest już jest dyżo rzeczy które zrobiłbym inaczej :) też żebyś nie myślał ze jestem jakimś mega specem ale tym co wiem sie podzielę chetnie.
Zaczne od Aquaela.. bardzo boleje nad tym bo to polska firma ale uważam ich sprzęt za badziewiasty. Grzałek ich nie używam bo ugotowały mi ryby.
Filtrów nie używam.. bo pękały mi uszczelki. Kiedyś wypompowało mi 50 l wody na podłogę..
Czemu Eheim - no jest drogi. ale raz ze lubię ich sprzęt (lubię tez bardzo JBL ) dwa nie miałem z nim nigdy problemu. Dla mnie to jest inwestycja na lata.
Dodano do tego postu po 8 minutach 25 sekundach
Filtracja u mnie - biolog - eheim 1200 xlt - zasypany jest caly ceramika. Pierwsza ceramika to by zasyp zakupiony ze znanego sklepu wrocławskiego :) potem wymienil na ceramike eheima i jbl. niestety przy 12 l pojemności zasypanie tego filtru markowa cermiką jest dużym wydatkiem. Oczywiscue prefiltry na wlotach żeby sie nie syfil za szybko
Filtr eheim classic.. chyba 600 - mechanik - od dołu - eheim mechanic, gąbka, wata jbl symec, jbl phosex( nie ma nic lepszego na fosforany), 200 g wegla aktywowanego (zmieniam go co 2 tygodnie), żywica, jbl symc (zebu nic nie leciala do akwarium i nie bylo pyłu )

przy kazdej podmianie daje bakterie jbl i raz w tygodniu mineraly sachem diskus trac.
Dodano do tego postu po 9 minutach 29 sekundach
Napisze jeszcze jaki największy błędy popełniałem od początku - mimo ze każde forum o tym pisało ale oczywiście "wiedziałem lepiej"
1. Paletki to bardzo specyficzna hodowla.. nie można zakładać akwarium jak "standardowego". W waliłem dużo patyków, dużo roślin... zbierał mi sie syf i skakały mi parametry wody... U ciebie widziałem ze byleś mądrzejszy i masz tylko trochę dodatków.
2. Kupuj dobrej jakości ryby. Pierwsze ryby kupiłem z nieznanego źródla - dramat.. rosly słabo.. chorowały cały czas... naprawdę już chciałem skończyć z paletkami. Nauczyłem sie na nich trochę o leczeniu ale naprawdę pare razy miałem już dość .
3. Małe rybki - gołe szkło... jak kupujesz male ryby to hodowla na gołym szkle, Jak chcesz mieć ładnie zielono i ozdoby to kup podrośnięty ryby -11-13 cm. Przepis na udane palety od malucha to doskonała woda i żarcie wrzucane "łopatami" :)

podsumowując.. paletki uwielbiam.. ale ich nie polecam ;)

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#42

Post autor: Przemek82 »

Bardzo dużo wiedzy :) Dzięki !!!

Zanim się rozpiszę czy myślisz że warto się pchać w kubły używane ??? np. na olx można eheim'y kupić za pół ceny. Wiem że to ryzyko ...
Dodano do tego postu po 16 minutach 11 sekundach
Jak już mam tego Aquaela Ultramax 1500 to nie będę go wyrzucał bo od 3 lat działa bez zarzutów. Tylko teraz zastanawiam się czy przekształcić go na biologiczny czy zostawić aby pełnił funkcję mechanika ale lekko zmodyfikować warstwy a dokupić inny na biologiczny np JBL e 1502 ...

