bakterie

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

bakterie

#1

Post autor: grazdar1 »

pytanie do wszystkich- jakich bakterii używacie ,gdzie i w jakich cenach je kupujecie -musze przyznac ,ze u mnie pochłania to najwięcej z miesięcznych wydatków na akwarium . na alegro w warszawie najtaniej wychodzi denitrol 250ml jbl-a 30 -32zeta [ cena do ilości litrów ] a na śląsku można kupić za 25 zeta. może i czy uzywacie produktów do oczek wodnych itp. może jakieś nietypowe rozwiązania ???
grazdar1

Linf

Re: bakterie

#2

Post autor: Linf »

Ja nie używam takich rzeczy.
Awatar użytkownika

Autor
grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: bakterie

#3

Post autor: grazdar1 »

???????pełen LOW-TECH???????????
grazdar1

Linf

Re: bakterie

#4

Post autor: Linf »

może nie pełen ;) ale nie wiem po co je mam lać do zbiornika.
Awatar użytkownika

beeder
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: bakterie

#5

Post autor: beeder »

a mi się wydawało że bakterie to tylko na starcie się leje i po wszelkich leczeniach ewentualnie ... Coś mi się zdaje że wywalasz pieniądze w błoto :!:
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: bakterie

#6

Post autor: matka siedzi z tyłu »

grazdar1, a można wiedzieć w jakich ilościach Ty tego używasz?
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Linf

Re: bakterie

#7

Post autor: Linf »

beeder pisze:a mi się wydawało że bakterie to tylko na starcie się leje
ja nawet na starcie nie leje
Awatar użytkownika

Autor
grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: bakterie

#8

Post autor: grazdar1 »

baniak po zmianach , chorobach , czyszczeniach filtrów -troche tych bakterii poszło - na starcie do zbiornika 400l trzeba 100ml dać i codziennnie z 10 ml przez 10 dni .... potem choróbsko - chemia - praktycznie start na nowo - po miesiącu zmiana z malawi na roślinne ......nowe podłoże wystrój parametry wody .....
grazdar1
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: bakterie

#9

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Przy dojrzewaniu wlewanie preparatów bakteryjnych nie jest przecież konieczne. Wystarczy poczekać te 3-4 tygodnie.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Autor
grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: bakterie

#10

Post autor: grazdar1 »

co innego jak sie startuje nowy nie zarybiony zbiornik - co innego jak masz już ryby podwyższone parametry typy no3 .....itd i jeszcze sie wystrój zmienia -reklamacja filtra zewn. -najgorsze co może być - no ale powoli się na prostą wychodzi - a pytanie z ciekawości odnośnie bakterii - poniewaz jak pewnie niektórzy zauważyli ,że sklepy akwarystyczne trzepią na nas akwarystach kupe kasy ; np; kokos 12 - w sklepie 2 zeta , nozyczki do roslin 50-80 zeta - w SKLEPIE MEDYCZNYM -20-30zeta , skałki 10-20 pln za kg - w centrum ogrodniczym te same za 2-3 pln za kg --- / ja rozumiem ,że trzeba zarabiać i rozumiem marże 20-30% ALE NIE 200-300%
grazdar1

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: bakterie

#11

Post autor: krasnal »

:razz: :razz: :razz:
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 6:12 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: bakterie

#12

Post autor: ziabak »

Z tymi bakteriami to jest tak jak z witaminami dla ryb - niestety nie doczekaliśmy się odpowiedzi w jaki sposób i ile procent podanych witamin ryba jest w stanie wchłonąć - i powiem Wam dlaczego - wg mnie to potwierdzenie, że żadnych witamin nie ma konieczności stosowania, że to czysta komercja takie preparaty - "pic" jednym słowem mający na celu wyciąganie kasy - dokładnie to samo myślę o bakteriach i całej reszcie specyfików typu uzdatniacze, przygotowujące wodę kranową do użytku akwarystycznego itp.

grazdar1 - daj sobie spokój z bakteriami, po problemach czy restarcie akwa weź od jakiegoś znajomego akwarysty trochę wody po płukaniu gabki z jego działającego filtra i będziesz miał o niebo lepszy start niż z preparatami. A jak nie masz od kogo wziąć brudnej wody z akwa, to wrzuć troche żarcia dla ryb do nowozałożonego akwarium, poczekaj spokojnie 3 tygodnie i będzie wszystko czysto i naturalnie zainicjowane.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: bakterie

