SKALARY

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#31

Post autor: Tomacha »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Koniecznie poszukaj. Moze od razu ich nie wezme.ale w przyszlosci...
Zdjecia na pewno dorzuce. U moich az taka duza ta pletwa nie jest jak sie napreza- ale dosc spora. Jest szansa, ze urosnie - bo to mlodziki jeszcze w sumie sa...Fajnie wyglada - mieni sie tak na niebiesko...

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#32

Post autor: Majszczur »

:P
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 11:24 pm przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: SKALARY

#33

Post autor: sum »

Temacik bajka.Mnie też fascynują te ryby.Teraz widzę jaką mam małą wiedzę na ich temat.Przede mną duuuuuużo nauki.
Jak będzie trochę lepiej z czasem to i ja wstawię fotki swoich podopiecznych.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: SKALARY

#34

Post autor: krasnal »

:x
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 7:04 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#35

Post autor: Majszczur »

:P
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 11:26 pm przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

neptun
Uzależniony
Posty: 529
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#36

Post autor: neptun »

A dla mnie ten na fotce nr3 prawdziwe cacko :mrgreen:
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: SKALARY

#37

Post autor: sum »

krasnal pisze:Właśnie Krzysiu dziwi mnie ,że jeszcze tego nie zrobiłeś
Jak już pisałem brak czasu.
Majszczur pisze:Bo to taki... przyczajony sum
hehe przyczajony ale fotki i tak wstawi :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#38

Post autor: Tomacha »

Choc to temat w zasadzie o formach hodowlanych a moje sa formami dzikimi to wrzuce pare fotek zrobionych dzisiaj na szybko.
Sa to dzikie P.scalare peru altum. Czyli Peruviany popularne. Nie mylic z P.altum ! Po dzikich rodzicach - jesli wierzyc hodowcy z Czestochowy od ktorego pochodza ( czyli F1 - tak ostatnio modne oznaczanie kolejnych pokolen)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 11:12 am przez Tomacha, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika

neptun
Uzależniony
Posty: 529
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#39

Post autor: neptun »

Bardzo ładne żaglówki :mrgreen:
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: SKALARY

#40

Post autor: sum »

To i ja skromnie zaprezentuję swoje maleństwa.Moje zdjęcia jak zwykle made in china i do tego szybka dawno nie czyszczona :oops:

Dobrana para znosząca złote jajka :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek

Samiec samotnik

Obrazek

Z tych dwóch przynajmniej jeden miał być panią.Niestety moje obserwacje wskazują na coś innego :twisted:

Obrazek

Na koniec jeszcze fotka byłych ryboli

Obrazek
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: SKALARY

#41

Post autor: saintpaulia »

Krzyśku - piękne ryby. Najbardziej podobają mi się te, które były. Samotny chłopak całkiem przystojny. :smile:
To była moja pierwsza parka, strasznie mi się podobały. Niestety wraz z kilkoma innymi straciłam je, gdy w bloku była awaria prądu - podczas naszej nieobecności. Obrazek Obrazek
Przepraszam za jakość zdjęć. Mam nadzieję, że nie za wielkie, ale coś mi dziś programik strajkuje.
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 9:18 am przez saintpaulia, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#42

Post autor: Majszczur »

O kurka! To ja nie dostaję powiadomień o nowych postach, a tu się rybcie w zastraszającym tempie namnażają :mrgreen:
Tomacha pisze:Choc to temat w zasadzie o formach hodowlanych, a moje są formami dzikimi (...)
zmieniłam tytuł na bardziej ogólny, żeby nikogo nie dyskryminować. Wszystkie żaglowce nasze są :mrgreen:
Tomacha może podpisz foty, żeby wiadomo było, że Twoje ślicznoty to P. scalare Peru Altum (nie mylić z P. altum :wink: )
Sum, jaką piękną płetwę grzbietową ma ten osobnik na trzeciej fotce :smile:
Saintpaulia, ale słodkie różowe policzki miał ten blondasek :wink: ostatnio mam słabość do black and white i właśnie szukam ładnych czarnuchów.

