Zapodajcie jakiś pomysł.....

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
ppaula2

Zapodajcie jakiś pomysł.....

#1

Post autor: ppaula2 »

Tak sobie wymyśliłam i nie wiem czy dobrze.
Mając trochę ziemi chcę jakoś w końcu urządzić krewetkarium, bo ampulki już odróżniam od żwiru.
I wymyśliłam sobie tak.
Z przodu daję piasek, oddzielam czymś (nie wiem czym - może teść przytnie mi szybkę) i z tyłu daję ziemię a na to żwir.
Z przodu chcę dać korzeń i kamienie z mchem a z tyłu zasadzić roślinki w żwirku z ziemią.
Nie wiem czy to nie za ambitny pomysł na 25l baniaczek?!
Czy dać sobie spokój i dać po całości piach?
A jeśli oddzielić piach od żwiru i ziemi to czym można by było oprócz szybki?
Czy takie połaczenia zda egzamin?
Czy w zasadzie nie pomiesza mi się to wszystko?

Wiem, wiem.... mam 1000 pomysłów na minutę.
Ale taka moja natura :)
Ja poprostu wciąż kombinuję i nie zawsze dobrze na tym wychodzę.
Dziś np. w ogólnym, akwa zrobiłam przemeblowanie i nie bardzo jestem z tego zadowolona :/
Ale nic ruszać nie będę.
Ewentualnie dokupię nurzańca i moczarkę (bo tego mam mało) i zasadzę przy filtrze aby tak łysawo nie było jak jest teraz.
A reszczta roślinek odrośnie pio przycięciu i powinno być ok :)
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 9:42 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
ppaula2

Re: Zapodajcie jakiś pomysł.....

#2

Post autor: ppaula2 »

Podpowiedzcie coś bo jutro chcę to zrobić :/
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Zapodajcie jakiś pomysł.....

#3

Post autor: ziabak »

A jaką szerokość ma to akwarium? Odzielenie piasku od reszty podłoża jest praktykowane - ludzie tak robią - ja bym to odradzała jeśli byłby z tyłu substrat, bo on jest lekki i zarówno ruch wody, ryby, krewetki jak i ślimaki go przemieszczają i wiecznie leży na piasku taki śmietnik... natomiast żwirek ma szansę siedzieć za oddzieleniem. Można zamiast szybki dać zwykła przezroczystą linijkę - która poza tym, że spełni zadanie jak i szybka to da Ci możliwość wygięcia się w jakiś łuk - np. biegnący od przeciwległych narożników lub inny. No może też być kawałek pleksi jak ktoś ma, albo pcv.
Ja bym się zastanawiała, czy da się pod odcięciu plaży zagospodarować ładnie tył przy takim małym baniaczku - czy nie jest za wąski, żeby zrobić przynajmniej dwa plany - bo to nadaje głębię...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
ppaula2

Re: Zapodajcie jakiś pomysł.....

#4

Post autor: ppaula2 »

akwa to 40x25x25
Niewielkie pole do popisu będę miała ale może jednak spróbuję?
W akwa tylko krewetki i ampulki.Aha i 1 krzywy gupik :p

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Zapodajcie jakiś pomysł.....

#5

Post autor: krasnal »

w tym guście
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 6:47 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
ppaula2

Re: Zapodajcie jakiś pomysł.....

#6

Post autor: ppaula2 »

Fajne :)
To jak lepiej?
Przedzielić na pół czy dać po skosie?
Teść właśnie poszedł do szklarza po szybkę.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Zapodajcie jakiś pomysł.....

#7

Post autor: ziabak »

Jak na mój gust - na pewno po jakimś skosie, nie na pół... Ja bym sugerowała oddzielić jednak szybką (czy innym elementem) i na połączeniu podłoży, po stronie żwirku posadzić na pierwszym planie jakieś drobiazgi typu mały henio albo eleocharis - system korzeniowy powinien dodatkowo umocnić żwirek i uchronić porzed przesypywaniem się do piasku - o ile oczywiscie zapewnisz tym roslinom wystarczające warunki by porządnie zarosły.
Ostatnio zmieniony śr kwie 07, 2010 2:36 pm przez ziabak, łącznie zmieniany 1 raz.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
ODPOWIEDZ