450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#1

Post autor: hacek »

Witam Wszystkich,

W skrócie - kupiłem używkę 450L (150x50x60) i niestety ale jedna główna szyba jest trochę porysowana (reszta jest ok). Trudno jest mi określić czy rysy są znaczące w tym przypadku więc wolę "duchać na zimne" i zaczynam trochę kombinować z ustawieniem akwa lub pewnym wzmocnieniem tej szyby :-|

Podpowiedzcie proszę czy stawiając akwarium na szafce można całkowicie przysunąć je do ściany? Rzecz jasna między szkłem a ścianą pójdzie odpowiednia izolacja (pianka jak pod akwa + płyta). Czy takie ustawienie Waszym zdaniem może mieć jakiś negatywny wpływ na akwarium? Dodam, że nie zależy mi na dostępie do tylnej ściany akwarium.

Zastanawiałem się również nad ewentualnym "wsparciem" dla porysowanej szyby w formie doklejenia silikonem na całej powierzchni czarnego spienionego pcv (4-5mm) co jednocześnie wzmocni ścianę oraz posłuży jako tło.

Co Wy o tym myślicie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#2

Post autor: mimag »

Nie kombinował bym tylko najpierw zrobił probę w bezpiecznym miejscu na 48h i jesli wszystko ok postawil w miejscu docelowym. Nie dosuwał bym do samej sciany poniewaz jesli podczas pracy przy akwa delikatnie oprzesz sie o zbiornik wtedy na bank strzeli szyba. Postaw normalnie kilka cm od sciany porysowana strona do tyłu. Nie kombinowal bym tez z wzmocnianiem tej szyby aby zamiast pomoc to zaszkodzic jej. Jesli to zwykłe rysy nie powinno byc problemu, jesli sa bardzo glebokie lepiej rozwazyc rezygnacje ze zbiornika.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#3

Post autor: hacek »

mimag pisze:Nie kombinowal bym tez z wzmocnianiem tej szyby aby zamiast pomoc to zaszkodzic jej
Jaki negatywny wpływ może mieć doklejenie kolejnej warstwy na całej powierzchni szyby? Wydaje mi się, że ciężar powinien rozłożyć się równomiernie na całej ścianie zmniejszając jedynie odkształcenie szkła. Jeżeli się mylę to poprawcie mnie proszę.
mimag pisze:Jesli to zwykłe rysy nie powinno byc problemu, jesli sa bardzo glebokie lepiej rozwazyc rezygnacje ze zbiornika.
Tutaj niestety trudno jest mi określić. Nie są to małe ryski od czyścika, są wyczuwalne jak się przejedzie paznokciem po szkle. Foty coś pomogą w tej sprawie? To cyknę i wstawię.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#4

Post autor: jgoluch »

Jak szkło nie jest pęknięte, to nie masz co się przejmować ryskami.
Czyścik magnetyczny w połączeniu z piaskiem potrafi naprawdę duże (głębokie) rysy zostawić.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#5

Post autor: Lech-u »

Ja bym nie przystawiał do ściany.
Zawsze jakaś "kropelka" wody się tam dostanie i zacznie się robić "syf" na ścianie> Po co?

Rysy w niczym nie przeszkadzają (poza efektem wizualnym). Prawdopodobnie masz szkło minimum 10mm ze wzmocnieniami podłużnymi i/lub poprzecznymi. Rysy dla takiego szkła muszą być dość konkretne, żeby zaszkodzić wytrzymałości.

Zrób tak jak Co doradził mimag: zalej akwarium na full i poczekaj kilka dni.
Myślę, że w używanym akwarium bardziej "niebezpieczny" może być stan silikonu niż kilka rys na szkle. Dlatego pilnie obserwuj czy woda gdzieś nie ucieka (bibuła lub papier toaletowy świetnie "wykrywają" przecieki).

