Temat postu: Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ? Dobrze wybrałem obsadę ? jakieś sugestie ?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
kubaopp
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 14, 2018 5:57 pm
Lokalizacja: Łódź
Na imię mam: Kuba

Temat postu: Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ? Dobrze wybrałem obsadę ? jakieś sugestie ?

#1

Post autor: kubaopp »

Witam po latach wracam do tego pięknego hobby w latach 90 jak duża ilość dzieciaków posiadałem akwarium i rybki , żaden tam biotop tylko wszystkiego po trochu , pewnie było ich za dużo i słabo im się żyło u mnie .

Teraz nie chciał bym powtórzyć tych samych błędów jak kiedyś .

Region to Azja jakość podobają mi się ryby z tamtych stron . Zbiornik 60-70 Litrów długość jakieś 60 cm
chciałbym odzwierciedlić jak najbardziej naturalne warunki w moim akwarium czyli rośliny z tamtych rejonów , woda stojąca lekki nurt ( niewielkie leśne sadzawki , pola ryżowe , kanały nawadniające

Obsada :
Prętnik Karlowaty (Harem ) Samiec + dwie samiczki (ryby podstawowe)
Razbora jakieś 8 sztuk jeszcze nie wiem jakie z mojego miasta na OLX dość dużo jest klinowej i dobra cena i podoba mi się .

I teraz Dylemat ryby denne 4x Piskorek + jakieś krewetki ?

Przeczytałem że Piskorek lubi żyć w stadzie czy 4 sztuki to nie za mało dla nich ? z drugiej strony może już za dużo jak na taki zbiornik ? może zrezygnować z Piskorków i dać same krewetki ? Przydało by się coś do czyszczenia dna ?

Jak myślicie dobrze sobie wybrałem obsadę ? jestem otwarty na wszelkie sugestie . Pozdrawiam K.
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Temat postu: Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ? Dobrze wybrałem obsadę ? jakieś sugestie ?

#2

Post autor: aquilamp »

Piskorki są mało widoczne w akwarium . Jeśli podłoże będzie odpowiednio drobne to się zakopią. Krewetki chyba ciekawsze w obserwacji choć dla prętników będą przysmakiem.

Autor
kubaopp
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 14, 2018 5:57 pm
Lokalizacja: Łódź
Na imię mam: Kuba

Temat postu: Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ? Dobrze wybrałem obsadę ? jakieś sugestie ?

#3

Post autor: kubaopp »

tak nie dobrze i tak nie dobrze co zrobić ? w przyszłym tygodniu zrobię chyba akwarium 60x35x40 (40cm wysokość) nic innego dennego do tego maleństwa chyba się nie zmieści ?
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Temat postu: Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ? Dobrze wybrałem obsadę ? jakieś sugestie ?

#4

Post autor: aquilamp »

Weź Piskorki. Ale na podłoże kup żwir. Piach byłby zbyt dobrą kryjówką .
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Temat postu: Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ? Dobrze wybrałem obsadę ? jakieś sugestie ?

#5

Post autor: marcinzabki29 »

W żwirze też potrafią się zakopać.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Temat postu: Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ? Dobrze wybrałem obsadę ? jakieś sugestie ?

#6

Post autor: aquilamp »

Ale już tak łatwo nie będą miały. Tak na poważnie Piskorki są bardzo fajne jedynie trudne do obserwacji. Jeśli akwarium nie będzie zbyt zarośnięte to je zobaczysz. W przeciwnym razie wpisywać je będziesz jedynie przy sprzątaniu akwarium. Fajna rybką do obserwacji będzie przylga chińska. Żeruje na dnie, szybach ,roślinach. A jej przepychanki z innymi przylgami sa super w obserwacji.

Autor
kubaopp
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 14, 2018 5:57 pm
Lokalizacja: Łódź
Na imię mam: Kuba

Temat postu: Azja płd.-wsch. Biotopy :pole ryżowe , Czarne wody 60-70L ? Dobrze wybrałem obsadę ? jakieś sugestie ?

#7

Post autor: kubaopp »

Dziś byłem w Łodzi na takiej giełdzie Akwarystycznej ( 15 minut spacerkiem od mojego domu ) bardzo dobry wybór sprzętu , Ryby , Rośliny czego dusza zapragnie . oglądałem ryby z Mojej obsady wsio na miejscu Razbory klinowe 1,5-2 zł Prętniki Karłowate 6-7zł Piskorki 2-4 zł
Pozmawiałem z Jednym panem miał głównie Gurami z własnych hodowli powiedział mi że Pretniki karłowate są głownie z importu coś tam gadał o chorobach itp .
ODPOWIEDZ