Proszę ładnie o pomoc przy kupnie używanego 220l!

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Proszę ładnie o pomoc przy kupnie używanego 220l!

#31

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Jak wyczyscisz to och nie bedzie.
Odnosnie filyra, to napisze Ci tak. Obecnie kryterium decydujacym dla mnie, byla by obecnosc szybko demontowalnych prefiltrow wbudowanych. Te eheima juz mnie drażnią wiec chcial bym to mieć w filtrze. Ale to tylko moje zdanie
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Proszę ładnie o pomoc przy kupnie używanego 220l!

#32

Post autor: Lech-u »

Lena_Ned pisze: pn cze 10, 2019 2:52 pm zdołam odkazic wszystko tak, żeby nie przenieść sobie glonów przy starcie?
Glony są w każdym akwarium. Znaczy zalanym i żyjącym.
Więc to czy ostro odkazisz czy nie ma mniejsze znaczenie w stosunku do utrzymania prawidłowych parametrów w akwarium. Jeśli akwarium jest w równowadze (zarówno filtracja, światło, ilość pokarmów, ilość roślin i ryb i nawozów itp.) to glony będą niezauważalne.
Jeśli jednak nie będzie równowagi to nawet po wcześniejszym odkażeniu wszystkiego i wysterylizowaniu, to i tak pojawią się glony.

Więc skup się na parametrach a filtr co najwyżej wymyj.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Proszę ładnie o pomoc przy kupnie używanego 220l!

#33

Post autor: Lena_Ned »

Okej 😛. Po prostu nie chciałam mieć takich wąsów w akwarium 😛
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Proszę ładnie o pomoc przy kupnie używanego 220l!

#34

Post autor: mariom222 »

Lena_Ned pisze: pn cze 10, 2019 2:52 pm może z czasem sprzedam go i dołożę, kupię lepszy
właśnie chodzi o to żeby filtra nie sprzedawać bo całkiem dobry tylko w miarę rozwoju coś jeszcze dokupić, mniej więcej o takiej samej mocy, sukces wtedy prawie gwarantowany :)
Dodano do tego postu po 7 minutach 38 sekundach
Lena_Ned pisze: pn cze 10, 2019 2:52 pm czy zdołam odkazic wszystko tak, żeby nie przenieść sobie glonów przy starcie?
wystarczy że filtr popracuje z pół godziny filtrując wodę z np jakiegoś wiaderka,
do wody w wiaderku trzeba dodać octu, pi razy oko przeciętny kubeczek na 10l wody,
żadne zarodniki tego nie przeżyją
Awatar użytkownika

Sol
Gaduła
Posty: 176
Rejestracja: pt paź 02, 2009 4:02 pm
Lokalizacja: Wola
Na imię mam: Agata
Płeć:

Proszę ładnie o pomoc przy kupnie używanego 220l!

#35

Post autor: Sol »

Uwielbiam fluvale jak do tej pory zawsze na nich stawiałam zbiorniki, ale ten co masz jest zdecydowanie za słaby. W 240l miałam 406 i było ok przy dobrze dobranej obsadzie. 206 miałam w 112l i w niej się sprawdzał.
Ostatnio zmieniony pn cze 10, 2019 10:31 pm przez Sol, łącznie zmieniany 1 raz.

Crocodile
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 01, 2019 10:16 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Proszę ładnie o pomoc przy kupnie używanego 220l!

#36

Post autor: Crocodile »

Lena.
zacznij z tym co masz. Tzn z tym filtrem. Jeśli kiedykolwiek rozpoznasz niedobór filtracji, to możesz rozważyć dołożeniu drugiego. Dwa razy więcej węży, ale dwa filtry są dobrym rozwiązaniem. Lepszym od jednego dużego.
To do czego bym Cię gorąco zachęcał, to w żadnym wypadku nie spieszenie się. Ułóż docelowe podłoże. Docelowe, bo jak zalejesz, "to po ptakach"... Zalej wodą i odpal filtr, światło. I niech sobie tak już chodzi. Dokładaj rośliny i meble jak będziesz miała wenę i czas. Możesz też eksperymentować z CO2. Roślin nie zabijesz. A nawet jeśli, to krzyczeć nie będą. Myślę, że raczej glony będą je trawić. A jak już wszystko będzie cacy, to wtedy dopiero pomyśl o rybach. Powiedzmy... za jakiś miesiąc, bądź nawet później....dwa.
Dla samych roślin i dojrzewania ten filtr wystarczy. A zbyt wczesne zarybienie może obrócić się w apokalipsę - choroby, zejścia, frustracja....
Awatar użytkownika

Autor
Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Proszę ładnie o pomoc przy kupnie używanego 220l!

#37

Post autor: Lena_Ned »

Crocodile, wszystko okej, ale ja akurat o tym wszystkim wiem, nie jestem początkującą co wsadza kilo ryb w pierwszy dzień 😛. Poza tym na początku wspominałam że mam zamiar dlubac przy tym akwarium całe wakacje, dopiero po sezonie planuje start. Trochę poodkladam na to, czego potrzebuję, w między czasie poplanuje.... Nigdzie mi się nie spieszy, jedno szkiełko już mam 🤗. Po prostu jeszcze nie miałam sprzętu do większego akwarium. Kubelek, butla... Ale akwarysci się uczą przez całą przygodę, nie?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Proszę ładnie o pomoc przy kupnie używanego 220l!

#38

Post autor: Lech-u »

Taaak!
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