Zbrojniki czy to normalne ?

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Zbrojniki czy to normalne ?

#1

Post autor: Kidzio »

Witam,

mam pytanie odnosnie dziwne zachowanie młodych zbrojników, wyskoczyły z groty jeszcze z woreczkami żółciowymi co poniektóre, i siedzą prawie na linii wody , czy to normalne ?
Ostatnio zmieniony pn wrz 19, 2011 11:03 am przez Kidzio, łącznie zmieniany 1 raz.
54 L krewetkowy raj
Awatar użytkownika

Autor
Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Zbrojniki czy to normalne ?

#2

Post autor: Kidzio »

zbrojniki ;)

jak się sprawuje mały anubias ?:)
54 L krewetkowy raj
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki czy to normalne ?

#3

Post autor: ESSPRESSO_SS »

mam pytanie odnosnie dziwne zachowanie młodych zbrojników, wyskoczyły z groty jeszcze z woreczkami żółciowymi co poniektóre, i siedzą prawie na linii wody , czy to normalne ?
A to zależy jaki to gatunek zbrojnika, Ansictrusy (zbrojniki niebieski) wychodzą z groty po tym jak wchłonie im się woreczek żółciowy, przynajmniej u mnie, i naprawdę rzadko kiedy widzę je przy powierzchni wody, w przypadku loricarii które miałem 1 ,wylęgły się z jeszcze nie wchłoniętymi woreczkami żółciowymi, wypełzły z pod korzenia i kilka godzin leżały na dnie, potem zaczęły podpływać do powierzchni (niestety rano nie udało mi się odnaleźć ani 1 sztuki, zostały pożarte przez inne rybki)

Sprawdź czy młode wyszły z własnej woli czy zostały wygonione przez samicę/ samca które złożyły już nową ikrę?
Awatar użytkownika

Autor
Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Zbrojniki czy to normalne ?

#4

Post autor: Kidzio »

połowa wyszła tzn albinosy tylko, czarne siedzą z samcem, naprawdę dziwnem poprzednio czekały az woreczki zjedzą, nie sa to lorki
54 L krewetkowy raj
ODPOWIEDZ