Rozwalona biologia w akwarium?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Radek_ek
Uczestnik
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 16, 2020 7:53 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Radosław

Rozwalona biologia w akwarium?

#1

Post autor: Radek_ek »

Witam,

Kilka tygodni temu pojawił się problem z wodą w moim akwarium. Nie było mnie w domu przez 2 tyg. i poprosiłem brata o wyczyszczenia prefiltra w moim filtrze Oase 350. Niestety chyba dla mnie oprócz czyszczenia prefiltra w dobrej wierze stwierdził on że brudnawe są już i główne gąbki i wypłukał je w wodzie niestety nie z akwarium tyko zwykłej kranowej. I chyba od tego czasu coś się zaczęło dziać z wodą, zaczęła mieć inny zapach niż dotychczas. Z dna (podłoże aktywne) zaczęły wystawać jakieś białe nitki (robaki) o długości okołu 0,5 cm i wiją się bardzo mocno.
Po zmierzeniu parametrów okazało się że znikł całkowicie azot a pojawiło się no2 oraz NH4.
Czy któryś z kolegów mógłby coś doradzić ?

I jeszcze potrzebuje jakiś dobry preparat na ślimaki bo nagle pojawiła się ich cała plaga.

Pozdrawiam,

Radek

Kamil31
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 11, 2023 4:40 pm
Lokalizacja: Białołęka

Rozwalona biologia w akwarium?

#2

Post autor: Kamil31 »

Kupić bakterie które zostały wypłukane przez brata plus podmiany wody i ręczne czyszczenie tego co się da. Potrzeba czasu na stabilizację zbiornika


Na ślimaki polecam inne ślimaki Helenki lub gotowe preparaty ale z tym juz nie pomogę

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Rozwalona biologia w akwarium?

#3

Post autor: r10 »

Radek_ek pisze: ndz gru 11, 2022 9:08 pmCzy któryś z kolegów mógłby coś doradzić ?
Czas. Jakieś dwa tygodnie na odbudowanie flory bakteryjnej w filtrze. Częstsze i zwiększone podmiany wody w tym okresie. Na robaczki coś, co je zje (bocja?). Ślimaki ręczne czyszczenie (wyłapywanie).
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Krolic
Moderator
Posty: 797
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Rozwalona biologia w akwarium?

#4

Post autor: Krolic »

na ślimaki polecam - Femanga - Wurzel Aktiv. Ale nie lej chemii póki nie ustabilizujesz akwarium. Jak zaczna zdycha ślimaki to woda CI sie rozjedzie jeszcze bardziej
ODPOWIEDZ