Szalejące krewecie w akwarium

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
1w0na
Zapaleniec
Posty: 261
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 8:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Szalejące krewecie w akwarium

#1

Post autor: 1w0na »

Witam,

Od kilku godzin szaleje po całym akwarium 4 krewetek. Jakby były nakręcone.
Z tego co zdążyłam się zorientować u wujka google może to być spowodowane burzą hormonów.
Ale z tego co wyczytałam w poście pewnej osoby na forum o krewetkach gdy jest burza hormonów szaleją samce, a z tego co się zorientowałam szaleją u mnie samice. Dwie z nich mają bardzo wyraźne, pomarańczowe siodełka.

Czy to jest oznaka zbliżającego się okresu godowego?
Ostatnio zmieniony śr paź 06, 2010 5:49 pm przez 1w0na, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: Szalejące krewecie w akwarium

#2

Post autor: KuMaK »

Wywołane na skutek zmiany ciśnienia, parametrów, temperatury lub wielu innych czynników.
Masz wiele czynników, ale najprawdopodobniej jesli nie robilas podmianki, lub cos nie skoczyło w parametrach to chodzi o ciśnienie.
Oglądaj pogodę.
Ostatnio zmieniony śr paź 06, 2010 8:00 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
1w0na
Zapaleniec
Posty: 261
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 8:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Szalejące krewecie w akwarium

#3

Post autor: 1w0na »

Jedyne co wczoraj zrobiłam to czyszczenie ścianek czyścikiem magnetycznym i przyklejeniem kartki A3 w kształt półokrągły aby woda nie chlapała na wszystkie strony.
Dzisiaj nic.
Teraz zapanował spokój w baniaku, wiec może faktycznie coś jest z tym ciśnieniem.
Ostatnio zmieniony śr paź 06, 2010 8:53 pm przez 1w0na, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: Szalejące krewecie w akwarium

#4

Post autor: KuMaK »

Oglądaj pogodę i zaobserwuj zależności :)
Po deszczach mamy słoneczko, tak jak to teraz było. Niestety nie da się tego zaobserwować u każdego, u mnie w akwariach które prawie do siebie przylegają zaobserwowałem to co prawda w większości zbiorników, ale nie wszystkie krewetki mimo nawet tego że jest to jeden i ten sam gatunek w niektórych przypadkach 'latały w wodzie'.
ODPOWIEDZ