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#43

Post autor: Krolic »

Moze ktos z forum ma do sprzedania filterek. Zawsze mniejsza szansa ze na minę się władujesz. Ryzyko używanego filtru znasz :)
Mój drugi filtr to uzywka i śmiga bez problemu. Warto uszczelki smarować.
A z filtrami kombinuj :)

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#44

Post autor: Przemek82 »

Ok, poczytałem, poszukałem trochę na youtybie się naoglądałem :D i zrobię tak :
- Ultramaxa zrobię jako filtr biologiczny, są w nim 4 kosze, w jednym z nich mam już Matrixa Seachem, naprzemiennie zasypię jeszcze jeden kosz Matrixem a dwa pozostałe ceramiką Sera Siporax Professional
- nowy filtr kupię Eheim Professional+4 600 i od dołu sugerując się Tobą dam tak :gąbka, JBL Symec, JBLphosex, węgiel, JBL Symec a na samą górę na chwilę aby odsiać ten pył który mnie najbardziej denerwuje JBL Symec micro

Plan jest taki ( jeśli robię coś źle proszę o krytykę, nawet tą najgorszą :) ) : w pierwszej kolejności chcę odpalić filtr mechaniczny tak na dwa-trzy tygodnie a potem z Ultramaxa zrobię filtr biologiczny.

Może się myle, może od razu powinienem odpalić dwa filtry ?

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#45

Post autor: Krolic »

Używałem kiedys jbl symec micro jest super.. ale zapcha Ci sie po 2 dniach :) szkoda kasy. Jbl symec zwykly zrobi Ci robotę. Pamietaj ze jak sie pozbedziesz fosforu a zostana azotany to wywali Ci glonami i odwrotnie rowniez. Ja zawsze staram sie redukowac jedo i drugie w tym samym czasie. A ten jbl na fosforany zredukuje Ci fosfor do prabwoe zera w 2-3 dni. Druga sprawa - nowe ceramiki potrzebuja czasu. Zani
Skolonizuja je bakteria musisz poczekac kilka tygodni.
Dodano do tego postu po 2 minutach 3 sekundach
No i kup duza paczke jbl symec :) wate bedziesz musial zmieniac co maks 2 tygosnie
Dodano do tego postu po 7 minutach 5 sekundach
Jeszcze jedno mialem Ci napisać.. zastanów sie nad jakims wlotem ze skimmerem. Masz spory korzuszek na powierzchni wody… on nie przeszkadza zwierzakom ale estetycznie robi mega robote. Ja mam jbl top clean 2. Moge moge go polecic smialo ale sa tansze rozwiazani ktore dzialaja - ten zostal mi z poprzedniego akwarium.
Dodano do tego postu po 5 dniach 19 godzinach 39 minutach 31 sekundach
Przemek82 jak tam prace nad zmianami?

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#46

Post autor: Przemek82 »

Przed chwilą odpaliłem filtr mechaniczny :) Ten Eheim to jakiś wariat :D Z filtrem przyszedł mi też test na fosforany i tu jakaś tragedia bo skończyła się skala ... ale do mechanika wrzuciłem jbl phosex i będę obserwował ...Zrobiłem również pomiar GH = 4.

Za dwa tygodnie zabiorę się za przebudowę Aquaela na biologa bo wszystkie wkłady też już są :) zasypię go na maxa...

Muszę jeszcze coś pomyśleć nad wystrojem aby trochę pomaskować ten sprzęt który teraz jest mało dekoracyjny hehe

Zastanawiam się też żeby w przyszłości tego Aquaela wymienić na Eheim 1200XL ...... ale tu poczekam bo tani nie jest :D
Dodano do tego postu po 19 godzinach 43 minutach 48 sekundach
Krolic : proszę o info jak masz podłączony skimmer. Ciężko dostrzec na zdjęciach a z instrukcji wynika że trzeba go podłączyć z tyłu bezpośrednio do węża z filtrem kubełkowym. Na Twoich fotach widzę że na obu końcówkach masz prefiltry Eheima i jeszcze skimmer... jakiś trójnik czy jak ???

