Piskorki

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
izunia_m
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: śr sie 08, 2012 10:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Piskorki

#1

Post autor: izunia_m »

Szukałam ale odpowiedzi nie znalazłam...
Od niedzieli mam w baniaku piskorki. Pięć. Widuję cztery. Jeden jakiś bledszy i się nie pokazuje za bardzo.
Za to te cztery wbrew temu co czytałam leżą bezczelnie na środku albo w roślinach, albo się miziają ale ogólnie są widoczne.

Pytanie - ten blady znaczy w gorszej kondycji czy charakterologicznie odbiega?

Karmienie. I tu jest jazda. Sypie płatki - zjadane przez platki. Większe kawałki opadają. Platki znajdują je po jakimś czasie - widzę jak się z nimi szamocą.
Wrzucam też kawałek tabletki - leży. Platki dobierają się do niej po czasie.

Jak zaczynam karmić piskory wariują - latają z dołu do góry, jakby z powierzchni chciały jeść tylko im nie wypada.
Tabletkę ignorują prawie - dziś jeden przesuwał ją ogonem ale chyba jej nie widział...

Ogólnie widzę że szukają jedzenia. Tylko może ja robię jakiś bład?
Czy ja ich przypadkiem nie głodzę...?

Jak macie z piskorkami?
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Piskorki

#2

Post autor: sum »

Podaj np.solowca.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Piskorki

#3

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Ja mam tylko 1 w dodatku odmianę Jawajską czyli czarnego, zasadniczo też go nie widuje ,tylko podczas zmiany aranżacji się pokazuje, i z samego rana kiedy jeszcze jest mało światełka, karmie czasem płatkami , czasem tabletkami tropicala klejonymi do szyby , do tego tabletki JBL dla zbrojników (małe), czasem coś żywego, i jakoś sobie radzi już tak z pół roku. Myślę że po prostu nie widzisz jak one żerują bo robią to głównie w nocy, ale jak się przyzwyczają do szkiełka to może zaczną żerować też w dzień
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Piskorki

#4

Post autor: rudy1986 »

Sluchajcie, z tego co pamietam piskorek jest ryba nocna. Wiec pokarm trzeba podawac po zgaszeniu swiatla najlepiej, w ciagu dnia jak bys mial b.drobne podloze to by sie w nim zagrzebywaly i tam spedzaly by wiekszosc czasu. Pokarm podawaj w postaci tubifexu, szklarki i innych robaczkow (nie jestem zwolennikiem podawania ochotki) oprocz tego mozesz podawac tabletki Tropciala Carnivore (typowo dla miesozercow) na zmiane z plecotabinami tetry np albo np z pokarmem dla kiryskow tez tropicala. Tylko najwazniejsze podawaj to po zgaszeniu swiatla

Zbielenie jednego piskorka moze oznaczac tez ze rodzice lub dziadkowie i pra pra pra moge pochodzic z roznych miejsc tajlandii, malezji i polowy dalekiego wschodu:P tak samo jak u bocji wspanialych mimo ze sa rozmnazane w wielkich betonowych basenach to geny "ubarwienia" moge zostac
Awatar użytkownika

Autor
izunia_m
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: śr sie 08, 2012 10:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Piskorki

#5

Post autor: izunia_m »

O bardzo dziękuję za konstruktywne uwagi.
Z tym karmieniem po zgaszeniu światła to oczywiście spróbuję, ale one wydają się super szczęśliwe w dzień. Wszystko co czytałam na temat ich chowania się, leżenie bez ruchu itp - to wszystko się nie sprawdza.
Podłoże mam podsypane piaskiem teraz i nigdzie się nic nie zagrzebuje.

Cieszę się że bladość nie oznacza nic złego.

Ogólnie to są mega fajne rybony :)

-- Cz wrz 13, 2012 11:20 pm --

No dobra, moje są tresowane.
W czasie karmienia (zanim zdazylam zgasić światło) podpływają do tafli i jedzą :D
ODPOWIEDZ