Martwy Danio

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
ithildin
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 28, 2012 2:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Martwy Danio

#1

Post autor: ithildin »

Witam,

wczoraj umarła jedna z moich rybek. Bardzo mnie to zastanawia, ponieważ nie miała żadnych objawów choroby, zachowywała się całkiem normalnie. Oba danio śmigały i ganiały się jak zawsze, a pół godziny później znalazłam ją leżącą na dnie. Nie było w ostatnim czasie żadnych zmian w akwarium, jedyne co zauważyłam w ciągu ostatnich dni to zwiększona przemiana materii, głównie u zbrojników. Pomyślałam, że może za dużo je karmię, ale nie zdążyłam wprowadzić zmian. Danio, który pozostał czuje się chyba dobrze, zachowuje się raczej normalnie. Martwa rybka nie miała niczego niepokojącego na ciele, wśród chorób danio, o których czytałam, nie znalazłam nic, co mogło by pasować.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co się stało?...

Poniżej wypełniony kwestionariusz.


1. Ile litrów ma akwarium? Od kiedy działa? 30l, działa od sierpnia
2. Parametry wody/ temperatura ? 25-26 st.
3. Czy posiadasz grzałkę ? tak
4. Jaki masz filtr? aquael
5. Jaką masz obsadę zbiornika? 3 zbrojniki +2 danio - teraz już jeden...
6. Jakie jest podłoże, rośliny inne dekoracje? ziemia +grysik marmurowy, rośliny to bacopa i nurzaniec
7. Czy zbiornik ma pokrywę? tak
8. Jak wyglądają podmiany? raz w tygodniu ok. 1/4 wody na kranową odstaną przynajmniej 24h
9. Czym, jak często i w jakich ilościach karmisz rybki? raz dziennie, szczypta pokarmu płatkowego/dafni, tabletki dla glonojadów, marchewka, brokuł
10. Jakich zmian dokonałeś ostatnio w akwarium? Kiedy? Opisz je dokładnie (nowe rybki, nowe roślinki, nowy sprzęt) BRAK
11. Objawy, przebieg choroby. BRAK OBJAWÓW
12. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja? od października, aklimatyzacja bardzo ostrożna, trwała prawie godzinę
12. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano? NIE
14. Czy masz zdjęcie chorej rybki? Jeśli tak, to wklej je.
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Martwy Danio

#2

Post autor: Hooltayos »

Oba, czy to znaczy że miałaś tylko 2 danio?
Danio czasami potrafią się zaganiać - szczególnie w małych stadach.
Przekarmienie również może wchodzić w rachubę.
Na danio - za mały zbiornik.

Autor
ithildin
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 28, 2012 2:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Martwy Danio

#3

Post autor: ithildin »

Tak, miałam dwa danio, docelowo oczywiście miało ich być więcej, ale po kupieniu dwóch rybek okazało się, że przeprowadzka czeka nas szybciej niż było planowane, postanowiliśmy więc nie dodawać rybek, skoro i tak trzeba będzie je oddać. Zbrojniki też będą miały nowy, większy dom już w niedzielę.
Nie myślałam, że mogą się aż tak zaganiać. Rzeczywiście ten, który zdechł, był zawsze tym ganianym, a nie goniącym...
Dzięki wielkie, z pokarmem też będę uważać.

A co do zbiornika - to co tak naprawdę się nadaje do 30 litrów? Tylko krewetki? Poczytywałam sobie różne rzeczy próbując zaplanować obsadę i ostatecznie ustaliłam, że 6 danio plus 6 jakichś innych małych rybek (neonki, rasbory?) będzie ok...
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Martwy Danio

#4

Post autor: Fish-ka »

30l to akwarium akurat dla okazalego bojownika :)
(ja w takim akwarium oprocz bojownika trzymam jeszcze 3 samotniczki neonowe, to malutkie rybki terytorialne, stojące w miejscu)
danio sa bardzo ruchliwe i wymagaja wiecej miejsca
ODPOWIEDZ