Co z tym zrobić? Kamienie wyglądają okropnie.

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Nestor
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: śr gru 28, 2022 11:28 pm
Lokalizacja: Pogwizdów
Płeć:

Co z tym zrobić? Kamienie wyglądają okropnie.

#1

Post autor: Nestor »

Witam,
Co mogę zrobić z tym dziadostwem, które widać na zdjęciach? Prawdopodobnie wraz z roślinami dostałem ślimaki. Te zwykłe, mega szybko rozmnażające się. Kupiłem Wurzel Aktiv, który je wybija. Było ok. Przez miesiąc spokój, ale po miesiącu kolejne grupy ślimaków. Powiedziano mi, że trzeba było po tygodniu powtórzyć aplikację środka. Postanowiłem tak zrobić. Na ślimaki pomogło, jednak na kamieniach i niskich roślinach zaczęło pojawiać się to dziadostwo. Po drugiej dawce jest jak na zdjęciu. Nie pomagają podmiany wody. W akwarystycznym dano mi środek na sinice Bio-Exit Blue. Jestem po drugiej dawce i w zasadzie dalej tak samo. Z jednym wyjątkiem - po jednej stronie kamienie się trochę oczyściły, ale po drugiej niestety beż żadnych widocznych zmian. Co z tym zrobić?
W filtrze mam tylko gąbkę i reszta to ceramika, bez żadnych absorberów, które mogłyby wychwycić ten wlany środek. Wygląda to paskudnie.

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Co z tym zrobić? Kamienie wyglądają okropnie.

#2

Post autor: Dzik »

Czesc . Te kamienie wygladaja zjawiskowo . Ale jezeli sie nie podobaja to : Obrazek
ODPOWIEDZ