Rzadko spotykane roślinki sprowadzane z Rosji?

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany
Awatar użytkownika

Autor
selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Rzadko spotykane roślinki sprowadzane z Rosji?

#1

Post autor: selenewolf »

Znalazłam na innym forum temat, w którym ktoś pisze, że ma kontakt z jakimś człowiekiem z Rosji, u którego można zamówić rzadkie microsoria, mchy, paprotnice i tym podobne roślinki akwariowe. Są one jednak dość drogie, a trzeba złożyć zamówienie na około 600zł. Z tej przyczyny poszukiwani są chętni do zakupu - wiadomo, że jak się kwota rozłoży na więcej osób, to wyjdzie taniej. ;)
Przeczytałam temat, popatrzyłam, i niektóre mi się spodobały... Pomyślałam więc, że może się jeszcze komuś z WaWy spodobają? :P

Daję link do tematu, popatrzcie sami:
http://redbee.pl/viewtopic.php?t=3857

Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rzadko spotykane roślinki sprowadzane z Rosji?

#2

Post autor: Balbinka »

Roslinki sa sliczne, ale uwazaj to jest kraj 'nieunijny' wiec jesli nie bedzie szczescia i pojdzie do wyrywkowej kontroli to moze sie okazac ze nic z tego nie bedzie, bo:
- zaswiadczenie fito sanitarne
- oplaty celne i pare innych pomniejszych...
i ani roslinek, ani kasy....

Ciekawe czy przesyla to jako prezent czy zwykly towar...


Nie chce zniechecac, ale tylko uprzedzam. Pewnie bym ryzykowala... :mrgreen:
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rzadko spotykane roślinki sprowadzane z Rosji?

#3

Post autor: Majszczur »

Ja zaryzykowałam i jestem zadowolona. Rośliny w super kondycji. Kupowałam Bolbitis heteroclita difformis (Bolbitis mini)
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Rzadko spotykane roślinki sprowadzane z Rosji?

#4

Post autor: Władek Pompka »

Majszczur pisze:Ja zaryzykowałam i jestem zadowolona. Rośliny w super kondycji. Kupowałam Bolbitis heteroclita difformis (Bolbitis mini)
To bylo teraz, zimą? Też zbiorowe zamówienie? Szkoda,że się nie pochwaliłaś.. :neutral:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rzadko spotykane roślinki sprowadzane z Rosji?

#5

Post autor: Balbinka »

To ja sie zapisuje na wspolne zakupy z odbiorem w Warszawie 18 - 24 lutego 2011. :)
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rzadko spotykane roślinki sprowadzane z Rosji?

#6

Post autor: Majszczur »

Władek Pompka pisze:
Majszczur pisze:Ja zaryzykowałam i jestem zadowolona. Rośliny w super kondycji. Kupowałam Bolbitis heteroclita difformis (Bolbitis mini)
To bylo teraz, zimą? Też zbiorowe zamówienie? Szkoda,że się nie pochwaliłaś.. :neutral:
Tak, przesylka pkp, w zeszłym tygodniu, zbiorowe z tamtego 8-) forum :wink:
A że się nie pochwaliłam... jak to przeca chwalę się.. wczesniej nikt nie pytał :-P
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Autor
selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rzadko spotykane roślinki sprowadzane z Rosji?

#7

Post autor: selenewolf »

Hmm, gdyby ktoś z WaWy kupował taką oto drogą roślinkę, o nazwie Hymenophyllaceae sp. Andaman Islands, i uznałby, że cząstkę jej może oddzielić i odsprzedać, to chętnie odkupię. ;)
Małą cząstkę Bolbitisa Mini też chętnie odkupię, jakby ktoś jeszcze kupował i chciał się podzielić. :P
Ostatnio zmieniony ndz gru 19, 2010 4:55 pm przez selenewolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany