Czy to Optiwhite?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
DonSerdel
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 12, 2011 1:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Czy to Optiwhite?

#1

Post autor: DonSerdel »

W aukcji na allegro zauwazylem dosc przystepna cene pewnego akwarium. Niestety zdjec zbiorniczka jest nieduzo a i komentarze wlasciciela w ilosci 2 sztuk nie daja pewnosci. Mianowicie czy z tej fotki da sie wywnioskowac iz to Optiwhite?

http://pliki.ccrpg.pl/1429ec24216816bf32b51aa2d30f46b8/
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#2

Post autor: Maćku »

fotka może i jest z optiwhite ale trzeba było dać link do aukcji no jaka cena jest tego zbiornika jeśli jest znacząco niska a zbiornik nie posiada uszkodzeń, które by znaczącą obniżała cenę, to jest to zwykłe oszustwo, poza tym nic nie zastąpi zdrowego rozsądku przy zakupach online
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

hermes
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 09, 2008 5:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#3

Post autor: hermes »

Skąd:Augustów
odbiór osobisty.

to takie małe drobiazgi które też mogą mieć wpływ ;)
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#4

Post autor: Maćku »

Dzis wystawiam do sprzedania akwarium ktore zakupilem jako nowe i nie doczekalo sie zalozenia w nim zycia.Sprzedaje je po nizszej cenie niz zaplacilem gdyz zalezy mi na szybkiej sprzedazy.Akwarium nie jest uszkodzone.
Moim zdaniem nie zdarza się aby ktoś kupił 200L optiwhite nowe i nie zaszczepił w nim życia, no chyba że jest bardzo młody dostał kasę i chciał zaszpanować ale np mama nie pozwoliła trzymać w domu aligatora :) ale umów się na spotkanie, niech poda adres i nazwisko a potem zadzwoń na informację o numerach i zapytaj o nr telefonu wtedy zobaczysz czy wszystko się zgadza hm...
btw; Kamila to ty chcesz kupić te akwarium?
Ostatnio zmieniony wt gru 20, 2011 8:50 pm przez Maćku, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

Dein

Re: Czy to Optiwhite?

#5

Post autor: Dein »

Maćku pisze:jeśli jest znacząco niska a zbiornik nie posiada uszkodzeń, które by znaczącą obniżała cenę, to jest to zwykłe oszustwo
Wiele razy sprzedawałem rzeczy taniej, niż mogłem i nie było to oszustwo. Mam też rzeczy, które niepotrzebnie kupiłem za niemałą kasę i się marnują w piwnicy czy szafie. Nie kupiłem dlatego, że jestem dzieckiem i miałem potrzebę szpanu, tylko dlatego, że miałem ochotę i pieniądze w kieszeni.
Różnie się ludziom dzieje w życiu. Czasami po prostu muszą się szybko pozbyć.
Ostatnio zmieniony śr gru 21, 2011 2:38 pm przez Dein, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#6

Post autor: Maćku »

Dein pisze:Mam też rzeczy, które niepotrzebnie kupiłem za niemałą kasę i się marnują w piwnicy czy szafie.
No i co nie chcesz odzyskać kasy, sprzedasz po zaniżonej cenie, kolega Donserdel zapytał czy to jest optiwhite i odpowiedziałem, to tylko moje zdanie i będzie super jeśli sie nie sprawdzi ale jeśli się sprawdzi to Donserdel będzie mógł mieć pretensję do siebie i do ciebie, jeśli zapłaci za aQa po przeczytaniu twojego posta. Wiem o czym mówię, bo przekonałem się o tym na własnej skórze, zakupy online od osób prywatnych zawsze są obarczonę niemal 90% ryzykiem, że ktoś nas oszuka, dlatego warto czasem kupić troszkę drożej ale z pewnego źródła.

Tu masz sklep z akwariami optiwhite zobacz cene 200L zbiornika
akwarium optiwhite 200L

Poza tym zobacz opinie, nie znam się na allegro bo nie kupuje ale wszystkie są takie same albo prawie...
Ostatnio zmieniony śr gru 21, 2011 3:04 pm przez Maćku, łącznie zmieniany 4 razy.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

hermes
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 09, 2008 5:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#7

Post autor: hermes »

Dein pisze rozsądnie. Różne sa powody sprzedaży i nie warto dopatrywać się wszędzie "kombinacji" zachowując trochę rozsądku.

Poza tym to co pisałem wcześniej -
obejrzeliście aukcje ? - miejsce skąd jest sprzedawca i uwagę o odbiore osobistym ?
więc sądząc po tym co większość nas ma wpisane jako lokalizacje ("Warszawa") dyskusja powyższa jest czysto akademicka.

Dein

Re: Czy to Optiwhite?

#8

Post autor: Dein »

Maćku pisze:to Donserdel będzie mógł mieć pretensję do siebie i do ciebie.
I do masonów. Może nawet przede wszystkim.
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#9

Post autor: Maćku »

Szczerze powiedziawszy to wisi mi ta aukcja, ale nie mów mi że coś co kosztuje 800 z groszami można bez ryzyka a chociażby podejrzeń kupić w cenie 399zł, zwłaszcza że jest nowe i nie używane, widzisz w moim odczuciu pisanie komuś że niema się czego bać bo ta cena jest normalna może spowodować czyjeś łzy ale nie istotne, przecież aukcja jest z Augustowa no nie
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

Dein

Re: Czy to Optiwhite?

#10

Post autor: Dein »

A mnie to się wydaje, że autor wątku to nie dziecko malutkie i nawet jeśli napiszę, że za ofertą nie musi kryć się żadna intryga, bez sensu pisać, że będę winny, jak kolega się skusi. Kupuje na własne ryzyko, a ten wątek nie słuzy temu, żeby w razie czego podzielić się odpowiedzialnością z obcymi ludźmi i obwiniać ich za cudzą nieuczciwośc ewentualną.
Nie osądzam sprzedawcy, nie namawiam do kupna, zauważam, że czasami też opylam coś za śmieszną kasę, bo potrzebuję mieć szybko 400 złotych w kieszeni, nie bezużyteczny drogocenny rupieć zalegający w piwnicy.
No i mnie troszkę rozbraja ocena ryzyka na 90%. Ja tam kupuję od prywatnych sprzedawców i nikt mnie nigdy nie oszukał. Jak jest okazja mieć coś za pół ceny, towar wygląda w porządku, mogę go dodatkowo sprawdzić przy odbiorze, to sobie kupuję. Tą drogą nabyłem np. cudny monitor powystawowy, wiele roślin do akwarium, które w sklepie kosztują krocie, wór karmy, ledwie napoczęty, który ktoś sprzedaje 50 złotych taniej, bo psu nie pasuje, a szkoda, żeby się marnował. Z podobnym zamysłem, żeby się nie marnowało, oddaję czy sprzedaję. Urodziłem się bez żyłki handlarza i cieszę się, kiedy mi się zwróci chociaż część kosztów nieprzemyslanego zakupu, zwłaszcza w przypadku rzeczy niespecjalnie łatwych do przesłania w świat. No więc jestem zupełnie poczciwy, niepodejrzliwy, lubię ludzi, którzy są dla mnie dobrzy i sprzedają tanio i nie chcę, żebyś pisał, że będę winny. Nie przeżyję, jak ktoś sobie kupi trefne akwarium i będzie miał do mnie pretensję, zamiast do siebie. Zamknę się w sobie, przestanę w ogóle pisać, żeby nie zainspirować kogoś, kto nic, tylko szuka sobie kozła ofiarnego.
Ostatnio zmieniony śr gru 21, 2011 5:33 pm przez Dein, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#11

Post autor: Maćku »

Ej spokojnie nie zamykaj się w sobie, bo nic z tego dobrego nie wyjdzie ale bierz pod uwagę że ktoś te posty czyta i może się wzorować, napisałem jak można sprawdzić taką osobę (co też nie daje 100% pewności) ale nie wiele jest możliwości. Poza tym jest tyle programów do generowania pozytywnych opinii na allegro że zawsze należy mieć się na baczności a zwłaszcza jeżeli coś co normalnie jest drogie ktoś sprzedaje za pół ceny, ja zawsze robię się podejrzliwy kiedy widzę taka ofertę. Uwierz mi wiem co mówię, a słyszeliście o ofertach pracy w necie jest adres jest telefon - ludzie dzwonią i dowiadują się że muszą zeskanować swój dowód osobisty bo żeby przyjść na rozmowę kwalifikacyjna należy wyrobić sobie identyfikator czy coś takiego no i ludzie wysyłali a teraz płaczą że ktoś wyłudził od nich dane osobowe , bo okazało się że adres nie istnieje albo firma pod podanym adresem jest inna i nikt nie szuka tam pracowników :razz:, mnie to śmieszy jak można zeskanować i wysłać swój dowód osobisty ale ludzie potrafią, a mało ludzi dostało cegłę w kartonie zamiast telefonu, kamery cz innego sprzętu.
A co do tego akwarium to moim zdaniem oczywiście, taki zbiornik za taka kasę nikt nie kupi żeby stał, tylko kupi ktoś kto ma już pojęcie co chce w nim trzymać i jak to zrobić, więc wydaje mi się podejrzane że kolo kupił zbiornik za ok 800 zł i zbiornik stoi bo nie doczekał się założenia. No pomyśl kupił byś taki zbiornik żeby tylko go mieć, bo kiedyś tam może założę sobie akwarium ja bym nie kupił, a jeżeli nawet by mi się zdarzyło to bym go nie sprzedał a na pewno nie za połowę ceny, bo to za droga zabawa żeby tak lekkomyślnie to tego podchodzić może opuścił bym cene o50 -100 zł ale nie o połowę, poza tym ciekawe czy to jest optiwhite. Tak czy siak nie chodziło mi o to żebyś czuł się winny tylko żeby kolega DonSerdel przemyślał wszelkie za i przeciw, bo potem może się okazać że zostało już tylko płakać i biegać na policję ze zgłoszeniem oszustwa, a trzeba jeszcze brać pod uwagę że to okres przed świąteczny i licho nie śpi... :sad:
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

Dein

Re: Czy to Optiwhite?

#12

Post autor: Dein »

Maćku pisze:ale bierz pod uwagę że ktoś te posty czyta i może się wzorować
Nie wziąłem pod uwagę, że ktoś czyta :( Zachowałem się jak gówniarz. Pomyślałem też sobie naiwnie, że skoro nigdy nie dostałem cegły w kartonie, zamawiając telewizor, to ktoś inny też nie dostanie cegły w kartonie, jadąc osobiście po akwarium.
Inna sprawa, że należę do tych podejrzanych osób, które kupują, nie mając jeszcze ścisłych planów zagospodarowania. Dziś np. kupiłem za 120 złotych piękną, wysoką jodłę i dopiero kiedy ją przyniosłem do domu, dotarło do mnie, że nie mam gdzie postawić takiego kloca. Jak kupowałem, miałem jednak wspaniałe uczucie, że robię interes, że hoho, jako że w gazecie było napisane, że jodła jak moja, kosztuje w Warszawie 250 i rzeczywiście stoisko obok były po 200 i 250, a po 120 był świerk serbski, (też ładny). Teraz się zastanawiam, co tu z choineczką zrobić. W grę wchodzi podwieszenie u sufitu.

Anyway - schodząc z perypetii niegospodarnego kretyna, mnie to akwarium wygląda fachowo i gdybym planował OW, to pewnie bym je kupił i przyjął do wiadomości, że co najwyżej kupiłem taniuśko akwarium, które wygląda dokładnie jak OW, a nim nie jest. Mnie to rybka, czy akwarium jest OW czy ma wygląd OW, a nim nie jest tak naprawdę. Moja potrzeba posiadania akwarium z fajnego szkła zostałyby zaspokojone tanim kosztem. Wolałbym tak, niż kupić w ciemno, wysyłkowo, za 800 złotych w sklepie, bo mnożą się zeznania osób, które kupiły drogo w sklepie, a potem okazało się, że szlif czy klejenie nie takie jak potrzeba i towar nie jest wart kasy. Ryzyko przy kupnie via internet jest zawsze.

