Oświadczenie admina

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 16984
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:
Kontakt:

Oświadczenie admina

#1

Post autor: Lech-u » wt sty 09, 2018 5:47 pm

Kilka spraw się nagromadziło.
Będę pisał w punktach i traktujmy to jako wyjaśnienie zbiorowe:
1. Reklama na FAWA dotyczy wszystkich podmiotów, które pragną z tego skorzystać. Nie ma "bardziejszych i mniej bardziejszych" reklamodawców. Z każdym są uzgadniane osobno warunki reklamy i to są sprawy poufne, które nie będą omawiane na FAWA publicznie. Niezależnie od tego jak bardzo ktoś będzie chciał to ujawniać to i tak nie będzie to podlegało dyskusji na forum ogólnym. Takie są zasady biznesowe i od tego nie odstąpimy.
Reklama z założenia jest płatna. Za to użytkowanie forum przez wszystkich użytkowników jest bezpłatne. Reklama dotyczy kilku bądź kilkunastu użytkowników FAWA.pl . Nie dotyczy użytkowników, którzy nie mają ochoty się reklamować. To jest w pełni dobrowolne dla każdego.
2. Wszelkie próby destabilizacji forum będą się kończyły usuwaniem postów, wątków a nawet banami dla tych użytkowników, którzy nagminnie niszczą dobrą atmosferę na FAWA.pl Nie ma to znaczenia w jakim dziale zostaną napisane takie informacje lub posty. Takie działania będą traktowane jak spam ze wszelkimi konsekwencjami z tego wynikającymi.
3. Wiadomości PW: chwilowo nie działa ten moduł na FAWA.pl Zostanie przywrócony jak to będzie możliwe. Nie powinno być strat w PW, ale ponieważ to zależy także od nowego silnika FAWA.pl to nie mam pewności. Już kiedyś tak mieliśmy, że niektóre PW znikały przy przesiadce na nowe oprogramowanie.
Pojawiły się jakieś nieadekwatne opinie o tym, że ingerujemy w PW użytkowników. To jest całkowita nieprawda!!! Nikt nie ingeruje w PW w żaden sposób. Wyjątkiem mogą być jedynie autokorekty, które obowiązują całe forum niezależnie od lokalizacji. Przykładem są chociażby nadużywane słówka "u p" (pisane bez spacji) w dziale giełda. Każdy może sprawdzić, że wpisanie tych dwóch liter spowoduje wyświetlenie na FAWA (czy to na czacie, czy w poście czy nawet w PW) tekstu "Nudny ten mój wątek". Tak samo są ujęte słowa obraźliwe lub inne, które zostały uznane za spam. Na przykład informacje o innych forach, które agitują na FAWA nowych użytkowników. W związku z tym w każdej części forum, czatu, PW lub innych miejscach forum te słowa są AUTOMATYCZNIE zmieniane. Nikt nie czyta, nie ingeruje, nie sprawdza, nie monitoruje żadnych PW.
3.Regulaminy: Na forum obowiązują dwa rodzaje regulaminów: te, które pochodzą ze skryptu phpbb (to jest oprogramowanie forum) oraz te, które są wewnętrznie tworzone tylko dla FAWA.pl Ten pierwszy regulamin jest dostępny na każdej stronie przy próbie zarejestrowania się na forum. Ten regulamin nie wymaga żadnych informacji o zmianach. Obowiązkiem każdego użytkownika jest zaznajomienie się z tym regulaminem tak często jak to jest możliwe. W tym właśnie regulaminie dopisałem jedno zdanie wyjaśnienia (które nie zmienia podejścia do postów i wątków napisanych przez użytkowników). Dodałem jedynie zdanie wyjaśniające, do zdania, które zawsze istniało w regulaminie. Oba zdania mają takie same znaczenie, czyli chodzi o to, że rejestrując się na forum wyrażasz zgodę na zapisywanie wszystkich podanych przez ciebie informacji w naszej bazie danych. Czyli rejestrując się użytkownik daje nam prawa autorskie do wykorzystania treści na forum. W tym samym regulaminie jest napisane, że można zmieniać, usuwać, edytować, przenosić posty użytkowników. Tak samo jest napisane, że nie ma obowiązku informowania o zmianach, bo użytkownik sam powinien czytać regulamin zaglądając tam regularnie. I tu mówię o regulaminie, który jest dostępny przed rejestracją na forum. Zresztą podobny regulamin jest na każdym forum phpbb.

Nasz wewnętrzny regulamin (ten na czerwono) publikowany na forum jest za każdym razem komunikowany, jeśli zmiany nastąpią (taki wpis mamy w wewnętrznym regulaminie). Przykładem są kwestie reklamy. Był o tym komunikat na forum.
4. Kasowanie kont użytkowników i wynikające z tego konsekwencje: Na forum można usuwać userów na prośbę usera. Nie usuwa się postów, bo to zaburzyłoby treść i ciągłość wpisów.
Jeśli usuwa się usera to jego posty "przejmuje" Anonimus, czyli user, który tak się nazywa systemowo. Taki sam dla wszystkich usuniętych kont z forum. Giną wtedy wszystkie dane użytkownika (np. adres mailowy, podpis, adres IP lub inne). Ale treść postów zawsze zostaje na forum po skasowaniu usera.
5. Kasowanie postów i wątków w ostatnich dniach: patrz punkt 2.
Forum FAWA.pl służy do wymiany informacji i opinii na tematy akwarystyczne. Nie służy do tego, żeby psuć atmosferę, dobrą opinię o forum, nie służy do tego, żeby obrażać, oczerniać ani do robienia szeroko rozumianej "zadymy". Wszelkie takie posty będą kasowane bez dalszego wyjaśniania.

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na wątpliwości, które pojawiły się ostatnio.
Zachęcam do spokoju i do wzajemnego zrozumienia.
Nigdy nie jest tak, że rację ma jedna strona. Warto się wsłuchać w argumenty drugiej strony.

W najbliższym czasie zostanie przywrócona pełna funkcjonalność FAWA.pl

Za utrudnienia w korzystaniu z FAWA.pl przepraszam. Także za te niezrozumiałe dla większości userów utarczki słowne w ostatnich dniach.
Jednocześnie proszę osoby "jątrzące" i szukające zwady o zaprzestanie tych praktyk, bo to szkodzi ogółowi forum.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

Awatar użytkownika

admin
Admin
Posty: 346
Rejestracja: czw lis 17, 2005 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:
Kontakt:

Oświadczenie admina

#2

Post autor: admin » wt sty 09, 2018 6:23 pm

W pełni popieram i się zgadzam
FAWA Admin wita Cię na Naszym forum :)

Forum miłośników zbrojników - http://forumzbrojnikowe.pl
Internetowy sklep komputerowy - http://www.agapo.pl
Internetowy sklep zoologiczny - http://www.akwamaniak.pl

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości