P.Ramireza

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!

Autor
Linf

P.Ramireza

#1

Post autor: Linf »

Witam. Czy P.Ramireza pilnują gniazda ?? Pytam ponieważ drugi raz mi się trą w akwa i widzę,że rodzice pozostawiają gniazdo bez opieki nie tylko w czasie karmienia a w tedy Kiryski robią sobie ucztę tam.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: P.Ramireza

#2

Post autor: Drottnar »

Pilnują i są w tym naprawdę skuteczne. Może u Ciebie samica składa ikrę, ale nie jest ona zapłodniona? Dlatego nie pilnują.

Autor
Linf

Re: P.Ramireza

#3

Post autor: Linf »

Wydaje mi się,że jest zapłodniona ponieważ samica składała jaja a samiec pływał za nią i wyglądało to jak zapładnianie (tak mi się wydaje) podczas karmienia oboje rodzice zostawili gniazdo bez opieki a kiryski robiły sobie tam ucztę ale jak rodzice to zobaczyli normalnie był ogień dym czarne chmury i towarzystwo rozgonione,w nocy pilnowali i nad ranem też lecz jak wróciłem z pracy widziałem,że tak jakby podskubywali ikrę sami rodzice.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: P.Ramireza

#4

Post autor: Drottnar »

Samica często zjada ikrę i chyba nic na to się nie da poradzić. Czytałem o izolowaniu ikry od rodziców przez nakrycie jej pojemnikiem z małymi otworami tak, aby woda mogła przepływać, ale żeby żadne ryby nie mogły się dostać.

Autor
Linf

Re: P.Ramireza

#5

Post autor: Linf »

To w takim razi muszę coś wykombinować żeby to jakoś zabezpieczyć dzięki.

Martin
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: pn cze 29, 2009 3:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: P.Ramireza

#6

Post autor: Martin »

Które to tarło Twoich ramirezek?

Pierwsze tarła na pewno nie przyniosą zadnych owoców.

Co do podskubywania - one czyszczą ikre i tak samo - skubią narybek aby je "umyć"

Jeśli masz możliwość zrób im akwarium tarliskowe, woda 30'C, w miarę miękka i daj im spokój ;)

U mnie po 5 tarle dopiero były maluchy :)

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: P.Ramireza

#7

Post autor: Jargos »

Podłącze się do tematu... w czwartek kupiłem Ramirezy, gdzieś w necie czytałem że potrzeba trochę czasu żeby ryby dobrały się w parę, natomiast dziś od ok 45 min rybki się trą. Rodzice bardzo zaangażowani w przeganiane lokatorów i przekładanie ikry. :smile: Po za tym nie wiedziałem, że tak mała samiczka jest gotowa do tarła. Bardzo ciekawe co z tego będzie. :wink: Wczoraj dostały żywą ochotkę i to pewnie to ich pobudziło :D

Autor
Linf

Re: P.Ramireza

#8

Post autor: Linf »

Postaraj się nie karmić ryb ochotką często bo jest ciężko strawna kup solowca bardzo chętnie go jedzą poza tym oczliki,widłonogi i larwy czarnego komara.Moje rąbały jak dzikie :)

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: P.Ramireza

#9

Post autor: Jargos »

często nie daję, że tak powiem od święta dostały :) ale czytając o Ramirezach dowiedziałem się, że to właśnie ochotka jest ich najbardziej ulubionym pokarmem. :P

Autor
Linf

Re: P.Ramireza

#10

Post autor: Linf »

ale czy zawsze ulubiony pokarm jest zalecany dla zdrowia :?:

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: P.Ramireza

#11

Post autor: Jargos »

Linf pisze:ale czy zawsze ulubiony pokarm jest zalecany dla zdrowia :?:
często nie daję, że tak powiem od święta dostały :)

Autor
Linf

Re: P.Ramireza

#12

Post autor: Linf »

Zrozumiałem co piszesz tylko uprzedzam przed podawaniem codziennie i popełnieniem takiego błędu co ja :D Dostawały raz na tydzień czasem nawet raz na dwa tygodnie.

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: P.Ramireza

#13

Post autor: Jargos »

Linf pisze:uprzedzam przed podawaniem codziennie i popełnieniem takiego błędu co ja :D

jakie były tego skutki ? czy obeszło się bez ? hmm

Autor
Linf

Re: P.Ramireza

#14

Post autor: Linf »

Skutki były takie,że odchody były w dziwnym śluzie,rybki jakby takie zblazowane,odbarwione i osowiałe.
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: P.Ramireza

#15

Post autor: dune »

hej hej, to moze i ja się podłączę pod temat....zamarzyły mi sie pielegniczki własnie te o których tu mowa, w akwarium mam bojownika, czy to zupełnie niedobrane towarzystwo?
...tak mi się wydaje...
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: P.Ramireza

#16

Post autor: matka siedzi z tyłu »

