Co dwie głowy to nie jedna - oddzielenie akwariów

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Co dwie głowy to nie jedna - oddzielenie akwariów

#1

Post autor: Samotny77 »

Jak wiecie mam dwa akwaria obok siebie w jednym (mniejszym) krewetki blue velvet, a w drugim red cherry. Zdarza się czasami nieoczekiwany przeskok niebieskich do czerwonych, dlatego muszę jakoś zapobiec tej sytuacji, bo nie chciałbym sobie popsuć kolorów. Plan jest taki aby zrobić dodatkowe zabezpieczenie przed skokiem unikając szyby nakrywkowej bo tego nie lubię. Ma to wyglądać mniej więcej jak na poglądowym rysunku. Może słabo widoczne ale jest napis czarny oddzielenie akwarium i narysowane jak to powinno wyglądać:
Obrazek

Mi do głowy przyszły tylko trzy opcje:
1. Zakupić takie oto uchwyty na szybę https://www.clarias.pl/uchwyty-na-szybe ... 19323.html i położyć na nich kawałek szyby. Minus to estetyka bo z przodu kiepsko by to wyglądało
2. Pasek szyby przymocować do akwarium na przyssawki. Minus ciężkie w wykonaniu, chyba?
3. Wzmocnienia w postaci pasków szyby przykleić do akwarium na silikon. Nie wiem czy się utrzyma i będzie ok?
Czy jest coś co mi ułatwi sprawę? Co byście proponowali zrobić?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Co dwie głowy to nie jedna - oddzielenie akwariów

#2

Post autor: Lech-u »

Połóż kawałek szyby na oba akwaria (jeden kawałek na dwa akwaria, czyli na łączenie obu szkiełek).

Myślę, że pasek szkła o szerokości 10 cm powinien wystarczyć Czyli szybka będzie zachodziła po 5 cm na każde akwarium, a opierać się będzie głównie na łączeniu akwariów i być może także na tylnej szybie (dla równowagi), żeby z przodu nie psuć widoków.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

faster666
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: czw lut 14, 2019 10:36 pm
Lokalizacja: WARSZAWA
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Co dwie głowy to nie jedna - oddzielenie akwariów

#3

Post autor: faster666 »

Lech-u pisze: śr wrz 25, 2019 12:36 pm Połóż kawałek szyby na oba akwaria (jeden kawałek na dwa akwaria, czyli na łączenie obu szkiełek).

Myślę, że pasek szkła o szerokości 10 cm powinien wystarczyć Czyli szybka będzie zachodziła po 5 cm na każde akwarium, a opierać się będzie głównie na łączeniu akwariów i być może także na tylnej szybie (dla równowagi), żeby z przodu nie psuć widoków.
Pomysł spoko, ale estetyka będzie do d.....
Ja bym wolał chyba zainwestować w te uchwyty na szybę i wtedy położył dwie szybki po 5 cm w każdym akwarium.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Co dwie głowy to nie jedna - oddzielenie akwariów

#4

Post autor: Lech-u »

faster666 pisze: czw wrz 26, 2019 1:07 pm Ja bym wolał chyba zainwestować w te uchwyty na szybę i wtedy położył dwie szybki po 5 cm w każdym akwarium.
No to chyba lepszego pomysłu nie będzie, bo ten pomysł podoba się Tobie. A to przecież Twoje akwarium. No i Twoje poczucie estetyki.


Pokaż efekt na zdjęciu, jak już zmajstrujesz granicę między narodami.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

faster666
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: czw lut 14, 2019 10:36 pm
Lokalizacja: WARSZAWA
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Co dwie głowy to nie jedna - oddzielenie akwariów

#5

Post autor: faster666 »

Lech-u pisze: czw wrz 26, 2019 1:14 pm No to chyba lepszego pomysłu nie będzie, bo ten pomysł podoba się Tobie. A to przecież Twoje akwarium. No i Twoje poczucie estetyki.


Pokaż efekt na zdjęciu, jak już zmajstrujesz granicę między narodami.
Fakt ten pomysł mi się podoba najbardziej, ale najważniejsze aby spodobał się użytkownikowi i właścicielowi akwarium Samotny77 ;) :D
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Co dwie głowy to nie jedna - oddzielenie akwariów

#6

Post autor: Samotny77 »

Lech-u pisze: śr wrz 25, 2019 12:36 pm Połóż kawałek szyby na oba akwaria (jeden kawałek na dwa akwaria, czyli na łączenie obu szkiełek).
Myślę, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Tymczasowo tak uczynię, bo kompletnie o tym nie pomyślałem.
faster666 pisze: czw wrz 26, 2019 1:07 pm Pomysł spoko, ale estetyka będzie do d.....
Może i estetyka nie będzie najlepsza ale póki co muszę działać po taniości, więc będzie chyba ok.
ODPOWIEDZ