Wystawa w PKiN

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4939
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Wystawa w PKiN

#1

Post autor: Miro »

Czy w tym roku jest organizowana wystawa akwarystyczna w PKiN w czasie ferii ?! :

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wystawa w PKiN

#2

Post autor: lila »

A były w ogóle organizowane takie wystawy w PKiN ?
Awatar użytkownika

Stefan
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: czw lis 24, 2011 8:50 pm
Telefon: Nokia
Lokalizacja: Stary Mokotów
Płeć:

Wystawa w PKiN

#3

Post autor: Stefan »

Tak. Od wielu lat, tradycyjnie w ferie w Pałacu Młodzieży były organizowane przez Warszawski Związek Akwarystów wystawy akwarystyczne. Ponadto WZA miał swoje pomieszczenie w Pałacu Młodzieży.
Jeśli ktoś zna konkretny, faktyczny a nie domniemany powód zakończenia przez Pałac współpracy z WZA to proszę to napisać.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Wystawa w PKiN

#4

Post autor: sum »

WZA już nie działa w Pałacu Młodzieży.
Obecnie Związek jest w trakcie reorganizacji,zmiany nazwy i siedziby.Idzie to bardzo powoli ale idzie.
Faktyczne przyczyny odejścia z Pałacu są znane nielicznym(mnie nie) i tak niech pozostanie :wink: Nie ma co szukać taniej sensacji.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

miodek85
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: sob sty 19, 2013 12:18 am
Lokalizacja:
Płeć:

Wystawa w PKiN

#5

Post autor: miodek85 »

Ooo, nawet nie wiedziałem że istniały takie wystawy :-( Jak coś będzie grane to krzyczeć na forum :)

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wystawa w PKiN

#6

Post autor: lila »

Dokładnie krzyczeć bo bym się chętnie wybrała :evil:
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Wystawa w PKiN

#7

Post autor: sum »

Całkiem niedawno zakończyła się wystawa :arrow: http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=40&t ... it=wystawa" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Wystawa w PKiN

#8

Post autor: krasnal »

miodek85 pisze:nawet nie wiedziałem że istniały takie wystawy
Bo nie chodziłeś na łyżwy pod Pałac

Shaper
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 16, 2012 3:46 pm
Lokalizacja:

Wystawa w PKiN

#9

Post autor: Shaper »

Wieki temu, w latach 80 w Pałacu Młodzieży w PKiN prężnie działał WZA. Co roku wystawa, raz w miesiącu w niedzielę giełda w Pałacu. Pałac Mlodzieży miał wtedy sekcję hydrobiologii, która zajmowała się akwarystyką i to przy niej działał WZA.
Awatar użytkownika

miodek85
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: sob sty 19, 2013 12:18 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wystawa w PKiN

#10

Post autor: miodek85 »

krasnal pisze:Bo nie chodziłeś na łyżwy pod Pałac
A właśnie że chodziłem :P Tylko nie interesowałem się jeszcze akwarystyką :P

mark
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wystawa w PKiN

#11

Post autor: mark »

Może nieco z histrii:
Wystawy odbywały się raz w roku (z wyjątkiem jednego roku bez wystawy i jednego z dwoma). W latach 80 były to około 10-20 z kolei, a terminy były różne - najperw grudzień, potem wiosna (marzec-kwiecień) aż w końcu gdzieś od około roku 2000 ferie zimowe. Nawiasem mówiąc ich numeracja się pogubiła gdzieś w latach 90-siątych. Około 2007 roku zamiast 9-dniowych trwały już 15-16 dni. Jeżeli chodzi o pracownię, to nazywała się Pracownia Hydrobiologii do około 2000 roku, potem na kilka lat był to Klub Akwarystyczny aż w końcu z uwagi na zbyt mało dzieci (i chyba brak zaangażowania prowadzącego z ich pozyskanie) przestała istnieć. Jak była pracownia, korzystała ona z sali do prowadzenia zajęć oraz zaplecza z regałami akwariowymi. Akwariami zajmowali się uczestnicy pracowni - dzieci. Jak ich zabrakło, częściowo marniały, a pod koniec obecności WZA zajmowali się nimi jego członkowie. Akwaria, regały i sprzęt wystawowy był własnością WZA i przez cały rok był magazynawany w innym pomieszczeniu. Po "rozstaniu" z WZA na początku 2011 roku został on wywieziony nie wiem gdzie. W Pałacu pozostały akwaria dawnej pracowni, z których obecnie korzystają dzieci Klubu Ekologii. Akwaria wystawowe widoczne z Ogrodu Zimowego również funkcjonują do dziś.

