[300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
kolcubuch
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

[300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#1

Post autor: kolcubuch »

120x50x50
Filtr JBL CristalProfi e1500 , Tetratec ex600
Hagen Power Glo 30W, Hagen Life Glo 30W (prawdopodobnie coś dołożę bo ciemnawo jest)
Grzałka Tetra 200W
Obsada:
Świderki
2x Zbrojnik Niebieski [1+1] + dzieciaki
6x Paletka [prawdopodobnie 1+5]
Xx Helena
30x Neon Czerwony
Xx Krewetka Red Cherry
Rośliny:
Hygrofile, Nurzaniec, Mikrozorium, Żabienica, Anubiasy, Kryptokoryny
Parametry:
GH 6
KH 3
Ph 7
Temat nazwałem 'Paletkowo i bajkowo' bo zdaje sobie sprawę, że zbiornik wygląda dość sztucznie ale nie ukrywam tego bo taki miałem zamysł(przy takich kolorowych paletkach ciężko było coś dzikiego zrobić). Ryby te mam od roku ale mieszkały w 240l. Od 06.11.2010 są w tym zbiorniku. Mam jedną dobraną parę, która prawie co tydzień składa ikrę ale ponieważ wtedy ganiają inne ryby niszczę im ikrę i jest spokój.
Na zdjęciach ryby jedzą więc wstawiam fotki ich samych kiedy jeszcze woda była mętnawa. Czekam jeszcze aż dostanę świetlówkę jakiej szukam (teraz i na zdjęciach jest zastępczo jakaś zwykła) i wstawię ładne zdjęcia.
http://img168.imageshack.us/i/p1000875b.jpg/
http://img139.imageshack.us/i/p1000844h.jpg/
http://img199.imageshack.us/i/p1000845b.jpg/
Ostatnio zmieniony śr gru 29, 2010 3:55 pm przez kolcubuch, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Fajna ta piegowata :)
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

wolfik
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: sob maja 29, 2010 11:12 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#3

Post autor: wolfik »

jak utaplana w błocie :) fajna :)
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#4

Post autor: Bożena »

wszystko piękne a piegusek naprawdę powalający :grin:
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#5

Post autor: Majszczur »

Czy zaobserwowałeś w jakich warunkach 'pieprz' się intensyfikuje?
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

Autor
kolcubuch
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#6

Post autor: kolcubuch »

Od kiedy mam czarne podłoże kolor stał się bardziej kruczy (z szarego).
Moje zbiorniki:
450l topics15/8908.htm
300l topics15/8909.htm

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#7

Post autor: Majszczur »

Pytam, bo szukam analogii w powstawaniu tych przebarwnień u dzikich apisto. Argument z podłożem odpada - u mnie 'pieprz' wystąpił w akwa na podłożu z jasnego pyłu kwarcowego. Sorki za OT :oops:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#8

Post autor: Jola75 »

Ładny baniaczek i rybole też cudne. Ja chyba dodałabym jednak roślin, wiem że palecie potrzebują miejsca ale brakuje mi tam ciut zieleniny :D

Autor
kolcubuch
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#9

Post autor: kolcubuch »

Muszę przyznać, że Paletki po raz pierwszy przysporzyły mi problemy. Moja para składa ikrę a paletka w ciapki ciągle uważa, że to jej ikra i wraz z mamusią wachluje ikrę. Oczywiście niezbyt się to podoba mamusi więc ją odgania ale, że ciocia w ciapki jest większa to zaraz się dobija do ikry i ją wachluje. Zastanawiam się czy problem rozwiązałoby kupno jej samca. Nie wiem co zrobić ale chętnie bym zajął ją jakimś kenem, żeby mogła sama swoje wychowywać.
http://img64.imageshack.us/gal.php?g=p1000895r.jpg
Moje zbiorniki:
450l topics15/8908.htm
300l topics15/8909.htm
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#10

Post autor: saintpaulia »

Ciekway przypadek :) Ładna ta ciocia, to może znajdzie się dla niej odpowiedni facet. Ciekawe tylko, czy będzie równie zdecydowany jak ona :evil:

Autor
kolcubuch
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#11

Post autor: kolcubuch »

Dziś w końcu zakupiłem długo oczekiwaną świetlówkę Life-GLO. Na żywo to robi niesamowity efekt. Palety są czerwone, rośliny się aż świecą zielenią a tło ma głębię czerni :wink:
Kupiłem po okazyjnej cenie samca (podobno). Moja ciocia Paletka jest nim bardzo zainteresowana i wygląda na to, że się zaleca.
http://img820.imageshack.us/gal.php?g=p1000914m.jpg
EDIT:
Ta mała Paletka jest chora. Patrząc na nią codziennie nie zauważyłem zmian ale teraz porównując jej zdjęcia zrobiła się sucha. Podałem lek na nicienie, zobaczymy czy pomoże.
A mój piękny samiec okazał się być piękną samicą... kolejną... kolejną, która kładzie ikrę bez samca. No cóż. I tak mi się podoba i ją lubię ze względu na to, że je chętnie i się fajnie zachowuje w przeciwieństwie do tej w ciapki. Na razie jest przeganiana przez tą w ciapki i pomarańczową ale myślę, że z czasem się zacznie stawiać.
http://img263.imageshack.us/gal.php?g=p1000917j.jpg
Ostatnio zmieniony wt gru 21, 2010 7:53 pm przez kolcubuch, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje zbiorniki:
450l topics15/8908.htm
300l topics15/8909.htm
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#12

Post autor: saintpaulia »

Oj szkoda, że samica, choć taka ładna. Następnym razem potrzebny zaufany sprzedawca.
W tym świetle faktycznie wszystko lepiej wygląda.
Życzę, by chora paleta wyzdrowiała na święta.

