Prośba o rozwianie kilku kwestii w temacie wody i nawożenia.

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
mj9111
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 14, 2021 1:32 pm
Telefon: 731186528
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Jacek

Prośba o rozwianie kilku kwestii w temacie wody i nawożenia.

#1

Post autor: mj9111 »

Witam.
Wystartowałem z nowym zbiornikiem 200l spore obsadzenie roślin.

Zbiornik ma 7dni, podłoże aktywne yokuchi. Chciałem zapytać czy to normalne że po 7 dniach nadal testy wskazują wartości zerowe nh3 no2 no3? Co z cyklem azotowym?

Kolejna sprawa to nurtuje mnie zagadnienie nawożenia roślin. Załóżmy że mam utrzymywać potas na poziomie 20mg/l i teraz pytanie czy ten poziom mam mieć codziennie czy w dniu nawożenia doprowadzić do tego poziomu i później wynik ten spada aż do kolejnego dnia nawożenia? Proszę o jakieś przybliżenie jak to w praktyce robić.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Prośba o rozwianie kilku kwestii w temacie wody i nawożenia.

#2

Post autor: Ziemiojad »

mj9111
Jak masz podłoże aktywne to oczywiście dajesz CO2 i generalnie nawozisz codziennymi dawkami. Czyli tygodniowa dzielisz na 7 i masz dzienną. Oczywiście, że pomiary parametrów są bardzo ważne ale bez przesady. Nie będziesz przecież mierzył wszystkiego codziennie. Obserwuj rośliny i reaguj na ich wygląd. Generalnie przez pierwsze 3 tygodnie to i tak masz proces adaptacyjny roślin.
Zresztą pamiętaj, że rośliny reagują na każde zmiany sposobu nawożenia. Ale nie od razu. Potrzebują kilku dni. I pokazują to zahamowanie lub przyspieszeniem wzrostu, paleniem stożków, itp. Nauczysz się tego.


Teraz co to znaczy u ciebie dużo roślin? Jedna taka na forum napisała, że ma zarośnięte akwarium a ma kilku centymetrów badyle. Więc proszę o dokładność. Albo zdjęcie.

mj9111 pisze: śr sty 31, 2024 11:22 pm wskazują wartości zerowe nh3 no2 no3?
Tak, tydzień to nic. Proces mógł nie ruszyć.

Autor
mj9111
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 14, 2021 1:32 pm
Telefon: 731186528
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Jacek

Prośba o rozwianie kilku kwestii w temacie wody i nawożenia.

#3

Post autor: mj9111 »

Jest 18 gatunków roślin w grupach, zajmują 90% dna.
Jeżeli chodzi o nawożenie to już od samego startu nawozić czy rośliną póki co biorą z podłoża? Utrzymuje tylko potas na 24
Ca 40 mg 12.
pH jest stałe dokładne 6,5 i co2 27
Czy podłoże aktywne powinno wyrzucić do słupa wody jakieś pierwiastki czy nie? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