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#47

Post autor: Krolic »

Przemek82 pisze: ndz paź 08, 2023 5:15 pm Eheim 1200XL
Pamietaj, że jest też bardzo pojemny.. zasypujesz go 12 l wkładów.. jak użyjesz markowej ceramiki to jest to parę ładnych stów.
Skimmer mam podłączony pod drugi filtr :) U mnie są dwa wloty do eheima 1200 i jeden od tego mniejszego.. i skimmer mam na tym mniejszym.
Gh - to potwierdza moje podejrzenie co do skoków pH, Niska twardość.. duzo żarcia = niskie ph
Zrób test fosforanów po 2-3 dniach :) zobaczysz co ten wkład wyprawia. Naprawdę jeden z najlepszych wkładów jaki używałem.

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#48

Post autor: Przemek82 »

Pomiary wody z dnia dzisiejszego :
- temp. 28 st
- pH - 6,5 - 7
- KH - 3
- GH - 5
- NH4 - 0,05
- NO2 - 0,05
- NO3 - 15
- PO4 - 0,2

Jakieś podpowiedzi :) ????

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#49

Post autor: Krolic »

A co chcesz poprawiać? Jakie sa objawy w akwarium? Pamiętaj ze zmieniłeś sporo. Daj sie temu rozkrecic :)
Proporcje fosforu do azotu masz zla.. ale to nie jest akwarium roślinne :) sypnelo glonami?
Zastosowanie waty usunęło problem „pyłu” w wodzie?

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#50

Post autor: Przemek82 »

Ja się chyba za bardzo nakręcam, a wiem że akwarystyka to przede wszystkim cierpliwość :)

Ale z tego co zaobserwowałem to glonów mniej, nie są takie ciągnące długie jak ba poprzednich zdjęciach. Korzenie są dalej zielone. Woda jakaś taka lekko mętnawa, pył dalej pływa :( Ale co najgorsze to wydaje mi się że ryby zrobiły się jakby wystraszone, stoją w jednym miejscu w grupie za korzeniami, wcześniej pływały po całym zbiorniku... będę obserwował być może za bardzo się nakręcam i wpijam niepotrzebne historie hehe

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#51

Post autor: Krolic »

Przemek82 pisze: wt paź 10, 2023 8:39 pm akwarystyka to przede wszystkim cierpliwość
dokładnie tak jest.
Przemek82 pisze: wt paź 10, 2023 8:39 pm jakby wystraszon
sprawdź ph. Moze masz zjazd ph znowu i ryby na to reagują.
Przemek82 pisze: wt paź 10, 2023 8:39 pm
będę obserwował być może za bardzo się nakręcam
Ja się zaczynam martwic o palety jak przestają reagować na żarcie.

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#52

Post autor: Przemek82 »

Krolic pisze: wt paź 10, 2023 8:53 pm sprawdź ph. Moze masz zjazd ph znowu i ryby na to reagują.
pH 6,5 - 7 - czyli bez zmian. Będę obserwował dalej ...
Krolic pisze: wt paź 10, 2023 8:53 pm Ja się zaczynam martwic o palety jak przestają reagować na żarcie.
palety jedzą i zjadają wszystko co wrzucę ale na razie mniej łapczywie niż zwykle. Może muszą się przyzwyczaić do "lepszych" warunków :D
Dodano do tego postu po 2 minutach 13 sekundach
sorry że tak zamęczam pytaniami ale nie mam z kim pogadać ...

Zanim zmienię filtr biologiczny na eheima 1200XL to jak byś podłączył skimmer, do biologa czy mechanika ??? Na razie podłączyłem do mechanicznego tego który postawiłem jako nowy...