Lodowisko przed Pałacem nie jest tak długo, wcześniej był tam plac manewrowy do nauki jazdy dla starszych uczestników PM.
Z frekwencją na wystawach bywało różnie i zależało to moim zdaniem w dużej mierze od tego, czy pokazali ją w telewizj np. Kurierze. Wtedy następnego dnia mieliśmy kolejkę aż do dzisiejszego lodowiska. Jak z reklamą było krucho, to niestety liczba odwiedzających sięgała tylko około 3000 osób (wycieczki i dzieci PM wchodziły za darmo). Taka sytuacja i dobra pogoda miała miejsce około 2000 roku co było przyczyną zmiany terminu na ferie zimowe. W latach 90-siątych na wystawie były ryby kilka terarów praktycznie wyłącznie członków WZA, firmy komercyjne włączyły się do udziału dopiero około 1996 roku. Ostatnia prawdziwa (moim zdaniem) wystawa odbyła się w 2010 roku, a niewielka wystawa po odejściu wielu zasłużonych członków WZA w 2011. W zeszłym roku było dużo osób pytających portierów czy nie ma wystawy. Niestety, po tym co się stało myślę, iż wystawa już nie wróci do PM.
Awatar użytkownika

2pac01
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 1:37 am
Lokalizacja: Kobiernice
Płeć:

Wystawa w PKiN

#12

Post autor: 2pac01 »

mark pisze:Niestety, po tym co się stało
a co się stało?
Wstydzę się za praktyki stosowane na forum roslinyakwariowe.pl
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Moje korzenie są na holenderskie.pl

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Wystawa w PKiN

#13

Post autor: pkucaba »

2pac01 pisze:a co się stało?
Dołączam się do pytania?

mark
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wystawa w PKiN

#14

Post autor: mark »

Dobrze, napiszę więc jak ja to widziałem.
Po wystawie w lutym 2010 roku (swoją drogą ciekawej, zrobionej z rozmachem i zaangażowaniem) oto, co nastąpiło:
1. Pewna część sprzętu użyczonego na wystawę zastała przywłaszczona przez pewne osoby w efekcie czego firma wystawiła WZA fakturę na ponad 6000zł.
2. Sporo pieniędzy z biletów i kasy związku zostało rozrzutnie wydanych (na plakietki ze smyczami z logo WZA, dyplomy na pergaminie, dużo i niektóre błędnie zrobione tabliczki z podziękowaniami dla firm itp).
3. W efekcie, w kasie związku do wakacji prawie nic nie zostało, faktura pomimo zwracania uwagi zarządowi nadal nie została zapłacona ani sprawa uregulowana z firmą.
4. Na jesieni prezes przestał się pokazywać na zebraniach przysyłając "wtyczkę" która go informowała telefoniczne co się dzieje. Na kolejnych trzech zebraniach grupa członków związanych od lat z WZA zwracało pretensje do sytuacji związku.
5. Wkrótce około listopada prezes i nowo wybrany sekretarz udali się do Dyrekcji PM szkalując kilka osób ze związku i żądając odebrania im upoważnienia na klucze do pracowni m.in. twierdząc, iż utrudniają im działanie. Dotyczyło to osób, które zakładały ten związek ponad 30 lat temu jako oddział PZA oraz w 92-94 jako WZA !
6. W efekcie większość wieloletnich członków przestało przychodzić do związku.

Długi związku zostały spłacone po najsłabszej w historii, ostatniej wystawie w 2011 roku tylko dlatego, iż komisja rewizyjna zbierała pieniądze za bilety i uregulowała należności.
Po wystawie cały sprzęt WZA został wywieziony "do nikąd", Dyrekcja PW nie przedłużyła umowy i od maja 2011 roku skończyła się obecność WZA w PM PKiN.