Czas na moje dzioby kochane :wink:
Tego Pana to już znacie z galerii zbiorników - Pan Bicolor (Halfblack blue fin). Właśnie szukam mu żony bo adoruje jedną z dam Manakapurek... a do mezaliansu nie dopuszczę! :roll:
Obrazek

Pterophyllum scalare 'Manacapuru' jeden z pięciu wspaniałych (F3)
Obrazek

Obwąchiwanie Nowego przez woreczek :wink:
Obrazek

Pterophyllum scalare 'Manacapuru' (F1)
Obrazek

Tarło Manacapuru
fot. 1
fot. 2

No i mój najnowszy długo oczekiwany nabytek - Pterophyllum leopoldi czyli Żaglowiec Leopolda - (F0) czyli dzikuski z odłowu :grin:
Jestem przeszczęśliwa, że udało mi się je kupić. Wiem, wiem, nie każdemu podobają się ich bullterierowate pysie, ale dla mnie są niezwykle oryginalne i po prostu prześliczne, a jeszcze nie wybarwiły się definitywnie :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

:!: EDIT: Czy ktoś mógłby mnie uświadomić, który link mam kopiować, żeby wstawiać małą fotkę która po kliknięciu się powiększa zamiast tych wielkich obrazów :oops: :?:
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 1:39 pm przez Majszczur, łącznie zmieniany 3 razy.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#43

Post autor: Tomacha »

Zauwazylem Magda, ze zmienilas nazwe tematu juz po wpisaniu i nie edytowalem:) Zaraz podpisze.
Twoje rybcie sa chyba sponsorowane przez eheim :) Widze, ze do tarla wybraly sobie rurki od filtra :)
Moje ciagle na lisciach skladaja. Wczoraj znowu byla ikra. A dzisiaj rano znowu juz jej nie bylo....:(
Ciekaw jestem jak Twoj pomysl z odgrodzeniem tarlakow sie spisze. Choc ja sceptycznie do tego podchodze. Ale kciuki bede trzymal. Napisz koniecznie jesli sie uda :)

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#44

Post autor: Majszczur »

Już mogę Ci powiedzieć, że się nie udało :-( Jak zaczęłam grzebać w zbiorniku i zakładać tą siatkę, ryby sięzestresowały i zeżarły ikrę zanim skończyłam pracę. Następnym razem oddzielę tarlaki zanim zaczną składać jaja a nie w trakcie. No kto to widział tak przeszkadzać przyszłym rodzicom :wink: :evil:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#45

Post autor: Tomacha »

Hehehe. No tak- jak maja ikre to stresuja sie byle czym :)
ale osobiscie wydaje mi sie, ze siatka nie zadziala. Jesli beda widzialy nawet inne zaglowki to beda sie stresowac i zzerac ikre. Watpie zeby skumaly, ze oddziela je siatka i nikt nie podplynie.
Slyszalem tez, ze mozna swiatlo palic caly czas. Czesto zjadaja PO zgaszeniu swiatla. Ale sam tego nie praktykowalem i nie uwazam tego za zbyt dobry pomysl - dla ogolnego zdrowia baniaka...

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#46

Post autor: Majszczur »

Tomacha pisze:Czesto zjadaja PO zgaszeniu swiatla
Moje są tak bezczelne, że wyżerały przy świetle i to na na moich oczach :twisted:
W zeszłym miesiącu tarły się dwie pary w przeciwległych narożnikach akwa.
Ikra jednej pary (eheimowskiej :wink: samica z Częstochowy) nie była zapłodniona i musiałam ją usunąć. Ikrę nie samicę ofkors :wink:
Ikra drugiej pary (żabienicznej :wink: bo kładą jaja na liściach żabienicy) zniknęła w paszczy obojga wyrodnych rodziców - samica kładła, samiec polewał mleczem po czym oboje skrupulatnie ją wyskubywali - ziarenko po ziarenku. Ona kładła, on polewał, i oboje jeden kęs i znów ona kładła, on polewał i kęs i ona kładła... itd.
Płakać mi się chciało, bo to moja najładniejsza para :roll:

Jeszcze raz spróbuję z parawanem, a jak się nie uda, będę odławiać do tarliskowego, tylko muszę skądś skombinować odpowiedni, potrzebuję kostkę min 40x40x40 (kwadrat nie prostokąt żeby nie było straty powierzchni - przecież i tak będą pływać w kółko wokół ikry)
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 12:53 pm przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#47

Post autor: Tomacha »

Moze kupimy te kostke wspolnie i bedziemy na zmiane rozmnazac w niej swoje skalary ? :)
Moglaby to byc nawet kostka forumowa do rozmnazania skalarow ;)
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 1:20 pm przez Tomacha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: SKALARY

#48

Post autor: sum »

Majszczur,mam baniaczek o wym.35x40x35h.Nie ideał ale jak chcesz mogę wypożyczyć.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#49

Post autor: froster »

Moje wlasnie zapladniaja ikre :) A najlepsze jest to,ze kupilem 2 skalary koi w akwarystyku co by mi na srodku akwa cos plywalo (mam ziemiojady) no i prosze nie dosc ,ze parka to jeszcze ikrza sie wlasnie :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 6:04 pm przez froster, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#50

Post autor: Majszczur »

