Nowe akwa - 80l... problemy na starcie

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Daniel
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 05, 2009 12:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Nowe akwa - 80l... problemy na starcie

#1

Post autor: Daniel »

Witajcie
Po sporej przerwie - postanowiłem wrócić do akwarystyki... jako bazę wybrałem Brillux 80 aquaela... w miarę kompaktowe, z dwoma świetlówkami..
Jako podłoże - postawiłem na czarny żwirek ceramiczny - ponieważ dobrze się sprawdzał w poprzednich akwariach.
Akwarium ma być z założenia towarzyskie - z biotopem rybym z Ameryki Południowej (neon zielony, kirysek panda i ... jeszcze dalsza obsada nie zdecydowana) oraz drobnymi krewetkami ...
Jednak na samym początku pojawiły się wątpliwości:
1) filtracja - na pewno wewnętrzna - nie mogę mieć filtracji zewnętrznej z różnych względów - ale dylemat dotyczy filtra - najlepiej mechaniczny ale z dobrze zabezpieczonym "zassaniem wody" any nie był pułapką dla krewetek... moja znajomość rynku filtrów jest z przed dekady, wieć byłbym wdzięczny za gugestie dotyczące obecnie dostępnych i sprawdzonych przez Was filtrów mechanicznych wewnętrznych, z dedykacją do krewetkariów..
2) obsada roślinna - bez wsparcia CO2 - odpowiednia do akwarrium z oświetleniem T5 2x24W - prośba o sugestie... i czy przy wysokości akwarium 40 cm od lustra wody - jakakolwiek roślina się nadaje na "trawnik"
3) pytanie dotyczące samego akwarium - czy ktoś miał akwarium Aquael... i zauważył że wszystkie plastiki robią się jakby tłuste i kleiste... a jak potrzeć palcem... to zaczyna się wałkować, odkrywajac spod spodu inny śliski i błyszczacy plastik... pierwszy rza się spotkałem z czymś takim...
4) Tło - wiadomo że są różne gusty... ale czy lepiej zastosować tło strukturalne - czy okleić tylną szybę czarną folią??
Z góry dziękuję za sugestie i uwagi...
Pozdrawiam
Daniel
ODPOWIEDZ