Nagłe zejścia, tetra cesarska i inne

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karat
Uzależniony
Posty: 596
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Nagłe zejścia, tetra cesarska i inne

#1

Post autor: Karat »

1. Litraż zbiornika – 240 l
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał – załozony 10.08, dojrzały zbiornik 112 l został przeniesiony do 240 l, (dojrzałe) filtry, woda, rośliny
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas – wewnętrzny Juwel BIO (głównie gąbki), zewnętrzny HW302 głównie ceramika
4. Gatunki i ilość ryb – Stara obsada : 8 razbór espei, 8 kirysków, 8 pstrążenic marmurkowych, samiec kakadu , z innego swojego akwarium dołożyłem 3 szt. tetry cesarskiej. Po trzech tygodniach dokupiłem 7 tetr cesarskich, w następnym tygodniu młode skalary 6 szt. dwa tygodnie temu 8 szt. tetry diamentowe
5. Ilość i rodzaj roślin – dużo, większość ze starego zbiornika
6. Podłoże – ziemia + piasek
7. Inne sprzęty – Tu wpisz dane
8. Ozdoby, korzenie – korzeń olchy
9. Pokrywa – jest
10. Oświetlenie – 2 x 54
11. Stosowane nawozy, preparaty itp. (dawki częstość) – carbo
12. Czym, jak często i w jakiej ilości karmisz - mrożonki, suche,żywy itd. – kilka różnych pokarmów płatkowych, granulek, co dwa dni na zmianę mrożona szklarka i solowiec, dwa razy podałem ochotkę
13. Parametry wody (NO2, NO3, pH, KH, GH, PO4, Cl, itp.) – PH 6,8/7 GH 6-7 KH 4
14. Temperatura w zbiorniku – 26
15. Czy posiadasz grzałkę / moc w W – Tak
16. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) – podmiana 50 l co tydzień, co dwa dni płuczę watę w wewnętrznym i gąbkę z wlotu zewnętrznego
17. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) – tylko nowe ryby i podanie ochotki
18. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja? – aklimatyzacja 30 min w worku później dwie dolewki co 20 min
19. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano? – U jednego skalara zauważyłem białe ciągnące odchody podałem capisol
20. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY – Problemy zaczęły się w weekend zauważyłem kołyszące ruchy u razbory, następnego dnia dołączyła do niej druga, w środę zauważyłem na niej białawy nalot. Obie żyją do dziś. Zgodny zaczęły sie jednak w poniedziałek, wyłowiłem 3 tetry cesarskie, kolejnego dnia następne dwie i pstrążenica, padł też samiec kakadu. Wczoraj padł skalar. Ryby dopiero dzień przez zgonem przestają jeść i kołysząco pływają w ukryciu. Nadal są ładnie wybarwione bez zewnętrznych objawów choroby. Trupy mają zaczerwienione narządy wewnętrzne. Od wtorku ryby (poza kiryskami, zdrowymi razborami i t. diamentowymi) mało jedzą i są apatyczne.Proszę o pomoc.
21. Zdjęcie – Tu wstaw zdjęcie
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Nagłe zejścia, tetra cesarska i inne

#2

Post autor: ziabak »

Wartości no2 i no3 tu są istotne, dolożyłeś sporo nowych ryb, wg mnie jest duże prawdopodobieństwo że te parametry skoczyły Ci znacznie.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
Karat
Uzależniony
Posty: 596
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Nagłe zejścia, tetra cesarska i inne

#3

Post autor: Karat »

Zakupię te testy. JBL pewnie najlepszy, czy jest ewentulanie inny równie dobry/dokładny, a nieco tańszy?
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Nagłe zejścia, tetra cesarska i inne

#4

Post autor: ziabak »

Moje zdanie - wcale nie muszą być takie super dokładne te testy, i tak wartości rozpatruje się orientacyjnie.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
Karat
Uzależniony
Posty: 596
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Nagłe zejścia, tetra cesarska i inne

#5

Post autor: Karat »

Ok, dziękuję. Przygotuję tez profilaktycznie wodę do drugiej w tym tygodniu podmiany.
ODPOWIEDZ