A wyklejanie szyby czymś tam??? Robiłbym to TYLKO dla poprawienia efektu wizualnego. Może użyj tła strukturalnego? Wizualnie do zaakceptowania a i rysy przykryje.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#6

Post autor: hacek »

jgoluch pisze:Jak szkło nie jest pęknięte, to nie masz co się przejmować ryskami.
Szkło nie jest pęknięte. Wiem, że szkło potrafi solidnie się porysować od czyścika ale tutaj chyba coś innego na to wpłynęło - kamienie w akwa albo buszujące pyszczaki :P Spałbym jednak spokojniej, gdybym wzmocnił tą ścianę.

Pozostaje jednak pytanie czy doklejenie do szyby kolejnej warstwy np. PCV (4 mm) może nieść za sobą więcej zagrożeń niż korzyści. Temat pozostaje jeszcze otwarty jeżeli ktoś może coś podpowiedzieć w tej kwestii.

OT.
450L to już ten czas, aby sprawdzić pakiet ubezpieczenia mieszkania :?: Odpukać! :x
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#7

Post autor: Miro »

Silikon bedzie widac i moze to zile wygladac A koledzy maja racje szklo nie peknie ---(pianka jak pod akwa + płyta) a jaka ma byc ta pianka pod taki zbiornik ?!

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#8

Post autor: hacek »

miro pisze:Silikon bedzie widac i moze to zile wygladac A koledzy maja racje szklo nie peknie ---(pianka jak pod akwa + płyta) a jaka ma byc ta pianka pod taki zbiornik ?!
Rozważam również tło strukturalne DIY więc sprawa brzydkiego wyglądu silikonu w tym przypadku będzie bez znaczenia.
Nie mam jednak racjonalnej odpowiedzi czy jest sens doklejać dodatkową wartwę do szkła dla świętego spokoju... Czy taki zabieg nie zaszkodzi i zmniejszy efekt wyginania się szkła?

Pianka - mam na myśli zwyczają matę 2-3 mm jaką wkłada się pod akwa dla bezpieczeństwa dna.

Akwarium za Waszą radą trafi do komórki, gdzie zaleje je do pełna wodą. Zabezpiecze je dobrze i dla pewności postoi sobie miesiąc może dwa, zaobserwuję co się w tym czasie dzieje i przy okazji będę organizował "pakiet startowy" dla akwa :D

Robiłem obdzwonke po szkarzach zorientować się jaki jest koszt wymiany szyby (10 mm, 150x60 cm, Float) i tutaj jest różnie, od 200 do 350zł.
Ostatnio zmieniony wt kwie 08, 2014 3:11 pm przez hacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#9

Post autor: Lech-u »

Moje podobnej wielkości rozkleiło się po chyba 10 latach.

Podaj zdjęcie tych zarysowań. Masz jakieś mega obawy, a ja myślę, że lekko niesłuszne.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#10

Post autor: Miro »

Zwyczajna mata to jest dobra da akwa 60l a nie do takiego ciezaru ! Zbiornik postaw na styropianie lub na styrodur http://sklep.akces-plexi.pl/category.ph ... ory=100164" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#11

Post autor: hacek »

Lech-u pisze:Podaj zdjęcie tych zarysowań. Masz jakieś mega obawy, a ja myślę, że lekko niesłuszne.
Zatem fotki: pierwsze zdjęcie największa rysa, trochę mniejszych od niej, trochę drobnych przy dnie jak na drugiej fotce, i wiele rysek od piachu przekopywanego przez ryby.

Obrazek

Obrazek

Pojawił się jeszcze jeden temat w kwestii ustawienia akwarium.
Mieszkam w bloku (na parterze) więc z czystej ciekawości wysłałem pytanie do developera osiedla o standard wykonania posadzki i czy takie akwa może zostać postawione w mieszkaniu.
Odpowiedź: posadzka została wykonana w standardzie C12 (cokolwiek to znaczy) i jest zrobiona na zasadzie posadzki pływającej, czyli na stropie położony styropian + wylewka. Wierzchnia wylewka może popękać od takiego obciążenia więc niby mam to skonsultować z administratorem osiedla , aby uzyskać zgodę. :shock: Ciekawe...? :razz:
miro pisze:Zwyczajna mata to jest dobra da akwa 60l a nie do takiego ciezaru ! Zbiornik postaw na styropianie lub na styrodur http://sklep.akces-plexi.pl/category.ph ... ory=100164" onclick="window.open(this.href);return false;
Zbiornik do tej pory u poprzedniego właściciela stał na takiej macie. Na styropianie nie będzie zbyt mało stabilne? Styropian powinien być zwykły, powiedzmy 1cm, czy jakiś tam utwardzony (takie też chyba są)?
Awatar użytkownika

Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#12

Post autor: Zrazik »

C12 z tego co mi się wydaje to jest rodzaj betonu : chudy betonu C12/15 (dawniej B15) gr. 10cm

Nic innego mi do głowy nie przychodzi o co może chodzić.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#13

Post autor: ESSPRESSO_SS »

czyli na stropie położony styropian + wylewka
-to standardowe rozwiązanie w nowych blokach, o ile masę akwarium rozłożysz na dużej powierzchni, Szafka bez nóżek, podłoga powinna wytrzymać, lub jakaż płyta pod szafkę, inaczej nóżki zapadną się jak w piasek. Wiele osób mających taką wylewkę planując duże szkło usuwa styropian z pod wylewki i robi nową, bo na styropianie zawsze jest ryzyko że się zapadnie.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#14

Post autor: Lech-u »

Rysy możesz olać.
Jak nie walniesz "karłem" w akwarium to nic się nie stanie.

Podłoga ze styropianem w środku: szafka płasko na podłodze, bez nóżek lub podpórek poziomujących (a jeśli musisz poziomować, to na dużej powierzchni, listwami, a nie podkładkami lub klinami).

Powinno być OK.
Zalej, sprawdź i jak jest ok, to działaj.

To akwarium będzie ważyło zaledwie jakieś 600 - 650 kg. więc podłoga w normalnym bloku musi to wytrzymać. Byle tylko nie naciskało coś punktowo na podłogę.

PS. Ja mam takie akwarium (większe) na macie typu karimata z Dekathlonu. Według mnie nie musi być na styropianie, ale możesz tak zrobić, jak chcesz.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

misha
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: wt gru 03, 2013 1:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: 450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#15

Post autor: misha »

hacek pisze:posadzka została wykonana w standardzie C12 (cokolwiek to znaczy) i jest zrobiona na zasadzie posadzki pływającej, czyli na stropie położony styropian + wylewka. Wierzchnia wylewka może popękać od takiego obciążenia więc niby mam to skonsultować z administratorem osiedla , aby uzyskać zgodę. :shock: Ciekawe...? :razz:
Też mam posadzkę wykonaną w tej technologii i miałem podobne dylematy. Dodatkowo mam w wylewce ogrzewanie podłogowe i na tym (solidnie położony) gres. Ogrzewanie podłogowe jest elektrycznie więc praktycznie nie pogrubia wylewki, ani nie osłabia jej za bardzo. Postawiłem na takiej podłodze akwarium 480l + sump ponad 160l na stelażu stojącym na 6 regulowanych nóżkach i już 2 miesiące stoi bez problemów. Może u mnie płytki gresowe rozkładają trochę ciężar na większą powierzchnię, ale jeśli dasz jakąś grubą płytę pod cały stelaż to na pewno będziesz mógł spać spokojnie.
Jeśli chodzi o rysy, to jeśli są po wewnętrznej stronie akwarium to raczej nie przejmowałbym się tak bardzo. Prowizoryczne podklejanie moim zdaniem niewiele da, więc albo zostawić jak jest, albo trzeba zmienić szybę.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#16

Post autor: cinek1916 »

Jeżeli to Ci pomoże to moje 540l stoi na stelażu na 6 nóżkach na podłodze z ogrzewaniem podłogowym. Styropian/jastrych z rurkami/klej i płytki. Nic od roku nie popękało.
Rysami bym się nie przejmował, oczywiście z technicznego punktu widzenia.
Przyklejenie spienionego pcv i tak nic nie da bo nie jest dostatecznie sztywne.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

aquamagic
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 07, 2011 3:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#17

Post autor: aquamagic »

Witam
Wypowiem sie od strony osób budujacych akwaria.

