Jak przechować ogromne Krypcie...?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Jak przechować ogromne Krypcie...?

#1

Post autor: falco »

Siema,
jak w temacie a dokładniej mówiąc...

Po roz...u Kolorowej musiałem rozparcelować ogromnego Anubiasa oraz ogromną ilość wysokopiennych Kryptokoryn.
Z bUlem serca Anubiasa przerobiłem na małe sadzonki, inaczej nigdzie by się nie zmieścił (średnica ok. pół metra), ale za cholerę nie wiem gdzie/jak przechować Krypcie, których liście sięgają grubo ponad metr.

Na razie wszystkie wrzuciłem do Barwnej, ale to masakra, bo zajmuje 1/3 zbiornika i Brzanki straciły mnóstwo wolnej przestrzeni, do tego tam jest tylko oświetlenie LED przy którym rośliny szybko marnieją.

Ponieważ nie wiem czy i kiedy znów postawię Kolorową Bis, to mam zagwostkę jak przetrzymać Krypcie. Ma ktoś jakiś sprawdzony pomysł? Dorosłych roślin mam kilkanaście+dużo młodych i cholernie chcę je zachować, ale nie mam pomysłu jak/gdzie/w czym...? :(
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jak przechować ogromne Krypcie...?

#2

Post autor: sum »

falco, podstawowe pytanie to ile czasu mają być "przetrzymywane".
Wydaje mi się,że dwa,trzy tygodnie dadzą radę przebiedować w jakimś pojemniku.Dłuższy okres bez podłoża i choć słabego światełka może okazać się zabójczy.Kryptokoryny to jednak rośliny którym "życie"zapewniają zdrowe i dorodne korzenie osadzone w podłożu.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Jak przechować ogromne Krypcie...?

#3

Post autor: mazior »

Kiedyś widziałem patent z rurą pcv. Zaślepiona z jednej strony, nasypane trochę ziemi na spód i z góry jakaś zarówka. Jeden dla mnie plus taki ze krypcia nie jest powykręcana w chińskie S.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jak przechować ogromne Krypcie...?

#4

Post autor: Lech-u »

Falco,
Trzeba dać komuś na przechowanie do dużego akwarium.
Jak postawisz swój zbiornik, to odbierzesz roślinę.

Faktem jest, że jak to jest duże, to może nie być łatwo znaleźć kogoś, kto przyjmie.

Poza tym możesz złapać glona, ślimaka lub innego dziada.

A jak nie to kup dużą kuwetę w jakimś Leroju lub innym sklepie i po prostu tam połóż roślinę i po bólu.
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Jak przechować ogromne Krypcie...?

#5

Post autor: falco »

Dzięki za odp., ale tu nie chodzi o jedną roślinę... Krypcie zajmowały większość powierzchni w 240...
Nie mam możliwości (nawet zakładając, że kupię tak dużą "kuwetę", choć teraz zajmują 1/3 powierzchni w 112...) gdziekolwiek taką "wannę" postawić+jeszcze zainstalować światło. :(

Niestety nie wiem ile to potrwa, bo to nie jest takie proste. Jedna decyzja ciągnie kolejną a wszystko musi zaskoczyć.

Ech, chyba na razie musi zostać tak jak jest, ku udręce ryb, jedyne, co to dokupię jakąś zwykłą belkę, by było światło. Ech...
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

ketapang
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: wt mar 10, 2015 12:50 pm
Telefon: 500123396
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Jak przechować ogromne Krypcie...?

#6

Post autor: ketapang »

Ja kiedyś (ze 100 lat minęło...) jak myślałem, że zlikwiduję baniak, a miałem spore krypcie to wrzuciłem je do wiadra i wyrzuciłem na balkon.
Zapomniałem o nich, a jak po 2 miesiącach znajomy zakładał to sobie o nich przypomniałem i o dziwo żyły!
Było to jakoś pod koniec lata/wczesna jesień, jedynie te liście, które wystawały ponad lustro wody zmarniały, reszta przeżyła.
Awatar użytkownika

piotrek78
Zapaleniec
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 19, 2012 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jak przechować ogromne Krypcie...?

#7

Post autor: piotrek78 »

Cześć,
Jak chcesz to udostępnię zbiornik na deszczówkę (plastikowy okrągły zielony) ok. 200l. Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać, dzisiaj mam możliwość przywieść go do Wawy.
Follow the rabbit
Posolone ;)
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Jak przechować ogromne Krypcie...?

#8

Post autor: falco »

Dzięki, ale nie miałbym gdzie tego wstawić.
Założę małą belkę do Barwnej i na razie tyle, jak się zmarnują, to nic więcej nie wymyślę.
Dzięki raz jeszcze!

-- 10 sty 2016, o 13:20 --

Kosz.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
ODPOWIEDZ