Rybka 'Bojownik' - instrukcja obsługi

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Dzym
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 13, 2009 11:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Rybka 'Bojownik' - instrukcja obsługi

#1

Post autor: Dzym »

Poniżej autentyczna - 'instrukcja obsługi' rybki "Bojownik"

Instrukcje tą znalazłem wczoraj w jednym ze sklepów KAKADU
( oczywiście nie mogłem jej nie zabrać bo to jest kompendium wiedzy )

Obrazek

Pozdrawiam,

Ps. pozazdrościć autorowi wyobraźni i fachowej wiedzy.

Ps2. zobaczcie wersję tej instrukcji

Jak ktoś może ( i nie ma tego na bojownik.pl ) to niech przerzuci informacje i tam - bo może o czymś nie wiedzą osoby mające bojowniki.
..:: ja jestem ten, którego cień wzbudza lęk ::..
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: Rybka 'Bojownik' - instrukcja obsługi

#2

Post autor: dune »

Nieźle ale szczerze powiem spodziewałam sie czegos gorszego....obserwując co sie dzieje wokół - Facet (?) nawet wpomnial o grzałce, filtrze i podmianach wody...

W kakadu (powiedziec którym?) panienka z obslugi twierdziła ze bojownik wlasciwie moze całe zycie spędzic w takim kubeczku jakie mają w sklepie (uwaga! tu podniosła kubeczek w celu demostracji) - no niech pani patrzy jaki on malo ruchliwy, po co mu więcej miejsca....Panią w sklepie uswiadamiałam kilka minut, była mi bardzo wdzięczna i naprawde zdziwiona ze u mnie bojownik mieszka w 60l i PŁYWA zamiast siedziec w kącie...Ten demonstracyjny bojownik został przeze mnie kupiony i przez dwa tyg miał podwinięte płetwy od lezenia na dnie kubeczka.

A dzis dwóch facetow tez w kakadu kupiło zestaw kula 5l, plastikowa, roslinka niebieski zwirek + zazyczyli sobie do tego 2 samce bojownika....no to pan im klaruje ze dóch nie mozna a oni na to ze kulę przedzielą czyms przezroczystym na pół i wtedy to dopiero bedzie fajnie bo bojowniki będą sie cały czas stroszyly...Wyszłam bo panowie cierpieli na ABS zatem wolałam nie zaczynac.

I co ty na to?
...tak mi się wydaje...

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Rybka 'Bojownik' - instrukcja obsługi

#3

Post autor: JPK »

Widziałem tą paranoję ubraną w słowa w Kakadu na Wileńskim....
A cd. traktowania bojowników to w kakadu traktują je tak samo jak brud na podłodze, po co się starać, skoro co tydzień mają dostawę 70 bojowników i co do jednego schodzą im (lub po części padają) w czasie 7 dni ?
450l + 112l :)

Dein

Re: Rybka 'Bojownik' - instrukcja obsługi

#4

Post autor: Dein »

I tak postęp w stosunku do tego, co gadają niektórzy sprzedawcy i co wyrabiają opiekunowie bojowników. Na plus kilka przebłysków rozsądku.
Jeśli trzymasz w małym pojemniku, przynajmniej podmieniaj często wodę, ale nie wymieniaj całej. Nie przekarmiaj. Nie wlewaj ryby z worka prosto ze sklepu. I zasygnalizowane, że z kulą jest coś nie tak, chociaż podane rozwiązanie o kant dupy potłuc, biorąc pod uwagę typową ciasnotę panującą w kuli.
Plus też taki, że w ogóle pomyśleli o tym, że bojownik potrzebuje instrukcji.
Co do całej reszty - czego wymagać od sprzedawcy, skoro nawet niektórzy hodowcy, nazywający samych siebie profesjonalistami, propagują bardziej kontrowersyjne teorie.

rybka123456
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 17, 2017 9:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Kasia
Płeć:

Rybka 'Bojownik' - instrukcja obsługi

#5

Post autor: rybka123456 »

Szukam tu i szukam czegoś o bojwnikach i znaleźć nie mogę. Mam kulę tak na oko 10 l wody, w niej bojownika i nie wiem czy to dobrze czy źle, czy w ogóle w kuli powinien siedzieć czy sprawić mu normalne prostokątne akwarium. Niby na szafce takie 80x40cm bym zmieściła, ale wtedy to chyba więcej ryb niż bojowniki tylko?
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Rybka 'Bojownik' - instrukcja obsługi

#6

Post autor: rudy1986 »

Szpadel romu sie nalezy:) temat sprzed 7 lat:)

telefonotapatalkniete
ODPOWIEDZ