Dodam jeszcze, iż okradziona została szafa wieloletniego pracownika PM ze sprzętu, który dostał on jako nagrody za pracę na poprzednich wystawach (cyt. ~ ... sprzęt tu leży, a nam brakuje grzałek w domu ...). W ostatnim roku obecności WZA regały z akwariami na zapleczu były przez zarząd zamykane na kłódki (rzekomo dzieci mające zajęcia w sali obok kradły ryby). Był to szczyt bezczelności, zwłaszcza że te regały nie były własnością WZA a wyposażeniem byłej Pracowni Hydrobiologii.

Z pewnością miały miejsce jeszcze inne zdarzenia o których nie wiem lub nie pamiętam.
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2013 1:22 pm przez 2pac01, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta błędów ortograficznych
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4939
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: Wystawa w PKiN

#15

Post autor: Miro »

Dzieki MARK za obszerne wyjasnienie, jak myslisz czy jakas organizcja w Warszawie mogla by zorganizowac wystawe ?

mark
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wystawa w PKiN

#16

Post autor: mark »

Niewielką wystawę ostatnio zrobiło WZrzeszenieA ale po pierwsze tylko 10+1 zbiorników. W PM na regale było 18 akwarii 90cm, 8 50cm, 8 wąskich 100cm nad ostatnimi, 4 150cm i czasem 3 90cm na końcu od lewej. Na środku wolnostojące bywało 4 150cm, 4 ośmiokątne, kilkanaście jako ściana Aqua-El oraz 8-10 na stoiskach firmowych. Razem dawało to nawet ponad 60 zbiorników.
Moim zdaniem problemem Zrzeszenia jest lokalizacja - po pierwsze stosunkowo drogie bilety do ZOO (zwłaszcza w zimę), niewielka salka wystawowa i daleko od centrum. Ale takiego lokum jak było w PKiN to ze świeczką szukać - betonowe posadzki, zaplecze, magazyn całoroczny na sprzęt, woda i niski koszt (nieprawdą jest iż było to za darmo - WZA ponosił m.in. koszty obsługi wystawy, utrzymania dawnej pracowni hudrobiologii itp.). Obawiam się, że wystawy w takim wymiarze już nie wrócą.

Nawiasem mówiąc przykra informacja iż na tej wystawie w ZOO zginęło kilka użyczonych przez firmę rzeczy. W końcu poważnym ludziom warszawscy akwaryści zaczną się kojarzyć nie jako ci co mają mokre ręce, a lepkie.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Wystawa w PKiN

#17

Post autor: sum »

mark pisze:Nawiasem mówiąc przykra informacja iż na tej wystawie w ZOO zginęło kilka użyczonych przez firmę rzeczy.
A tak bez nawiasu,możesz podać jakieś konkrety.Co zginęło,z jakiego akwarium?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4939
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: Wystawa w PKiN

#18

Post autor: Miro »

Rzeczywiscie jest to przykre

mark
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wystawa w PKiN

#19

Post autor: mark »

Wiem od dwóch osób, iż zginęła belka oświetleniowa, filtr, kilka grzałek oraz pompka do powietrza.
Wcięło też kilka paletek. Aczkolwiek ja co do ryb jestem ostrożny - czasem znikają jak kamfora. Z tym, że pojedynczo a nie kilka na raz.

A teraz przypomniało mi się coś dla rozweselenia. Swego czasu nie wiem jak to możliwe, ale w jednym filtrze eheima w PM wyłamały się (chyba nie same) łopatki wirnika. Jakiś genialny człowiek nie dość, że włożył zamiast uszkodzonego większy wirnik (nawet ślepy by zauważył, iż jest za duży), a skoro filtr nadal nie pompował wody co zrobił? Połączył go szeregowo z drugim oczywiście pozostawiając ten blokujący wirnik w środku.
Najlepsze, że to nie koniec. Mianowicie ten filtr z zablokowanym wirnikiem naturalnie również podłączył do gniazdka !