Autor
DonSerdel
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 12, 2011 1:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#13

Post autor: DonSerdel »

Bedzie dobrze :) Jak zauwazyliscie Augustow od warszawy to jakies 260km :) w dwie strony 500km a wtedy interes nie staje sie juz tak oplacalny :) tym bardziej ze opti troszke taniej jak 800 widuje sie juz (737 bodajze w Warszawie). Pozostaje mi zainwestowac w tanszy zbiorniczek :) ktory na stacie nie pusci mnie z torbami a pozwoli tez na inwestycje w mieszkancow akwarium :) i roslinki

Jimmy
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 02, 2010 1:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#14

Post autor: Jimmy »

Maćku a co powiesz na to:
http://allegro.pl/akwarium-200l-proste- ... 773765.htm
odbiór osobisty ale cena atrakcyjna :wink:

nie wiem dlaczego link z allegro nie działa :P
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr gru 21, 2011 10:25 pm przez Jimmy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#15

Post autor: sum »

http://allegro.pl/akwarium-200l-proste- ... 73765.html
Jimmy, spójrz na opis tego baniaka
"wykonane z najwyższej jakości szkła typu OPTI WHITE"
Tak się robi ludzi w bambuko.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#16

Post autor: Maćku »

Dein pisze:schodząc z perypetii niegospodarnego kretyna, mnie to akwarium wygląda fachowo i gdybym planował OW, to pewnie bym je kupił i przyjął do wiadomości, że co najwyżej kupiłem taniuśko akwarium, które wygląda dokładnie jak OW, a nim nie jest. Mnie to rybka, czy akwarium jest OW czy ma wygląd OW, a nim nie jest tak naprawdę. Moja potrzeba posiadania akwarium z fajnego szkła zostałyby zaspokojone tanim kosztem.
zwłaszcza że takie "wyglądające jak ow" można kupić za 200zł ale spoko kupuj co chcesz nic mi do tego, powiem tak jeżeli ktoś chce coś podpowiedzieć, doradzić i wie o czym mówi a szacowne grono wzajemnej adoracji opieprza tego kogoś za to, to ten ktoś wiecie gdzie to ma... pozostaje mi życzyć powodzenia i lepiej płatnej pracy, na pewno się przyda. :lol:
ps; Jimmy nic nie powiem radź sobie sam
Ostatnio zmieniony śr gru 21, 2011 11:17 pm przez Maćku, łącznie zmieniany 2 razy.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

Jimmy
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 02, 2010 1:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#17

Post autor: Jimmy »

Jimmy, spójrz na opis tego baniaka
"wykonane z najwyższej jakości szkła typu OPTI WHITE"
Tak się robi ludzi w bambuko.
Faktycznie coś tu nie gra, szczególnie że w opisie jest zdanie:
Istnieje możliwość wykonania akwarium z zastosowaniem szkła OPTI WHITE oraz akwarium klejonego silikonem bezbarwnym.
Opis dwuznaczny, ja odebrałem to jako typ szkła - opti. Gra słów, a sprzedający coraz cwańsi.
ps; Jimmy nic nie powiem radź sobie sam
Ja już sobie poradziłem, ale Twoje rady na pewno by mi nie pomogły. Okazję się zdarzają, ale trzeba szukać i kupować z głową. Mam parę przykładów, że 50% taniej można kupić nowy sprzęt, mi się udało swego czasu ... ale każdy ma swoje przekonania, nie chcesz nie kupuj, ale nie wmawiaj że się nie da.

hermes
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 09, 2008 5:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#18

Post autor: hermes »

Rozsądku nigdy nic nie zastąpi.

a co do Ciebie Maćku, "gron wzajemnej adoracji" i "opieprzania" pozwolę sobie zacytować Twoje własne słowa.
Maćku pisze: Wiem o czym mówię, bo przekonałem się o tym na własnej skórze, zakupy online od osób prywatnych zawsze są obarczonę niemal 90% ryzykiem, że ktoś nas oszuka, dlatego warto czasem kupić troszkę drożej ale z pewnego źródła.


Poza tym zobacz opinie, nie znam się na allegro bo nie kupuje ale wszystkie są takie same albo prawie...
Przykro mi że są osoby które mają inne, pozytywne doświadczenia z zakupami on-line, czy przez portal allegro i potrafią kupić coś po okazyjnej cenie.

Jimmy, szukaj, czytaj uważnie, zwracaj uwagę na szczegóły i że zbiorniki to towar nie tani i delikatny to patrz gdzie masz możliwość zarówno ze strony sprzedawcy jak ze swojej odebrać sam. To też jest przecież możliwość weryfikacji co kupujesz.

[ Dodano: Czw Gru 22, 2011 1:18 am ]
Tytułem uzupełnienia.