Takie rysy jak pokazałeś na zdjeciach nie są az tak bardzo groźne aczkolwiek przy zlym ustawieniu zniornika mogą doprowadzić do pęknięcia szyby. Dobrym sposobem zabezpieczajacym przed gwałtownym wylaniem sie wody przy pęknieciu szyby jest naklejenie na tą porysowana szybę foli reklamowej ale tej stosowanej na zewnątrz ma mocniejszy klej i potrafi przytrzymać wode w wiekszych baniakach. Oczywiscie woda będzie się sączyć ale nie bedzie tsunami.
Jako podkladke pod akwarium dobrym rozwiazaniem jest albo karimata ale taka ciut grubsza, najlepiej sprawdzic klekajac na niej czy kolano dobija do ziemi, styropian nie jest dobrym rozwiązaniem niestety powoli się utlenia, lepszy jest styrodur choc mega twardy.

Co do rozklejamia akwariow niestety producenci silikonow zalecaja przeklejanie akwariow po 5 latach choc sam mam u zony w biurze zbiornik ktory stoi juz 14 lat i jest oki tyle ze tenz biornik jest stale zalany woda. Natomiast jak sie wode spusci i pozostawi się zbiornik choc na kilka dni bez wody istnieje spore ryzyko ze moze sie rozszczelnic.

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#18

Post autor: hacek »

aquamagic pisze:Dobrym sposobem zabezpieczajacym przed gwałtownym wylaniem sie wody przy pęknieciu szyby jest naklejenie na tą porysowana szybę foli reklamowej ale tej stosowanej na zewnątrz ma mocniejszy klej i potrafi przytrzymać wode w wiekszych baniakach.
Możesz dokładniej określić o jaką folię chodzi? Polecisz coś konkretnego?

Przyznam, że myślałem również o czymś takim tylko chciałem użyć folii samochodowej SunGard do przyciemniania szyb, używałem jej kiedyś i z tego co pamiętam jest dość wytrzymała.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#19

Post autor: cinek1916 »

Pewnie chodzi o folię samoprzylepną.
Pierwszy lepszy link:
http://www.allegromat.pl/aukcja151258" onclick="window.open(this.href);return false;
( http://allegro.pl/okleina-meblowa-folia ... 30674.html" onclick="window.open(this.href);return false; )
Ostatnio zmieniony pn sty 13, 2014 12:04 am przez sum, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zarchiwizowałem link do aukcji
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

aquamagic
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 07, 2011 3:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#20

Post autor: aquamagic »

Np w firmie Folplex można kupić taka folie samoprzylepną tylko trzeba poprosić z mocnym klejem, z tego co pamietam to jest też bezbarwna.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#21

Post autor: Lech-u »

Według mnie:
naklejanie jakiejś "fajansiarskiej" folii spowoduje jedynie pogorszenie wrażeń wizualnych całego zbiornika. A i tak może Ci pęknąć np. przednia szyba. Albo boczna.

Żebyś poczuł się bezpieczniej, proponuję zamówić większe akwarium i wstawić do niego to akwarium z porysowaną szybką. Jeśli pęknie Ci to akwarium wewnętrzne, to woda wleje się do zewnętrznego, a Ty nadal będziesz się cieszył, że woda się nie wylała do pokoju. No i tym sposobem będziesz miał spokojne sny, akwarium będzie zabezpieczone. No i w takiej sytuacji, bez zmiany aranżacji, akwarium będzie nadal funkcjonowało.

Tylko, że... jest to równie absurdalne jak naklejanie folii w celu wzmocnienia szyby.


PS. Przy okazji zagadka: jaką najmniejszą możliwą pojemność będzie miało "akwarium zewnętrzne" z podanego przeze mnie powyżej bezsensownego pomysłu?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#22

Post autor: cinek1916 »

Lechu, Twój plan byłby bardzo dobry gdyby nie pewien mankament. Mianowicie zewnętrze akwarium też będzie potrzebowało wzmocnień. Jak chcesz to mniejsze wstawić do środka? Trzeba kleić na miejscu.

