Glony

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Glony

#1

Post autor: Przemek82 »

Cześć,

Od kilku dni mam jakiś dziwny przyrost glonów jak na załączniku. Glony zaczynają się osadzać na korzeniach w akwarium. Wcześniej były tylko i wyłącznie na przedniej szybie ale myślałem że jest to spowodowane tym że zbiornik stoii w oknie. Wcześniej miałem załączoną lampę UV, wyłączyłem bo myślałem że nie działa. Po wyłączeniu zaczął się przyrost glonóŵ. Co może być przyczyną ???Obrazek

boro1

Glony

#2

Post autor: boro1 »

kurde, niektórzy chcieliby mieć tak ładne glony :)

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Glony

#3

Post autor: Przemek82 »

Ponawiam temat. Co tydzień w sobotę robię podmianę wody 1/3 i czyszczę przednią szybę, jeśli się da usuwam również glony z innych elementów jednak po tych kilkunastu dniach przed sobotnią podmianą akwarium wygląda jak na zdjęciach !!! Jak się tego pozbyć gdy parametry wody są ok. Nie wiem czemu się tak dzieje, te glony pojawiają się co jakiś czas a nic innego nie robiłem jak teraz robię. Wcześniej była podłączona lampa UV ale chyba nie o to tu chodzi :)ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Glony

#4

Post autor: Ziemiojad »

Dużo świecisz?. Może warto jakieś pływające rośliny dodać?

Autor
Przemek82
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: śr gru 28, 2022 6:55 pm
Lokalizacja: Turza Śląska
Na imię mam: Przemek

Glony

#5

Post autor: Przemek82 »

Świecę od 10.00 rano do 21.30 ale problem jest chyba w tym że akwarium stoi na przeciwko dużego okna a nie mam innej możliwości ustawienia :(
ODPOWIEDZ