Zwierzątko w filtrze kubełkowym

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Zwierzątko w filtrze kubełkowym

#1

Post autor: Lech-u »

Czasami w moich filtrach pojawia się zwierzątko. Rybka, lub krewetka lub RAK(!!!) lub ślimak.

Dokładnie nie wiem jak się tam dostają, bo mam prefiltry EHEIMa na rurach ssących.
Prawdopodobnie ciekawskie zwierzątka wpływają do rury ssącej w czasie gdy odłączam napięcie w filtrze i czyszczę prefiltr. To chyba jedyna możliwość.

A tak w ogóle to zastanawiam się jak wyłowić takie zwierzątka z kubełka. Bo one pływają i żyją w dolnej części filtra. Czyli w czasie czyszczenia właśnie tam będzie najwięcej szlamu, syfku, brudu, mułu i czego dusza zapragnie.
No i teraz jak wyłowić z tego błotnistego osadu takie zwierzątko?
Można poczekać, aż ten muł osiądzie na dnie i woda się nieco wyklaruje. Ale wsadzenie siatki powoduje natychmiastowe wzbicie kłębów kurzu i na nowo nic nie widać. Więc jak sobie z tym poradzić?

A druga sprawa: takie zwierzątko żyje w filtrze w kompletnych ciemnościach. A więc powstaje pytanie czy można wyłowione zwierzątko od razu wpuścić do akwarium? Czy zrobić jakiś okres przejściowy? Tylko jak? I dlaczego?

Jakie macie pomysły na ten niecodzienny przypadek?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Zwierzątko w filtrze kubełkowym

#2

Post autor: Tygrys »

1.jak zdejmujesz pre filtr to załóż gąbkę na rurkę,wtedy nic ci nie wejdzie.
2,wylej cała wodę z kubełka do miski,i następnie wyłów nieszczęsne zwierzątko.
3,tak,mnie to się często zdarzało przy mieczykach molinezjach ,jak nie miałem prefiltra.
Ostatnio zmieniony sob kwie 27, 2019 9:26 am przez Tygrys, łącznie zmieniany 1 raz.
zawieszony profil
ODPOWIEDZ