"Optiwhite jest skrótem od Pilkington Optiwhite. Znak towarowy stanowi własność firmy Pilkington. "
"Szkło OptiWhite jest całkowicie przezroczystym szkłem float o obniżonej zawartości żelaza. Szkło jest praktycznie bezbarwne a zielonkawe zabarwienie charakterystyczne dla zwykłego szkła, zauważalne szczególnie przy grubszych taflach, zostało całkowicie wyeliminowane. "

Czyli upraszczając pewna firma ma prawa do znaku towarowego.
Optiwhite to szkło odżelazione. Inni producenci żeby nie narażać się na problemy prawne w odniesieniu do szkła oczyszczonego z żelaza mogą używać określenie "typu optiwhite".

Jeśli ktoś lubi płacić za markę to kupując stwierdza że towar musi kosztować. Inny szuka okazji.

Ps. Ponieważ jeszcze do niedawna a i pewnie w niektórych firmach nadal akwa z opti robi się na zamówienie, to czesto się zdaża że gdy klient zamówienia nie odbierze, a szkło ma np nietypowe/niestandartowe wymiary to trafia ono na allegro w fajnej cenie.
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#19

Post autor: Maćku »

Ludzie nie rozumiem niech mnie ktoś oświeci, chciałem tylko zwrócić uwagę autorowi tego wątku żeby uważał przy zakupach on line tak, uwypukliłem pewne elementy w/w aukcji, które moim zdaniem są podejrzane, podrzuciłem pomysł jak można zweryfikować oszusta a wy co macie mi za złe że ostrzegam, jimmy nie chcesz to nie musisz mnie słuchać i cieszę się że można kupić coś taniej ale zawsze trzeba uważać... nic na to nie poradzisz i nie ma znaczenia czy masz odbiór osobisty czy za pobraniem, zawsze znajdą sposób żeby wyciągnąć od nas kase, bo nie wy pilnujecie złodzieji tylko oni was, swoją drogą ilu z was potrafi rozpoznać ow poza kolorem, jak zobaczysz na swoje oczy zbiornik to rozpoznasz szkło na sto procent? bo ja nie
Dobra zakończmy ten wątek bo robi się nie przyjemnie, nie wiem czy ja nie umiem przekazać informacji czy wy zrozumieć nie chcecie, tak czy siak zrobicie jak będziecie chcieli jesteście dorośli...
Ostatnio zmieniony czw gru 22, 2011 1:53 am przez Maćku, łącznie zmieniany 2 razy.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

hermes
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 09, 2008 5:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#20

Post autor: hermes »

Maćku pisze: uwypukliłem pewne elementy w/w aukcji, które moim zdaniem są podejrzane, podrzuciłem pomysł jak można zweryfikować oszusta .
Panie Maćku - widzę że łatwo rzuca Pan słowami ale pomimo anonimowości jaką sugeruje internet proponuje na przyszłość ważyć swoje wypowiedzi bo w przypadku gdyby zapoznał się z nią autor/właściciel wyżej wymienionej aukcji miał by prawo wystapić do organów ścigania z pozwę o oszczerstwo, zniesławienie z art. 212 k.k.
Czyn taki zagrożony jest karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku jeżeli pomówiono inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania.
(forum internetowe jest taki środkiem)

Może Pan ostrzegać, ale rzucanie epitetami bez dowodów to bardzo kiepski pomysł.
A powyższy pomysł weryfikacji niczego nie dowodzi. Oczywiście jeśli został Pan oszukany to jestem przekonany że dochodził Pan swoich roszczeń na drodze odpowiedniego postępowania.



Dla pozostałych - przywołane wyzej Bukowno ( i również wiele innych firm) zmiejsza koszty budowy akwariów z opti robiąc je tylko cześciowo z tego szkla - np front, boki z białego, spód, tył z float. To też może mieć wpływ na cenę. A przecież nikt podłogi nie ogląda.
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#21

Post autor: Maćku »

