Awaria 112'ki, krewetki i co dalej...

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Awaria 112'ki, krewetki i co dalej...

#1

Post autor: choq »

Cześć,
od początku. Ostatnio moja 112ka mocno zaniemogła. Zajmowałem się głównie 180tką. Tutaj pojawiły się glony i w ogóle...
Więc zakupiłem nowe świetlówki, tydzień temu nowy filtr a wczoraj... zaczął się przeciek.
Tego już za wiele. Przeciek jest mały. W akwarium nadal połowa wody. Krewetki śmigają - tam są tylko krewetki.
I tak... w grę raczej nie wchodzi kupno drugiej 112ki i podmiana szkła. Zabawa z uszczelnianiem też nie dla mnie.
Wkur... się, bo dopiero co wydałem 150PLNów na światło i filtr a szkło cieknie, jakby nie mogło zacząć miesiąc temu :twisted:

Myślałem o kupnie czegoś mniejszego dla krewetek, co mógłbym postawić na komodzie. O ile w ogóle przekonam do tego połówkę :pada: co może nie być takie łatwe.
Myślę o:
Aquael Shrimp Set 2 - 30L
Aquael Leddy set 40 - 25L
Aquael Classic 40 - 25L
Najbardziej podoba mi się Leddy set - Pokrywa ma ciekawy kształt, jednak światło jest tylko po środku, filtr to jakiś wynalazek, grzałka ze stałą temperaturą.
Lepszym rozwiązaniem wydaje się Aquael Classic - mimo tego samego litrażu ma lepsze światło, filtr FAN i normalnie sterowalną grzałkę. Chociaż grzałki w ogóle nie używam. Ale ta pokrywa :-?
Zostaje kostka - 30L - co z szybą, czy nie zachodzi kamieniem a jak jej nie ma to czy woda za szybko nie paruje. Na fotach wygląda ładnie ale jak się to sprawdza w praktyce?
Zostaje ostatnia opcja - zrezygnować całkowicie - zostający tylko przy 180tce :sad:

Co sądzicie o tych zbiornikach, co byście polecali? A może jakieś inne propozycje? Filtr musi być cichutki - zbiornik w sypialni.
Pozdrawiam,
Grzegorz
180L towarzyskie, 30L krewetki
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Awaria 112'ki, krewetki i co dalej...

#2

Post autor: ahr »

Leddy ma lepszą pokrywę i światło, za to słaby filtr. Ja bym zmienił szkło, tylko zamiast 112, dał niższe 80x35x35 albo nawet na 30 (choć to już klejone na zamówienie), skoro i tak masz zainestowane w światło.
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

Autor
choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Awaria 112'ki, krewetki i co dalej...

#3

Post autor: choq »

Z tego co widziałem w zoologu to classic ma długą rurkę ledową o większej mocy a Leddy, krótkie doświetlające tylko środek światełko.
Też bym zmienił szkło, jednak awaria to ta kropla co przepełniła szklankę i moja luba nie chce już tego widzieć. Najlepiej niczego, tym bardziej, że w innym pokoju stoi drugi baniak i "jedno Ci nie wystarczy?".
Dlatego myślę, że coś małego uda się przemycić ;)
Pozdrawiam,
Grzegorz
180L towarzyskie, 30L krewetki

ArekRaszyn

Awaria 112'ki, krewetki i co dalej...

#4

Post autor: ArekRaszyn »

mam na zbyciu 40x25x25 z filtrem aquael Fzn1
szkło float

Autor
choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Awaria 112'ki, krewetki i co dalej...

#5

Post autor: choq »

Jakie jest Wasze doświadczenie z Pat Mini, stosowanym w zestawach?
Różnie ludzie o nim piszą a z reguły piszą Ci co mają problemy, więc jestem ciekaw również dobrych opinii.
Przede wszystkim czy go słychać, u niektórych podobno po kilku dniach przestawał pracować.
A może zestaw Diversy startup?
Pozdrawiam,
Grzegorz
180L towarzyskie, 30L krewetki
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Awaria 112'ki, krewetki i co dalej...

#6

Post autor: Limak86 »

choq pisze: pt lis 10, 2017 6:52 amJakie jest Wasze doświadczenie z Pat Mini, stosowanym w zestawach?
Mam 2 Pat mini choć nie kupowane w zestawie a oddzielnie (co chyba nic nie zmienia). Pracują z gęstą gąbką już jakiś czas - jeden to ze 2 lata prawie a drugi prawie rok - zero hałasu (jeden w pokoju dziecięcym a drugi przy moim łóżku), zero problemów. Bardzo solidny i tani a wbrew pozorom ze sporą wydajnością.
Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Awaria 112'ki, krewetki i co dalej...

#7

Post autor: marcinzabki29 »

U mnie Pat Mini robi za "napęd" hamburga.
Nie słyszę go, chyba, że włączę "bąbelki".
Pozdrawiam Marcin

Autor
choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Awaria 112'ki, krewetki i co dalej...

#8

Post autor: choq »

Super. Dzięki Panowie
Dodano do tego postu po 3 dniach 32 sekundach
Hej,
wczoraj, w drodze kupna nabyłem Shrimp Set2 30L.
Teraz przyjemność z przesiadki i 112tka a raczej wszystko co jej dotyczy idzie na sprzedaż.
Pozdrawiam,
Grzegorz
180L towarzyskie, 30L krewetki
ODPOWIEDZ