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#53

Post autor: Krolic »

Krolic pisze: czw paź 05, 2023 8:27 am sorry że tak zamęczam pytaniami ale nie mam z kim pogadać ..
to dla mnie czysta przyjemność, ze moge sie podzielic doswiadczeniami :) moze przynajmniej moich błędów nie popełnisz :)
Przemek82 pisze: śr paź 11, 2023 6:52 pm podłączył skimmer, do biologa czy mechanika ???
ja bym podlaczyl pod mechanika. Czesciej go czyscic. A skimer sciaga - przynajmniej u mnie, mase syfu typu kawalki roslin. Dla mnie biologiczny filtr powinien byc ruszany jak najzadziej. Najlepiej jabyy tylko woda przez niego szla. Oczywiscie jest to niemożliwe. U mnie nawet przy uzwyaniu prefiltrow zasyfia sie wloknina w biologi. Raz na 3 miesiace musze ja wyczyscic / wymienic.
Dodano do tego postu po 30 sekundach
A co z tym pyleniem? Dalej je masz? Wata jbl nie pomogla?

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#54

Post autor: Przemek82 »

Pylenia jest zdecydowanie mniej, zaczyna mocniej jak daje żarcie tzn. serca ... kupuje je w sklepie gdzie właściciel je sam robi. Duże porcje zgodnie z własną recepturą bo te w kostkach tzw"sklepowe" to wydaje mi się że jest w nich więcej wody niż pokarmu. Ryby jedzą, rosną, są zdrowe i to jest najważniejsze :)

W przyszłą sobotę otworze pierwszy raz mechanika żeby sprawdzić jak wygląda wata. Pytanie czy już wymieniać węgiel na nowy ??? co drugi tydzień tak jak pisałeś wcześniej ???

Woda jak się przefiltruje po karmieniu jest czysta, dawno takiej nie miałem, jedynie jak się patrzy z boku akwarium to wydaje mi się jakby była taka lekko brązowawa, może zielona :) jutro wrzucę jakieś zdjęcia bo dziś zbiornik przed cotygodniowym sprzątaniem :D

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#55

Post autor: Krolic »

Węgiel działa mniej więcej 2-3 tygodnie w wypadku duzych ryb, duzo karmionych. Tylko nie pakuj go jakichś strasznych ilosci. Ja na moje 500 l daje mniej więcej 150-200 g. I aktywujesz węgiel?
Fajnie ze pylenie schodzi. Co do efektu lekko zielonej wody - moze szyby Ci sie glonia? U mnie co 3-4 dni musze je przecierać zeby byly idealne.
Foty zawsze mile widziane :)

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#56

Post autor: Przemek82 »

Zdjęcia z wczorajszego wieczoru. Dziś woda wygląda jeszcze lepiej, nie była taka czysta nigdy wcześniej :) Ryby się trochę uspokoiły i zaczynają wypływać zza dekoracji :D Jutro zmierzę parametry po podmianie ...ObrazekObrazekObrazekObrazek

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#57

Post autor: Krolic »

Czyli zmiany przynoszą efekt :) super :) a jak karmisz ryby? tylko sercami?

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#58

Post autor: Przemek82 »

Staram się karmić 5 razy dziennie ale czasami praca nie pozwala. Podstawa to serca które kupuję w zoologicznym u właściciela który je sam robi ( jest w nim czosnek, szpinak i witaminy ) ale uzupełniam Tropicalem D-50, Tetra Discus Crisps i Tetra PRO Colour Multi Crisps.

Efekty widać :) teraz w weekend zasypie ten stary filtr ceramiką w całości i zobaczymy jak będzie to wyglądać dalej :)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Paletki, dyskowce

#59

Post autor: Ziemiojad »

Ładne paletki mogą z nich być. No i pieprzu nie widzę na nich. Fajne ryby, ale strasznie wymagają. “cackania“. A mi się już nie chce. Lubię ryby bezproblemowe 😏

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Paletki, dyskowce

#60

Post autor: Przemek82 »

Dziś zasypałem stary filtr cały ceramiką więc buduje się biologiczny :) oczywiście po odpaleniu popełniłem standardowy błąd i z węża cały syf wpadł do akwarium. Mam nadzieję że do jutra woda się przefiltruje i nie zaszkodzi rybom :co:

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Paletki, dyskowce

#61

Post autor: Krolic »

Jak masz ta roślinę przyczepiona do szyby? Mozesz fote wstawic?
ODPOWIEDZ