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Wystawa w PKiN

#20

Post autor: sum »

Mnie o sprzęcie nic nie wiadomo.To zginęło podczas wystawy czy ostatniego dnia w trakcie zwijania baniaków?
Tomek wystawiał swoje akwarium(te+1 :) )i jemu nic nie wsiąkło,stąd moja dociekliwość jak to możliwe :mrgreen:
mark, czy Ty uczestniczysz w tworzeniu WZrzeszeniaA?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wystawa w PKiN

#21

Post autor: FAUNAZOO »

mark pisze:Wiem od dwóch osób, iż zginęła belka oświetleniowa,
jedyna belka jaka była, to belka w akwarium w stylu japońskim i nie zginęła, więc nie wiem skąd masz takie "dziwne" informacje.
Pozdrawiam
Faunazoo
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wystawa w PKiN

#22

Post autor: tomekm »

Mark pisze o wystawie w pkin
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Wystawa w PKiN

#23

Post autor: Drottnar »

tomekm pisze:Mark pisze o wystawie w pkin
Niestety, Tomku.
mark pisze:Nawiasem mówiąc przykra informacja iż na tej wystawie w ZOO zginęło kilka użyczonych przez firmę rzeczy. W końcu poważnym ludziom warszawscy akwaryści zaczną się kojarzyć nie jako ci co mają mokre ręce, a lepkie.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Wystawa w PKiN

#24

Post autor: sum »

Drottnar pisze:Niestety, Tomku.
Nie zmienia to faktu jaki podał FAUNAZOO, :mrgreen:
Byłem przy pakowaniu owej belki :evil:
Nawet więcej,odwoziłem ją do domu właściciela i nawet wniosłem do domu.
Ploty,ploteczki,plotunie....
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wystawa w PKiN

#25

Post autor: kfabisiak1 »

mark pisze:Nawiasem mówiąc przykra informacja iż na tej wystawie w ZOO zginęło kilka użyczonych przez firmę rzeczy. W końcu poważnym ludziom warszawscy akwaryści zaczną się kojarzyć nie jako ci co mają mokre ręce, a lepkie.
mark pisze:Wiem od dwóch osób, iż zginęła belka oświetleniowa, filtr, kilka grzałek oraz pompka do powietrza.
Mark,
Zanim napiszesz dość ostre stwierdzenie o warszawskich akwarystach, warto by było zweryfikować informacje od tych „dwóch osób”
FAUNAZOO pisze:jedyna belka jaka była, to belka w akwarium w stylu japońskim i nie zginęła, więc nie wiem skąd masz takie "dziwne" informacje.
sum pisze:Byłem przy pakowaniu owej belki
Nawet więcej,odwoziłem ją do domu właściciela i nawet wniosłem do domu.
sum pisze:Ploty,ploteczki,plotunie....
Właśnie ploty, ploteczki, plotunie, a jak łatwo na ich podstawie wyrażać poglądy i to w dodatku w taki sposób, że właściwie dotyczy to wszystkich warszawskich akwarystów. Chyba warto by trochę ostrożniej dobierać słowa, bo tak to wychodzi na to, że:
Jesteśmy złodziejami i wstydźmy się za to!!! ;(

SUM,
Przyznaj się, bez obrdzierania ze skóry, pod jaki adres odwiozłeś tą belkę!!! :lol:
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Wystawa w PKiN

#26

Post autor: pkucaba »

Myślę, że takie są właśnie echa rozpadu WZA. Ale w każdej plotce jest trochę prawdy. Więc prawdopodobne jest, że wydarzenia w PKiN miały miejsce faktycznie.

