Zbrojniki

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Zbrojniki

#1

Post autor: Kidzio »

witam,

nie wiem czy to jest normą ale mój samiec zaraz po odchowaniu młodych w kotniku, nawet nie wychodzi z kryjówki tylko po przełożeniu do głownego baniaka od razu ma samicę w grocie która składa ikrę...obawiam się o jego stan, poniewaź ciągle siedzi z młodymi i nie odżywia się regularnie, to już czwarty czy piąty raz pod rząd...czy takie coś jest normale ?
młodych mam obecnie ok. 100 sztuk...a koljne w drodze

przy okazji zapraszam po młode zbrojniki 1-3cm lub wymienie się na krewety ( yellow, CR, RC )
54 L krewetkowy raj
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki

#2

Post autor: ESSPRESSO_SS »

To masz niezłego Casanowę :), ja nie odławiam samca ani ikry do kotnika, mimo że po dnie buszuje 7 sumów, zawsze zostaje te 20-30 szt. Nie jestem pewien ale ,u mnie tarło jest zawsze po podmianie większej ilości wody, i w przypadku spadku temperatury, być może przenoszenie samca pomiędzy zbiornikami daje podobny efekt.
Awatar użytkownika

Autor
Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Zbrojniki

#3

Post autor: Kidzio »

no chyba że jest to blond casanowa ( albino ), jak zabrałem mu kryjówkę siedział na korzeniu, drugiego dnia włożyłem kryjówkę a on już siedzi pyskiem do zewnątrz i czeka na laski :) miot za miotem....



btw - będę wdzięczny za pomoc w rozkolportowaniu ok 70 szt, róznej wielkości, kolrjny miot ms już woreczki zólciowe,
54 L krewetkowy raj
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Zbrojniki

#4

Post autor: tkmsledz »

Tylko się cieszyć

Apisto
Gość
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 26, 2013 10:51 am
Telefon: 791980300
Lokalizacja: Warszawa, Praga-Południe
Płeć:

Zbrojniki

#5

Post autor: Apisto »

To normalne u zbrojników. Nie ma co odławiać i rozdzielać samicy od samca. Samce zbrojnika są niezwykle opiekuńcze. W większość przypadku nie pozwolą wydostać się młodym na dłuższą odległość przez okres nawet ok 1 miesiąca. przeżywalność młodych jest niemalże 100 %. Przez okres opieki nad młodymi samce nic nie jedzą ( i nie ma co się tym przejmować - mają co innego ważnego do roboty a i tak im nic nie będzie). Do okresu tarła można zbrojniki stymulować podmieniając wodę lub zmieniając temperaturę ( w naturze protoplaści zbrojników rozmnażają się w porze deszczowej stąd ta tendencja).
ODPOWIEDZ