ziemia czy podłoże ?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Wiktoria2001
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 27, 2018 6:19 pm
Telefon: 577962001
Lokalizacja: Nowy Sącz
Na imię mam: Wiktoria

ziemia czy podłoże ?

#1

Post autor: Wiktoria2001 »

Zastanawiam sie nad podłożem w akwarium, posiadam parę roślinek i ciężko idzie im się zakorzenić w piasku kwarcowym myślę nad nasypaniem 2-3cm ziemi ogrodowej lub podłożem, i na to dać piasek. I tu moje pytanie, ponieważ nie posiadam jeszcze zbyt dużo doświadczenia. Co jest lepsze? Jeśli podłoże to jakie ? I jaka ziemia? w tym temacie jestem kompletnie zielona i potrzebuje pomocy.
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2018 10:25 pm przez Wiktoria2001, łącznie zmieniany 2 razy.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

ziemia czy podłoże ?

#2

Post autor: Wojtekxxx9 »

Piękne korzenie są na podłożach Cal, Platinum Soil, Dennerle. Możesz też użyć substratu podżwirowego lub ziemi ogrodowej. Kwestia ile chcesz wydac
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

ziemia czy podłoże ?

#3

Post autor: Lech-u »

Ja używam ziemi z Leroy, o nazwie Athena.
Zwykła.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

ziemia czy podłoże ?

#4

Post autor: DanielP »

Jakie rośliny planujesz ?Pytam ponieważ samo podłoże to nie wszystko dla roślin. Dochodzi jeszcze oświetlenie itp. Moim zdaniem są dwie opcje. Pierwsza to dać pod piasek, tak jak piszę Lechu zwykłą ziemię ogrodową, ale to wiąże się z wymianą obecnego podłoża jakie posiadasz w zbiorniku czyli zaburzeniem biologii i restartem. Jeśli chcesz sobie tego zoszczedzić i masz łatwe w uprawie rośliny to może warto spróbować najpierw umieścić w piasku kulki gliniano-targowe i jeśli to nie przyniesie pożądanego efektu to dopiero wtedy wymienić podłoże.
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2018 11:03 pm przez DanielP, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