Lawa wulkaniczna

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Fedra
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 17, 2011 10:39 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Lawa wulkaniczna

#1

Post autor: Fedra »

Witam

Zastanawiam się nad zmianą aranżacji w akwarium córki, a że wszędzie w akwariach mam korzonki to dla odmiany myślałam nad wykorzystaniem lawy wulkanicznej. Miałam nawet kupić tylko że w dotyku okazała się miejscami bardzo ostra i zwątpiłam, bo gdyby Funiek się pociął córa by mi żyć nie dała.

Wiem, że w wielu posiadaczy akwarium ma lawę wulkaniczną i ryby żyją. Teraz się głowię czy lawę przed włożeniem do akwarium trzeba jakoś przygotować, żeby była bezpieczna dla ryb? Mam spiłować wszystkie ostre krawędzie?

Może ktoś kto miał/ma lawę podpowie jak to jest w praktyce, czy ryby się o nią kaleczą.
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Lawa wulkaniczna

#2

Post autor: Norbi »

U mnie całe przygotowanie polegało na kilkuminutowym wygotowaniu lawy. I to wszystko.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Lawa wulkaniczna

#3

Post autor: rudy1986 »

Wszystko zalezy jakie ryby, jezeli przydenne typu kirysy mysle ze lawa by byla o wiele grozniejsza niz bazalt, niezapominajmy ze lawa jest stosowana tez w kosmetologi do pilingu czy jak to tam sie zwie.
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Re: Lawa wulkaniczna

#4

Post autor: Norbi »

Mam między innymi Pandy, Otoski i Kosiarki. Nie zauważyłem żadnych oznak uszkodzenia lub ran na rybach a używam lawy od kilku lat w swoich akwariach. Może moje ryby mają szczęście [WINKING FACE]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Lawa wulkaniczna

#5

Post autor: rudy1986 »

Sa poprostu pewne zastrzezenia do stosowania tego typu rzeczy w akwariach. Jest to opisane zapobiegawczo. Tak jak stosowanie ochotki. Ochotka z woreczkach np nie pochodzi z zasyfionych zbiornikow tylko z kontrolowanych upraw
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Lawa wulkaniczna

#6

Post autor: Norbi »

Co racja to racja. Ja tak jak pisałem wcześniej używam lawy od kilku lat i nie widzę przeciwwskazań.
ODPOWIEDZ