Panie "HERMES" nigdy nie sądziłem że internet jest anonimowy świadczy o tym chociażby mój nick na tym forum, a co się tyczy odpowiedzialności karnej - nie można przypisać winy komuś kto nie działał w zamiarze bespośrednim innymi słowy muśiałbym chcieć obrazić taką osobę i bespośrednio do tego dążyć, nie mogłem obrazić tego człowieka, ponieważ cytowany przez ciebie fragment został napisany przed umieszczeniem linku do aukcji. Z treści wątku wynika jasno o co mi chodzi i co mną powodowało, nie była to chęć obrażenia kogokolwiek, natomiast zastanawiam się co powoduje tobą, po co piszesz mi o odpowiedzialności karnej z artykułu 212kk i przemyśl czy przypadkiem sam nie podpadasz pod ten artykuł, prawie od początku prubujesz wmówić mi i to na forum że jestem zwolennikiem" teori sposkowych" i w karzdej okazyjnej cenowo aukcji doszukuję się oszustów czychających na nasze pieniądze a ja tymczasem powtarzam to co powszechnie wiadomo jeśli jakaś oferta budzi twój niepokuj lub podejrzenie co do legalności to sprawdź 10 razy zanim kupisz albo nie kupuj, to tak ciężko zrozumieć, bo już nie wiem o co ci chodzi, masz mi za złe że napisałem o oszustach na portalach aukcyjnych. Jeśli tak ci zależy żeby twoje było na wieszchu to spisujesz się świetnie...

i jeszcze jedno nawet jeśli akwarium jest wykonane częściowo z ow, to nie można mówić o akwarium ow bo przez takowe należy rozumieć akwarium wykonane w całości ze szkła ow, co za tym idzie jeśli oferta przedstawia zbiornik jako ow a wykonany jest tylko w części to można taką ofertę traktować jako oszustwo bądź prubę wyłudzenia pieniędzy poprzez zamieszczenie nieprawdziwej reklamy...
Ostatnio zmieniony czw gru 22, 2011 11:26 am przez Maćku, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

Jimmy
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 02, 2010 1:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#22

Post autor: Jimmy »

Jimmy, szukaj, czytaj uważnie, zwracaj uwagę na szczegóły i że zbiorniki to towar nie tani i delikatny to patrz gdzie masz możliwość zarówno ze strony sprzedawcy jak ze swojej odebrać sam. To też jest przecież możliwość weryfikacji co kupujesz.
Hermes, chciałem tylko dać przykład że OW można kupić taniej, a że przez przypadek trafiłem na tą aukcję to już inna bajka. Zresztą czytając to ogłoszenie, wyczytałem to co chciałem wyczytać. Szkło OW jest już bardzo popularne, więc i sprytnych sprzedawców coraz więcej.
Ps. Ponieważ jeszcze do niedawna a i pewnie w niektórych firmach nadal akwa z opti robi się na zamówienie, to czesto się zdaża że gdy klient zamówienia nie odbierze, a szkło ma np nietypowe/niestandartowe wymiary to trafia ono na allegro w fajnej cenie.
Dokładnie, jeśli się nie mylę to w wakacje widziałem ogłoszenie pewnej firmy z Warszawy na forum - 3 zbiorniki OW w atrakcyjnych cenach.

Maciek, sądzę że każdy ma świadomość, że atrakcyjna oferta kryje coś w sobie - od nietrafionego prezentu, braku gwarancji po niemiłą niespodziankę dla kupującego - uszkodzenie towaru itp. Ważne żeby mieć świadomość, że takie rzeczy występują. Ja osobiście odebrałem Twoją wypowiedź dość jednoznacznie - atrakcyjna oferta=oszustwo. Sądzę że nie tylko ja mam takie odczucia. Każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii, nie wszyscy muszą się z tym zgadzać. Wesołych Świąt :!:
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Czy to Optiwhite?

#23

Post autor: Maćku »

I od początku tak twierdziłem nie piętnowałem wszystkich okazyjnych cenowo ofert wszak rozmowa na początku tyczyła się pierwszego posta z linkiem do aukcji i tylko tego się trzymałem, nigdzie w swoich wypowiedziach nie powiedziałem że wszystkie tanie oferty to klasyczne przypadki oszustwa, powiedziałem za to że należy wszystkie tanie oferty traktować ostrożnie, za to że ktoś mnie źle zrozumiał przepraszać nikogo ne zamierzam ale mogę postawić się w jego sytiacji... mam nadzieję że zostawimy tę "akademicką" dyskysję bo dalsze jej rozwlekanie do niczego już nie prowadzi, ja też życzę wesołych świąt i oby nikomu się nie przytrafiły trefne zakupy :)
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
ODPOWIEDZ