Czy filtr zewnętrzny pomoze

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Czy filtr zewnętrzny pomoze

#1

Post autor: Mauree »

Część. Mam akwarium 125 l z filtrem wewnętrznym Juwel bioflow w zestawie Juwel Rio. Niestety wprowadziły się rozdetki i mnożą się na potęgę. Jednocześnie z inwazja nastąpił wzrost NO3 stopniowo do blisko 40 mg na l. Ślimaki łapiemy w pułapkę ręcznie na warzywa ale i tak jest ich duzo. Póki były same rybki 6 molinezji i zbrojnik poziom NO3 był na granicy mierzalności. Czy może tu pomoc filtr zewnętrzny? Podmiany robimy 2 razy w tygodniu po 10procent woda z to mineralizowana aqua art hydro mineral po połowie z kranówka
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Czy filtr zewnętrzny pomoze

#2

Post autor: Ziemiojad »

Mauree pisze: śr maja 10, 2023 8:51 pm Podmiany robimy 2 razy w tygodniu po 10procent
Lepiej zrobić jedną 30 %
Nie mogę sobie wyobrazić, żeby slimaki podniosły ci NO3. Ja czasem wyławiam 100 sztuk i NO3 mam na poziomie 5-10.

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Czy filtr zewnętrzny pomoze

#3

Post autor: Mauree »

U nas też wyławiamy 100 sztuk dziennie. Druga rzecz to urodziły się małe molinezje 1 mają . Ale wzrost NO3 zaczął się wcześniej . W filtrze są dodatkowe media Sachema purigen i drugie na fosfor. Jest mnóstwo roślin i nie ma praktycznie glonów , woda przejrzysta
Dodano do tego postu po 21 godzinach 54 minutach 35 sekundach
Wymieniłam 1/3 wody i dodałam Stability. Trochę mnie przeraża jak przy takiej dużej podmianie nie zachwiac temperatury i pH, mierzyłam temperaturę na bieżąco i ph i trochę to trwalo

boro1

Czy filtr zewnętrzny pomoze

#4

Post autor: boro1 »

Mauree pisze: czw maja 11, 2023 7:13 pm rochę mnie przeraża jak przy takiej dużej podmianie nie zachwiac temperatury i pH
w naturze są skoki temperatury (spada w nocy), więc nie masz co się bać. Nie musisz od razu wlewać wody z kranu / pozyskanej RO do zbiornika. Jak odstoi to i temperatura zbliży się do tej w pomieszczeniu.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Czy filtr zewnętrzny pomoze

#5

Post autor: Dzik »

Czesc. Kazde powiekszenie objetosci mediow filtracyjnych wplynie na korzysc. Jako dlugoletni uzytkownik Juweli poradzic moge swoj patent . Do filtra , ktory jest ,w miejsce pompki wkladasz rurke zasysowa zewnetrznego . Bioflow wypelniasz tylko gabka i jest to doskonaly i duzy filtr wstepny .

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Czy filtr zewnętrzny pomoze

#6

Post autor: Mauree »

Dzieki za podpowiedź. Do odstanej mieszanki to i kranówki dolewam wody gotowanej i wyrównuje temperaturę do tych 26 stopni która mają stale w zbiorniku . Najtrudniej zachować dokładne pH bo kranowa jest bardziej zasadowa niż to. Z drugiej strony gdyby to było tak ryzykowne to mało kto miałby jakąś rybę
Dodano do tego postu po 2 minutach 33 sekundach
Poprawiam bardziej zasaowa niż RO i trudno trafić dokładna proporcje
ODPOWIEDZ