PILNE

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
AnnaK
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 15, 2010 7:30 am
Lokalizacja:
Płeć:

PILNE

#1

Post autor: AnnaK »

Właśnie zauważyłam że jedna z moich rybek leży na dnie na boku, rusza pyszczkiem (dość szybko) ale nie rusza się w ogóle, nawet płetwa jej nie drgnie. Wcześniej od ok miesiąca rybka ta siedziała w krzakach i w ogóle nie pływała po akwarium.
Pozdrawiam

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: PILNE

#2

Post autor: krasnal »

:x
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 8:59 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
AnnaK
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 15, 2010 7:30 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: PILNE

#3

Post autor: AnnaK »

Ostatnia podmiana wody była w sobotę, po raz pierwszy zmieniłam wodę na taką co odstała 2 dni, wcześniej używałam uzdatniaczy.
Niestety nie wiem jak nazywa się ta ryba. Ma jasny niebieski kolor, pod brzuchem coś jakby 2 długie wąsy na grzbiecie górna płetwa biegnie wzdłuż całej ryby (proszę się nie irytować moim opisem)
Filtr jest taki że miał starczyć do 120l.

[ Dodano: Wto Maj 18, 2010 7:38 am ]
Inne ryby też w ten sposób się zachowywały ale trwało to tylko chwilę i rybki umierały :-( :-( .
Co mam zrobić żeby jej pomóc. Jest tak jakby była bezwładna.
Pozdrawiam

Maciej
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: sob lis 21, 2009 4:05 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: PILNE

#4

Post autor: Maciej »

Koleżanko pierwszym krokiem powinno być udanie się do sklepu akwarystycznego i zakupienie conajmniej testu na: No2, No3, Ph. Są to parametry, które mają największy wpływ na zdrowie i życie ryb. Nie znamy ich więc nie będziemy wróżyć z fusów.

Jeśli już będziesz po te testy to kup też testy na twardość wody: KH i GH.

Najlepsze ( i najdroższe) są kropelkowe, ale w awaryjnej sytuacji tylko, żeby zobaczyć czy któryś z parametrów nie jest drastycznie przekroczony można kupić testy paskowe.

Jak będziesz znała parametry wody to daj znać. Może jakąś fotkę ryby / zbiornika wrzucisz?
_________________________________
Mozolnie i pomału zakładam 375 litrów
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: PILNE

#5

Post autor: ORZECHOPCJA »

Ta niebieska rybka co leży na boku to wynika z opisu że to Gurami.
Poza tym Maciej ma racje kup TESTY
A jeśli chodzi o to ze rybcia Ci leży na boku, to niestety często jest tak, że jeżeli objawy są widoczne gołym okien dla nas ... to dla rybki jest już za późno. :cry:
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Autor
AnnaK
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 15, 2010 7:30 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: PILNE

#6

Post autor: AnnaK »

rybka zdechła.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: PILNE

#7

Post autor: ORZECHOPCJA »

Szkoda, a kto umarł ten nie żyje
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: PILNE

#8

Post autor: ziabak »

AnnaK - nie powinnam ale muszę - ciekawi mnie, co sobie myśli osoba, która posiada akwarium i rybkę(i), której nawet nazwy nie zna... Załamuje mnie podejście ludzi - jak można mieć zwierzę i nic o nim nie wiedzieć, to tak jakby kupić psa i nie wiedzieć że to pies :razz: Ryby to też ZWIERZĘTA - ŻYJĄ i wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz wiedzy na temat tego jak je zapewnić, żeby odpowiadało to jej potrzebom.

Wyobrażacie sobie kupić np. mysz i nie wiedzieć, że to jest mysz - a w związku z tym - nie wiedzieć jaką dietę należy jej zastosować, jak przygotować terrarium, itd. Przyszło by komuś do głowy kupić jakiekolwiek inne zwierzę o którym się nic nie wie i przynieść sobie o domu i trzymać po prostu.. i nie dowiedzieć się o nim nic dopuki nie padnie?

Chyba się starzeję... ;)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: PILNE

#9

Post autor: Majszczur »

ziabak pisze:Chyba się starzeję... ;)

To nie starość tylko zdrowy rozsądek i empatia - w niektórych kręgach towar deficytowy :wink:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
ODPOWIEDZ