To zależy od wielkości akwarium. Jedne i drugie rybki są terytorialne, ale podobno jeśli będą miały wystarczająco dużo miejsca, to ustalą sobie rewiry i nie będą sobie wchodziły w drogę. Tak słyszałam, ale nie sprawdzałam.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: P.Ramireza

#17

Post autor: dune »

Teoretycznie rybce terytorialnej powinna przeszkadzac kazda rybka na jej terytorium, nie tylko terytorialna, mówiąć szczerze nie zauważyłam u moich bojowników ciągot terytorialnych, natomiast o pielęgniczkach nie wiem zupelnie nic (znaczy duzo czytałam zatem niby wiem teoretycznie) ale tym terytorializmem straszą w kazdym miejscu, Boje sie ze to pielęgniczki beda dokuczac mojemu Gilbertowi. I co....kolejny zbiornik?
...tak mi się wydaje...

Autor
Linf

Re: P.Ramireza

#18

Post autor: Linf »

Jest taka możliwość,że Ramirezy go zleją jak będą się tarły ale z Ramirezami jak z ludźmi każda jest inna :) a rybki są naprawdę super i polecam je do akwa i też zależy w jak dużym zbiorniku będziesz je trzymać u mnie w 50L żyły ze wszystkimi w zgodzie tylko w okresie tarła 2 Pandy mi ubiły ;)
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: P.Ramireza

#19

Post autor: dune »

Mam do dyspozycji 60l i pand moich ukochanych ubic nie pozwolę ;-) A tareł (tarł?) zadnych nie potrzebuję, bo to mocno komplikuje zycie i moje i rybkowe.
Własnie to jest temat do działu rozmnażanie...hi hi hi
"jak zniechęcic rybki do rozmnazania mimo idealnych warunków bytowych"
...tak mi się wydaje...

Autor
Linf

Re: P.Ramireza

#20

Post autor: Linf »

temp. w zbiorniku ok.29 stopni jak uda ci się uniknąć tej temp. to raczej spokój będziesz miała tylko gorzej z tym w lecie.
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: P.Ramireza

#21

Post autor: dune »

Aha, istotna wskazówka. thx
W lecie nie jest tak źle u mnie, kiedy było naprawde cieplo, na wszelki wypadek świeciłam wieczorem ale temperatura trzymała na poziomie 25st. Antykoncepcja ramirezek zalatwiona ;-) Jeszcze zebym znalazła czas aby ruszyc z tym akwarium ....
...tak mi się wydaje...

blanka
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: sob lis 15, 2008 6:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: P.Ramireza

#22

Post autor: blanka »

Z tą temperaturą to nie do końca tak jest. U mnie w 100 jest zawsze 26 st. i tarła ramirezek są :wink: . Z bojkami żtją w zgodzie,bardziej próbują gnębić pandy,ale na szczęście mają sporo miejsca i dają im spokoj.
Justyna
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: P.Ramireza

#23

Post autor: dune »

Noooo :-) nie jest to super dobra nowina, nie mialam pojęcia ze komus pzrychodzi do głowy gnębic pandy...a w jakiz sposób one mogą przeszkadzac??? No cóż popróbujemy ;-)
...tak mi się wydaje...

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: P.Ramireza

#24

Post autor: Jargos »

Kolejne tarło w wykonaniu moich Ramirez... ;)

Autor
Linf

Re: P.Ramireza

#25

Post autor: Linf »

dune pisze:a w jakiz sposób one mogą przeszkadzac???
a taki,że podjadają ikrę :)

P.S. Coś przeoczyłem Twój post ..... :sad:
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: P.Ramireza

#26

Post autor: dune »

No to trudno sie dziwic rybkom ze ikry strzegą ;-)
A propos pand to moje jakos dziwnie ganiaja sie po akwarium, młynki kręcą i wogóle jakies takie pobudzone...akurat male pandy to bym mogla miec :-)

Ps alez nic sie nie stało :-)
...tak mi się wydaje...

Autor
Linf

Re: P.Ramireza

#27

Post autor: Linf »

u mnie też Pandy razem pływały nawet cała 5 w sznureczku jeden za drugim :D
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: P.Ramireza

#28

Post autor: dune »

Bo one tak mają cudnie, Ja mam taka fotkę jak 5 pand jest zaparkowanych prostopadle pod szyba pod lekkim skosem jak na parkingu pod Selgrosem ;-) Cudne rybki
...tak mi się wydaje...

Autor
Linf

Re: P.Ramireza

#29

Post autor: Linf »

też sikałem ze śmiechu razem z rodzinką jak nasze też tak zaparkowały i się patrzyły przez szybkę na nas :hah:
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: P.Ramireza

#30

Post autor: dune »

Bo moje 2 pandy brykaja w 60l w towarzystwie 3 amano, mają zatem lekki nadmetraż i moze...cos by z tych harców było...Ale pewnie wode maja za zimną bo kurcze grzałka jeszcze nie dojechała :-(
...tak mi się wydaje...
ODPOWIEDZ