:)

A foli wcale nie jest fajansiarska. Mam taką czarną naklejoną w 2 zbiornikach i jest to bardzo dobre tło!
A rozerwać ją samymi rękoma jest ciężko.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#23

Post autor: Lech-u »

cinek1916 pisze:A foli wcale nie jest fajansiarska. Mam taką czarną naklejoną w 2 zbiornikach i jest to bardzo dobre tło!
Wiem, cinek1916. To jest rzecz gustu. Folia może ładnie wyglądać. Sam w jednym akwarium mam białą matową.

Ale tu mówimy o folii bezpieczeństwa, a to uważam za bezsensowne.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#24

Post autor: cinek1916 »

Mały zbiornik może uratować przed tsunami ale wątpię czy 450l. Tu się zgodzę.

W każdym razie powtórzę. Stawiaj i zalewaj śmiało. Nic złego się nie stanie! A za parę miesięcy i tak zrobi się małe :)
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#25

Post autor: Lech-u »

cinek1916 pisze:A za parę miesięcy i tak zrobi się małe
Jak to? Nie rozumiem?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#26

Post autor: hacek »

Lech-u pisze:Żebyś poczuł się bezpieczniej, proponuję zamówić większe akwarium i wstawić do niego to akwarium z porysowaną szybką.
Dla mojego bezpieczeństwa mógłbym to akwa zalać u Ciebie ale to chyba równie beznadziejny pomysł. Prawda? :D
cinek1916 pisze:Mały zbiornik może uratować przed tsunami ale wątpię czy 450l.
Nikt tego nie sprawdzał ale jeżeli jest taka szansa, że szyba zachowa się jak klejona i nie rozleci się całkowicie to dlaczego z tego nie skorzystać. Moim zdaniem jest to jakieś rozwiązanie - obecnie teoretyczne ale zawsze coś.
Lech-u pisze:
cinek1916 pisze:A za parę miesięcy i tak zrobi się małe
Jak to? Nie rozumiem?
Po prostu, każdy się przyzwyczaja po jakimś czasie do akwa i robi się już małe.

Jeżeli pomysły się wyczerpały to temat zakończony.
Dziękuję za Waszą aktywność w tym temacie. :)

aquamagic
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 07, 2011 3:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#27

Post autor: aquamagic »

Folia o ktorej pisałem nie zapobiegnie pęknieciu jedynie utrzyma wode w akwarium, mieliśmy przypadek gdzie klient zbił zbił listwe wzmacniajaca ponad 1000l akwarium i strzeliła tylna szyba z folia. Woda się sączyła a my spokojnie dojechaliśmy do niego aby ratować zbiornik.

patryk103
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 02, 2014 10:32 pm
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Na imię mam: Patryk
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#28

Post autor: patryk103 »

Jezeli chodzi o mate ja pod swoje akwa 112l, 230l, oraz 450l mam wlozona zwykla pianke 3 cm. Troche czasu mija az akwa calkiem na miej osiadzie I ustabilizuje sie ale ciezar akwa rozklada sie rownomiernie przez co jest bezpieczniej. Dla porownania moj znajomy postawil akwa na cienkiej macie ze sklepu zoologicznego I po postawiebiu akwa boczna szyba pekla a okazalo sie ze ciezar byl nierowno rozlozony nacisk wody I szyba nie wytrzymala
[112l] W kierunku mcharium

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#29

Post autor: cinek1916 »

Bo ta pianka nie wypoziomuje akwarium. Ona ma za zadanie zniwelowanie małych nierówności takich jak np. ziarenka piasku, małe niedoskonałości podłoża/blatu.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 450L - ustawienie akwarium / wzmocnienie porysowanej szyby

#30

Post autor: hacek »

Akwarium stoi zalane od kilku dni. Wstępnie po za mieszkaniem jak polecaliście - dla sprawdzenia szczelności. Jak do tej pory żadnych niepokojących oznak, żadnych pęknięć, ani jednej kropli wycieku.

Za jakiś czas jak wszystko skompletuję zabiorę się za aranżację :D
ODPOWIEDZ