Gość

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#13

Post autor: Gość »

Przeglądając zdjęcia ryb zauważyłem, że wszystkie mają wklęśnięte brzuchy. I to oznacza albo słabe karmienie (co dokładnie im dajesz i w jakiej ilości?), albo jakiś insekt. Masz możliwość zbadania odchodów ryb pod mikroskopem?

Autor
kolcubuch
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#14

Post autor: kolcubuch »

Ryby dostają artemię mrożoną. Nie wiem w jakiej ilości, tak żeby się najadły i płatki oraz granulat dla Paletek. Aktualnie ryby są chore, prawdopodobnie po dokupieniu nowej paletki. :cry: Mikroskopu nie mam.
EDIT:
No dobra, już po kłopocie. Po rozmowie z hodowcą który polecił mi podanie Metronidazolu wszystko stało się jasne. Zarobaczone paletki mają własnie takie objawy (śluz itp) w czasie leczenia. Dopadło to tylko pomarańczowe i błękitną ponieważ tylko one miały robale. W tej chwili niebieska ma znowu ładniejszą barwę a pomarańczowe czują się wyśmienicie. Jeszcze jedna z pomarańczowych nie doszła do końca do siebie ale ona była najbardziej zarobaczona.
Dosadziłem kilka kryptokoryn, tylko czekać aż się rozkrzewią ;)
Ostatnio zauwazyłem nawet, że paletka w ciapki nieco się uspokoiła ale z nią nic nie wiadomo, zaraz znowu może zacząć się wyżywać.
http://img816.imageshack.us/gal.php?g=p1000953.jpg
Ostatnio zmieniony śr gru 29, 2010 3:58 pm przez kolcubuch, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje zbiorniki:
450l topics15/8908.htm
300l topics15/8909.htm

Autor
kolcubuch
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#15

Post autor: kolcubuch »

W zbiorniku wszystko pięknie się rozwija oprócz żabienicy, którą musiałem wywalić ale szybko znalazłem sobie coś w zamian :smile: Paletki przestały się bić a nawet te wcześniej walczące ze sobą samice są w związku. Naprawdę zachowują się jak para pod każdym względem tylko, że są dwiema panienkami, no ale u mnie w zbiorniku nie zakazuję homoseksualnych związków :-P Długo kombinowałem jak dołożyć moje wymarzone odmiany czyli Snakeskin i Red white ale na razie muszę czekać cierpliwe, ponieważ nie mam serca pozbyć się szczurka blue diamond i suchara marlboro a z zamianą skalarów z paletami jest zbyt dużo zachodu. http://img413.imageshack.us/g/p1010063c.jpg/
Ostatnio zmieniony czw sty 20, 2011 6:40 pm przez kolcubuch, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje zbiorniki:
450l topics15/8908.htm
300l topics15/8909.htm
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#16

Post autor: sum »

Ładne,kolorowe i jak dla mnie tajemnicze ryby.Jak chcesz zdobyć więcej wiedzy na ich temat to proponuje udać się do sklepiku na Fieldorfa róg Ostrobramskiej.Przy odrobinie szczęścia zastaniesz tam ojca właścicielki sklepu i sobie z nim pogadasz.Prawdziwy pasjonat palet.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
kolcubuch
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#17

Post autor: kolcubuch »

No dobra, mogę już pokazać co mam :) Obsada jest bogata ale oczywiście podmianki również będą większe. Kupiłem 2x Melon, 1x Solid Blue oraz gratis szary Snakeskin. Od razu tłumaczę, szarak wygląda zdrowo więc stwierdziłem, że go wezmę. Był to samiec rozrodczy więc jest 'wysłużony'. Pomyślałem więc, że może wydobędę z niego jakieś ładniejsze barwy, bo i tak na razie nie kupię swojego upragnionego Red White. Później jeśli nic z niego nie będzie to go oddam, chyba że się przywiążę... zobaczymy. Meloniki jeszcze do podrośnięcia :wink: . Wybaczcie brudną wodę ale próbowałem karmić. Jutro popstrykam coś lepszego bo Melony w hodowli były czerwone a nie pomarańczowe jak teraz.
http://img265.imageshack.us/g/akwakk.jpg/
Aha, zbrojników mam teraz około 5 z poprzedniego tarła i 5-6 z ostatniego a samiec chyba znów wachluje ikrę.. :wink: Jeszcze zapomniałem napisać, szczury znalazły nowy domek. Paletki niestety zgłodniały i zjadły wszystkie krewetki (zostało parę sztuk z kilkudziesięciu).
Ostatnio zmieniony pt lut 18, 2011 11:41 am przez kolcubuch, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje zbiorniki:
450l topics15/8908.htm
300l topics15/8909.htm

Autor
kolcubuch
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [300l-Paletki] 'Paletkowo i bajkowo'

#18

Post autor: kolcubuch »

Moje zbiorniki:
450l topics15/8908.htm
300l topics15/8909.htm
ODPOWIEDZ