Tomacha pisze:Moze kupimy te kostke wspolnie i bedziemy na zmiane rozmnazac w niej swoje skalary ? :) Moglaby to byc nawet kostka forumowa do rozmnazania skalarow ;)
Hehehe to może jakiś fundusz pomocy miłośnikom żaglowców powołamy, legitymacje, walne zgromadzenia, składki i w razie czego pomoc socjalną dla narybku :lol:
sum pisze:Majszczur,mam baniaczek o wym.35x40x35h.Nie ideał ale jak chcesz mogę wypożyczyć.
Wielkie dzięki dobry człowieku, jak na wymiar nic nie znajdę to się zgłoszę - może się jakoś na skos tarlaki wpasują :wink:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: SKALARY

#51

Post autor: krasnal »

:roll:
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 7:03 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Linf

Re: SKALARY

#52

Post autor: Linf »

W sobotę w Tesco na Górczewskiej widziałem Ghost-y . Całkiem ładniusie.

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#53

Post autor: Majszczur »

:P
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 11:28 pm przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: SKALARY

#54

Post autor: krasnal »

:P
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 7:03 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#55

Post autor: Tomacha »

Grzalki nie musisz - Magda naklada kary tylko za niepokazywanie rybek :)

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#56

Post autor: Majszczur »

Linf pisze:W sobotę w Tesco na Górczewskiej widziałem Ghost-y
Ghost to nazwa zastrzeżona dla konkretnej koneserskiej linii hodowlanej. Nie sądzę żeby w Tesco pan Tatarczak sprzedawał ryby z certyfikatem oryginalności :???:
krasnal pisze:Mam jeszcze grzałkę
jeśli to grzałeczka starej sprawdzonej niezawodnej marki Skalar... to dawaj :mrgreen: pH komputerek Skalar też łykam :wink: :lol:
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 12:46 am przez Majszczur, łącznie zmieniany 2 razy.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1459
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Re: SKALARY

#57

Post autor: Winter »

Witam,
Jestem nowa na forum, choć czytam je już od dawna. Ze szczególnym zainteresowaniem ten wątek, bo skalary i mnie fascynują, a także dlatego, że moje akwarium przechodzi chyba podobna drogę jak akwarium Marszczur tzn. od roślinnego do skalarowego.
Poniżej zdjęcie moich piękności, które, niestety, sprawiają teraz trochę kłopotów, opisanych w tym wątku: http://www.fawa.pl/topics11/6900.htm#61144

Przepraszam. Zdjęcie, niestety zupełnie nie chce sie wkleić. Nie wiem dlaczego. W innych wątkach nie miałam kłopotu.
Ostatnio zmieniony pn maja 10, 2010 5:03 pm przez Winter, łącznie zmieniany 6 razy.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#58

Post autor: Tomacha »

Wracam dzisiajz pracy i co widze...Mgielka maluchow plywajaca przy rodzicach! Jakaz byla moja radosc - bo ta para regularnie zjadala ikre do tej pory. Teraz tez widzialem jak podjadaly calkiem spore juz larwy - i nie mialem nadziei na narybek. A tutaj plywaja maluchy ! Nie jest ich duzo - moze ze dwadziescia.
Daleka droga oczywiscie przed nimi aby cokolwiek sie odchowalo. Mialem juz przypadki zjadania narybku. Ale coz...zobaczymy. Daje im caly czas szase.
Ostatnio przerzedzilem stado. mam w tej chwili juz 3 dobrane pary i jednego singla. Singiel jest oczywiscie do wydania. jesli ktos mialby ochote na "peruwianczyka" ( albo "peruwianke" - bo nie rozszyfrowalem tego jeszcze) to zapraszam.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#59

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Gratulacje :)
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: SKALARY

#60

Post autor: Tomacha »

Nie dziekuje zeby nie zapeszac:)
Ale poki co maluchy plywaja ! Nie wierze wlasnym oczom. Przezyly noc. Moze ze 2 sztuki sie odchowaja. Nie chce ingerowac. Pozostawie wszystko naturze.
Mysle, ze kluczem bylo zmniejszenie stada.

Tamte maluchy zniknely. Sa nastepne. Dzisiaj rano zaczely samodzielnie plywac. ODlowilem kilkanascie sztuk do kotnika z siatki zawieszonego w akwarium. Reszte zostawilem rodzicom. Chcialbym odchowac chociaz kilka skalarkow...
Ostatnio zmieniony czw maja 27, 2010 12:28 pm przez Tomacha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: SKALARY

#61

Post autor: saintpaulia »

Witajcie! Co u Waszych aniołków? Zainteresowanie skalarkami wygasło?
Zablokowany