#13

Post autor: grazdar1 »

ok dzieki za wszystkie podpowiedzi itd. skorzystam faktycznie troche picu komercyjnego jest w tych wszystkich preparatach - przy ospie męczyłem się chemia 2 tygodnie i nic -na jakims forum przeczytałem o całym cyklu ospy itd i że wystarczy podnieść temperaturę wody do 34 *c na 5h i po sprawie --i tak było rano ospy ani sladu ---- przy okazji zapytam się o wymianę wody --tzn można dać antychlor itp srodki ,- można odstac wodę - ok przy małym akwarium 20 40 litrów do podmiany - ale jak wymienia sie 80 -120 litrów -----jak wy to robicie ?????????? można przez filtr węglowy ale czytałem że niezbyt polecana metoda / zbytnie zuubożenie wody / pytanie do mających większe zbiorniki??/??
grazdar1
Awatar użytkownika

beeder
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: bakterie

#14

Post autor: beeder »

grazdar1 pisze: ale jak wymienia sie 80 -120 litrów -----jak wy to robicie ?????????? ??/??
ha, teraz mam bajkę: rurka do zlewu i pompa pompuje wodę z kranu prosto do akwarium :grin: Nigdy nie miałam wody odstanej, nigdy nie używałam uzdatniaczy itp. i jakoś to moje skromne akwa tak funkcjonuje.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: bakterie

#15

Post autor: JPK »

Ja leje w wiadro, dodaje ciut uzdatniacza (Aqua Artu) i do akwa :wink:
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: bakterie

#16

Post autor: ziabak »

ja nic nie dodaję, tylko leję dobę wcześniej wodę do zbiorników żeby postała i tyle - bardziej tutaj chodzi o wyrównanie ciśnienia i temperatury, niż o to, żeby się cokolwiek z chemii tam pozmieniało. Teraz już nie chlorują wody - więc nawet to nie musi być eliminowane przed podmianą.
Ja przewalam w jeden dzień około 200 litrów wody spuszczanej ze zbiorników i tyleż samo nowej podmienianej - 400 litrów wody tygodniowo przy podmiankach i co drugi dzień schodzi około 5 litrów jako dolewki ubytków - niczego nie uzdatniam sztucznie, do roślinnych zbiorników kranówkę mieszam z woda filtrowaną przez RO i to wszystko.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Linf

Re: bakterie

#17

Post autor: Linf »

ziabak pisze:Teraz już nie chlorują wody -
To zapraszam do mnie jak odkręcę kran to aż nos urywa :razz: co prawda już coraz mniej jedzie ale jeszcze czuć.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: bakterie

#18

Post autor: sum »

Patrząc na tabelkę z tej stronki http://www.mpwik.com.pl/1/2875.html wynika,że jednak nie jesteśmy wolni od chloru.Ja u siebie zwłaszcza w okresie zimowym wyczuwam coś o zapachu chloru.
Zimą używam uzdatniacza do podmian.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

beeder
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: bakterie

#19

Post autor: beeder »

ziabak pisze:ja nic nie dodaję, tylko leję dobę wcześniej wodę do zbiorników żeby postała ...
Ja przewalam w jeden dzień około 200 litrów wody .
Ziabak gdzie trzymasz wodę żeby odstała - 200l, ja mam duże wiadro 20l to 10 wiader :x Mąż by mnie z domu po pierwszej podmiance wyrzucił razem z wiadrami ...
sum pisze:Patrząc na tabelkę z tej stronki http://www.mpwik.com.pl/1/2875.html wynika,że jednak nie jesteśmy wolni od chloru.Ja u siebie zwłaszcza w okresie zimowym wyczuwam coś o zapachu chloru.
to na Ochocie mamy trochę lepiej http://www.mpwik.com.pl/1/2873.html
Ostatnio zmieniony wt gru 29, 2009 6:49 pm przez beeder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: bakterie

#20

Post autor: ziabak »

Może jakieś tam śladowe ilości chloru jeszcze są stosowane, ale to już nie jest to co było 25 lat temu... ja to doskonale pamiętam, bo w dzieciństwie przeprowadzałam się do Wawy z rybkami oczywiście i szlag trafił wszystkie, bo pojęcia nie miałam o chlorze w "wielkim mieście" i im dolałam po przyjeździe kranówkę :( Teraz to jest miodzio woda...

beeder - oj stawiam dużo zbiorników... - w pokoju mam akwa - zbiornik na podłodze wkomponowany w aranż ;) 70 l, ponadto 4 wiaderka po około 15 l i 13 baniaczków po 5 l - 3 wiaderka stoją też w pokoju, a baniaczki + 1 wiaderko w łazience. Trochę jest tego drobiazgu, chętnie bym baniaczki na mniej sztuk a większe pozamieniała, ale ja mam tylko 36 m2 mieszkania i takie małe łatwiej upchnąć by się poruszać jeszcze można było... Niewykluczone ze coś tam wykombinuję sobie z czasem, bo mam w trakcie przygotowań kolejne dwa nano akwaria 2x30 l i do podmian w związku z tym dojdzie jeszcze co najmniej 20 l wody...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: bakterie

#21

Post autor: Hornet »

Hejka
Ja mam jeden zbiornik 20 l do odstawania wody przed podmianami i kilka kanistrów do których spuszczam wodę z tego baniaczka po ok. dobie odstania... Przez tydzień mam spokojnie 140 litrów wody do tego dolewam drugie tyle RO i jakoś to funkcjonuje... :wink:
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
ODPOWIEDZ