A ludzie wszędzie są dziwni... nie tylko w Warszawie ;-)

Miejmy nadzieję, że nowe ciało jakim jest nowo powstałe zrzeszenie oprze się takim historiom.
Bo naprawdę przykroi o takich rzeczach pisać.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Wystawa w PKiN

#27

Post autor: sum »

kfabisiak1 pisze:SUM,
Przyznaj się, bez obrdzierania ze skóry, pod jaki adres odwiozłeś tą belkę!!!
Pod ten sam skąd ją brałem na wystawę :P do Tomka.
Jechaliśmy na dwa samochody,konwojem.Nie dało rady zboczyć z trasy :evil:
Tak sobie teraz myślę,że kol.mark, może chodzi o jakąś "belkę" z akwa Aquaela.
Tak czy siak czekam na odpowiedzi na pytania.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

mark
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wystawa w PKiN

#28

Post autor: mark »

Witam,

Napisałem to co się dowiedziałem od jednej z osób likwidującej alwarium i po moim pytaniu potwierdziła to inna osoba z WZrzeszeniaA. Oczywiście, wyszło to po likwidacji wystawy i chodziło o sprzęt użyczony przez Aqua-El.

Nie napisałem że akwaryści to złodzieje, tylko że jeżeli takie rzeczy będą się zdarzać to tak będą kojarzeni. Również na wystawach w PKiN były tego typu problemy, raz na mniejszą raz na większą skalę.

Uważam, iż firmy (takie jak Aqua-El, Tropical itd) wykazują dużo dobrej woli użyczając sprzęt na wystawy. Jest to dla nich istotny koszt i jest to przykre, że wszystko po wystawie nie wraca. W pewnym momencie takie firmy nie będą chciały więcej nic pożyczać.
Dlatego wszelkie takie zdarzenia nie powinny być tolerowane na zasadzie że np. prezes jakoś to załatwi z właścicielami np. Aqua-El.
Przymykanie oczu to nie jest dobry kierunek.

-- 16 lut 2013, o 19:52 --

Jeszcze żeby było jasne - nie wiadomo kto ukradł, mógł to być ktoś z akwarystów ale też ktoś z Zoo. Chodzi mi o to iż jest w pewien sposób marnowany wysiłem wielu uczciwych i zaangażowanych osób.

Przede wszystkim uważam, iż jeżeli dojdzie do kolejnej imprezy (niezależnie przez kogo organizowanej) to grupa ta powinna postarać się dołożyć maksymalnej staranności przy zabezpieczeniu powierzanego sprzętu. Można to zrobić np. "poświęcając" czas jakiejś osoby na pilnowanie, kwitowanie sprzętu itp. Z perspektywy wielu ostatnich lat nie widze innej możliwości. I to powinien zrozumieć przede wszystkim Zarząd WZrzeszeniaA.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Wystawa w PKiN

#29

Post autor: sum »

Na kolejnym spotkaniu dowiem się czy rzeczywiście były takie przypadki.Po wystawie nic o tym nie słyszałem.
Słyszałem natomiast podziękowania od Dyrekcji Zoo za pomoc w organizacji wystawy.
Dziękujemy za wskazówki.
Nie odpowiedziałeś mi jeszcze na wcześniej zadane pytanie :arrow:
sum pisze:mark, czy Ty uczestniczysz w tworzeniu WZrzeszeniaA?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

mark
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wystawa w PKiN

#30

Post autor: mark »

Byłem na spotkaniu jak się tworzyło Zrzeszenie, ale dalej się nie udzielałem. Było wiele powodów, decydujacy był jak dla mnie zbyt długi czas trwania wystawy aby puszczać ryby i jeździć je karmić. Jak np. była wystawa w Blue City (zakończona ogromną awanturą nie z winy Aqua-el ani WZA, tylko organizatora) to biegałem co dwa dni, ale do Zoo przez miesiąc to mi za daleko. Były też inne powody.

Nieco o historii wystaw w PKiN napisałem, bo szkoda iż nie ma nigdzie rzetelnie opisanej ich historii (na starej stronie WZA było wiele braków i nieprawdziwych informacji).

Skrytykowałem kradzierze, ponieważ uderzają w naszą społeczność. Żeby być konkretny, kilka lat temu udałem się do pewnych znanych mi osób z proźbą o rośliny do ziornika wystawowego. Po czy usłyszalem od jednej z nich (tego Pana akurat nie znałem) że najchętniej nic by nie dał, bo jak dawali członkom WZA to potem trafiały nie na wystawę, a do ich domów. W związku z tym jak coś organizujemy, to tak aby nie szkodzić i nie zrażać tych niewielu ...

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